Septembar 08, 2024, 02:46:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: SVSavailm
X3MShop banner

Autor Tema: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH  (Pročitano 38472 puta)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #30 poslato: Mart 22, 2006, 09:59:05 posle podne »
Pa znas, recimo kad radim puno ponavljanja, ne stavljam nista, jer mi se ruka napumpa pa mi samim tim stega smeta, ali recimo, kad masivno radim, osecam se nekako sigurnije kad stavim elasticni zavoj na koljena. Mozda je to greska, mozda bih trebao da stavim zastitu zadnje 2 najteze serije. Mada mi je nejasno kako sad zglobovi i tetive ne jacaju, kad npr stavim elasti zavoj, zar on samo ne stvara dodatni pritisak, da sve bude ok, a zglobovi i tetive i dalje rade svoju funkciju. Naravno kais obavezno tu bilo sta potesko da se radi.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Vojislav

  • Gost
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #31 poslato: Mart 23, 2006, 02:07:28 posle podne »
Pa sam treba da procenis da li da stavis zastitu za sve serije ili samo zadnju ili zadnje dve. Ono sto je bitno da napomenem je da se na svim treninzima profi bodybuilderi maksimalno forsiraju i trude da podizu sto veci broj ponavljanja sa tezinom koju dizu u svakoj seriji, pa se oni uvek nalaze blizu granice koju ako predju dolazi do povrede. a sto su blize toj granici napredak je bolji. Znaci to je mnogo ozbiljo i zato mnogi i koriste razne zastite, a ja kao rekreativac sam prestao da koristin bilo kakvu zastitu i vise ne dizem tezine sa kojima bi mogao da se povredim niti radim neke vezbe za koje smatram da su najrizicnije. Kod profi bodybuildera je problem sto upravo vezbe koje su najopasnije sto se tice povreda su u isto vreme i najbolje za misicni napredak, a tu bih na prvo mesto stavio mrtvo dizanje i cucnjeve, tako da je pre tih vezbi potrebno biti dobro zagrejan i naravno obavezno kais ako dizes velike tezine.
Sto se tice tetiva i zglobova, voleo bih da nam se prikljuci i neko strucniji, ali ja koliko sam imao priliku da citam i da se informisem na ovu temu, mislim da ti i tetive jacaju prilikom treninga i to vise ako ne koristis steznike, a manje ako ih koristis. Voleo bih da me neko ispravi ako gresim?!

Van mreže Tanja U.

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.696
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #32 poslato: Mart 23, 2006, 03:36:16 posle podne »
Rukavice - obavezno. Ima cura koje ih ne koriste. Ok. Ima i onih koje dodju na trening sa punom "ratnom" kozmetickom opremom: full sminka, frizura, nakit .. no o tome mozemo u nekoj drugoj temi hehehe

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #33 poslato: Mart 23, 2006, 08:48:03 posle podne »
Vojo care voleo bih i ja. Ja nisam pro ali treniram kao jedan, dajem sve od sebe. Naravno ispravnost mi je na prvom mestu tako da maksimalno izbegavam trzanje i cimanje, i bacanje. Medjutim, uvek se drzim bolje spreciti nego leciti, pa kad krenem da radim noge stavim elasticni zavoj na kolena, kad radim triceps, grudi ili ramena (dakle tamo gde je triceps ukljucen) stavim stege na laktove. Imao sam problem na desnoj ruci, gde mi je kod tricepsa mala glava medialis bila gurnuta od ove dve jer su se izgleda brze razvile, i dolazilo je do skljocanja, odnosno ligament je preskakao preko ove glave. Od tada sam poceo pri bilo kojoj vezbi da stavljam zastite za laktove, tamo gde triceps takodje radi. A i zadnje serije cucnjeva su mi nekad 140 nekad 160, ali nekako cim krenem raditi noge, opet stavim elasti zavoj. Naravno, pri svakoj tezoj vezbi ukljucen je kais.
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #34 poslato: Mart 24, 2006, 11:20:29 pre podne »
Odmah da upozorim, ovo sa preskakanjem mozda nisam dobro shvatio, pa sam mozda izvalio glupost.
Ajmo, gde su strucnjaci???
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #35 poslato: Maj 27, 2006, 04:07:39 posle podne »
bio sam danas u pansportu i kazu da nemaju gurtne..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #36 poslato: Maj 27, 2006, 06:50:54 posle podne »
Meni su pukle prilikom shrugsa :(
Moracu da pazarim nove a kod nas ih nema :(

Van mreže zlivan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 70
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #37 poslato: Maj 27, 2006, 07:42:35 posle podne »
Možda su bile neke kineske ;)
Ne znam koliko si natrpao tegova, ali mislio sam da su te stvari izdržljivije...
Jedan razlog više da se ne smaram s tim :)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #38 poslato: Maj 28, 2006, 09:03:45 pre podne »
Nisu kineske ali pakistanske jesu :)

To su one iz Pansporta koje manje vise svi kod nas imaju...

Van mreže sempai

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 205
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #39 poslato: Maj 29, 2006, 09:53:20 pre podne »
i ja koristim gurtne iz pansporta i to za masu vezbi (za veslanja, zgibove, trbusnjake kada visim na vratilu, sleganje ramenima....) i rukavice kako kada koje imam (od nike do pansport-a) da ne bi dobio zuljeve

sto se tice steznika....moje (nazalost bogato) iskustvo sa steznicima (i lekarima) je sledece....steznike ne treba koristiti ako niste povredjeni...tako kazu doktori

i ne zaboravite da imate razlicite steznike....tako imate nesto sto se zove elasticni zavoj, pamucni steznik.....pa sve do necega sto se zove ortoza pa i kod ortoze imate razlicite "modele" koji nude vecu ili manju zastitu...

u svakom slucaju, steznik pre svega ogranicava pokret i to mu je osnovna namena, da stiti neki deo tela od nekih pokreta koji bi mogli da ga dodatno povrede.... mada cesto se iz neznanja koriste steznici za neke povrede za koje ih ne bi trebalo koristiti...

prvo i osnovno kod svake povrede je mirovanje, terapija, pa onda lagano vezbanje sa steznikom, pa tek onda kada se krene punom parom skida se steznik..logicno zar ne? dakle tada nema potrebe da se nosi steznik... naravno postoji i jedan period psiholoskih problema i barijera posle povrede kada se nosi steznik iako za njim nema potrebe, ali to se prevazidje

i na kraju ako vas vec nesto boli i ne mozete neku vezbu da radite bez steznika, mozda treba da se zapitate sta nije u redu pre nego sto stavite steznik i opteretite telo

Van mreže Donnie B.

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
  • HARD TRANING EASY WAR
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #40 poslato: Jun 04, 2006, 02:00:48 posle podne »
Gurtne su odlična stvar, a što se tiče rukavica više sam za sunđere stabilniji su od rukavica i kad se oznojim neklizaju se kao rukavice.
WIN AT ALL COST

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #41 poslato: Jun 20, 2006, 03:45:57 pre podne »
gurtne su cisto BB oprema, jer nemaju nikakvu primenu kod powerliftinga.
gurtne samo pomazu kako bi se pojedin misic izolira.

Ja koristim rukavice obavezno i pojas.

Poz

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #42 poslato: Jun 20, 2006, 11:24:53 pre podne »
Citat: Buki
gurtne su cisto BB oprema, jer nemaju nikakvu primenu kod powerliftinga.
gurtne samo pomazu kako bi se pojedin misic izolira.

Ja koristim rukavice obavezno i pojas.

Poz
Bukiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...
Kako mislis da neki powerlifter koji dize na mrtvo 300 kila drzi teg u ruci bez gurtni... One sluze da ti teg neispadne iz ruke.... To ti dodje kao da imas jos jedan palac...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #43 poslato: Jun 20, 2006, 03:41:56 posle podne »
Koristim steznike za laktove kada radim potiske za grudi i ramena... Gurtne nisam nikada probao, vidim da se dosta pohvalno izrazavate o njima pa cu bas probati, rukavice rijetko, cini mi se da su mi dlanovi oguglali na zeljezo i ne pravim razliku...
Ne koristim pojas, niti bilo kakve steznike dok radim noge, jedino sto bez obzira na vremenski period noge uvijek radim u dubokim patikama...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Re: GURTNE,SAJTNE,PAKNE...HAHHAHAH
« Odgovor #44 poslato: Jun 20, 2006, 07:14:23 posle podne »
gde u bgd-u ima da se nabave gurtne ?

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee