Jul 04, 2024, 02:41:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: TIP OF THE DAY # 1  (Pročitano 1639 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
TIP OF THE DAY # 1
« poslato: Jun 05, 2007, 12:08:42 posle podne »
Charles Poliquin:

Da li su mašine sa kablovima loše?

U osnovi kablovi preusmjeravaju jednoručne tegove. Moje je mišljenje da su kablovi isto što i slobodno opterećenje, a pri tom vam dodatno omogućavaju da preusmjerite otpor tamo gdje vam to  jednoručni tegovi ne dozvoljavaju. U nekim vježbama vučenja sajlama su superiornija. Na primjer u treningu rotator cuff-a ste limitirani u uglovima koje možete izvesti sa jednoručnim tegom. Dok su opcije beskonačne kada koristite kablove. Multi-funkcionalna jedinica sa kablovima je identična jednoručnom tegu. Ja je ne smatram "mašinom".


Feel free to discuss...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: TIP OF THE DAY # 1
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2007, 12:43:38 posle podne »
Evo bas sam sad napisao u onoj temi za zadnje rame da mi se cini da su kablovi bolja varijantanego slobodan teg...Isto mislim i kod vezbi kao sto su razvlacenje na kosoj i ravnoj klupi,letenje...Kablovi pruzaju jedan dodatni otpor u odnosu na slobodan teg,sto je u ovom sportu +
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: TIP OF THE DAY # 1
« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2007, 12:43:39 posle podne »
Pa... Kablovi za svaku vezbu pruzaju konstantan otpor tokom celog izvodjenja vezbe... Recimo za ramena... Kada koristis bucice za letenja, nije isto opterecenje kad su ti ruke pored tela ili kad podignes treg, dok kos sajle jeste.... Sto kaze sasa razvlacenje za grudi... Kad dizes teg, opterecenje opada sa podizanjem, do kod sajle ne... itd... Po meni su to vezbe za detalje i imaju svoju ulogu u treningu... Ne moze se reci bolje je sa slobodnim tegom ili bolje je sa sajlom..... I jedno i drugo imaju svoju svrhu...

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: TIP OF THE DAY # 1
« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2007, 06:56:15 posle podne »
ja nekad radim sa sajlama nekad sa slolbodnim tegom... nikad mi nije isti trening... :)

Van mreže b007

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: TIP OF THE DAY # 1
« Odgovor #4 poslato: Jun 06, 2007, 07:54:45 posle podne »
I ja ih koristim podjednako, mislim i slobodne i fiksne težine. Mada su mi sajle posebno dobre kad radim superserije zbog brze promjene tezina.