Septembar 17, 2024, 06:49:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Tanja Jabučanin - Bronza sa EP u jiu-jitsu  (Pročitano 3256 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Tanja Jabučanin - Bronza sa EP u jiu-jitsu
« poslato: Jun 01, 2007, 12:19:15 pre podne »
Gost Arene: Tanja Jabučanin, osvajač bronzane medalje na EP u džu-džici

Sa pozajmljenim kimonom do pobjedničkog postolja


CETINJE - Jedinu, ali vrijednu medalju na minulom šampionatu Evrope u džu-džici, koje je održano u Torinu, osvojila je mlada takmičarka cetinjskog Crnogorca Tanja Jabučanin. U kategoriji do 55 kilograma uspjela je da se domogne počasnog postolja, a njena bronzana medalja ima mnogo veći sjaj. Sem toga, ona je odličje prvi put osvojila pod crnogorskom zastavom, tako da se ispunio njen dvostruki san - osvojiti medalju na šampionatu "starog kontinenta" i to pod zastavom o kojoj je dugo sanjala.
- Dugo sam u sportu, jer sam još kao sedmogodišnja djevojčica počela da treniram džudo - kaže ova mlada, vrhunska takmičarka sa Cetinja. - Mnogi su me pitali otkuda djevojčica u borilačkom sportu. Posmatrala sam trening na koji me poveo moj brat od strica, svidio mi se taj sport i odmah sam postala član kluba iz mog grada. 
Pod budnim okom trenera Maje Vicković, Tanja Jabučanin je marljivo trenirala, ali je i bila prirodan talenat za sport, pa je veoma brzo napredovala. Bila je višestruki prvak Crne Gore u mlađim kategorijama, ali i šampion Jugoslavije, a mnogi su joj proricali sjajnu budućnost. Međutim, onda je imala peh, jer se  na jednom treningu povrijedila, zadobila dvostruki prelom ključne kosti, pa je dugo bilo odsutna sa strunjače.
- To odsustvo sa borilišta nije se osjetilo na mojoj formi, niti sam i jednog trenutka pomislila da ostavim sport - kaže ova 20-godišnja studentkinja fakulteta za fizičku kulturu i menadžment u Novom Sadu. - Naprotiv, poslije duže pauze, ponovo sam se vratila na strunjaču, ponovo kod mog trenera Maje Vicković, ali sada u jednom drugom borilačkom sportu džu-džici.
Na šampionatu Evrope u Poljskoj, prije dvije godine, osvojila je peto mjesto, a to je bio i najsigurniji znak da pred njom stoji lijepa sportska karijera. To je potvrdila i na šampionatu Evrope u Torinu.
- U Torinu sam imala taj peh da sam se u prvom kolu susrela sa izvanrednom takmičarkom iz Francuske, koja je skoro duplo starija od mene, jer ima 36 godina, a jedna je od najboljih takmičarki na svijetu - kaže Tanja. - Izgubila sam tu borbu, ali sam onda savladala predstavnicu Italije, pa Ruskinju i u borbi za treće mjesto iskusnu Njemicu, trećeplasiranu na minulom Svjetskom prvenstvu u ovom sportu.
- Moje ambicije su velike, jer već u ovoj godini imam nekoliko značajnih međunarodnih nastupa - objašnjava ova skromna djevojka, velikih sportskih mogućnosti. - Prije svega, očekuje me prvenstvo Balkana u oktobru, a odmah poslije toga i Svjetsko prvenstvo. U međuvremenu, održaće se i Svjetsko prvenstvo za mlade do 21 godinu. Međutim, zbog nedostatka finansijskih sredstava, tamo, vjerovatno neću putovati.
Bila bi, zaista, velika šteta da Tanja Jabučanin ne otputuje na Svjetsko prvenstvo mladih, jer je sigurno da bi osvojila bar jednu od medalja. I još jedan detalj za Riplija. Koliko je njen klub Crnogorac sa Cetinja finansijski slab, najbolje potvrđuje podatak da je za šampionat Evrope u Torinu Tanja bila prinuđena da pozajmi kimono, a upravo sa njim se popela na pobjedničko postolje.   

Tanja je veliki talenat

- Tanju poznajem još kao djevojčicu, ali uvijek je bila veoma radna i veoma brzo učila sve elemente, prvo džudoa, a zatim džu-džice - objašnjava njen trener Maja Vicković. - Ona će postići još bolje rezultate, jer ima urođeni  smisao za vođenje borbe. Ona, u stvari, misli dok je na strunjači i primorava protivnika da pravi greške. Naravno, treba joj omogućiti optimalne uslove za rad i što više nastupa, a ona će to, ubijeđena sam, vratiti medaljama. Na šampionatu u Torinu sve je odradila kako treba,  a za nekoliko godina, kada bude stekla iskustvo, biće nepobjedljiva na strunjači.

Napisao: D. Perović
Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Tanja Jabučanin - Bronza sa EP u jiu-jitsu
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2007, 06:58:02 pre podne »
jbt..nikada mi nece biti jasno..

toliko kuburimo sa tim pojedinacnim sprotovima a kada bi se stavilo na papir.vise od 70% mdalja recimo za proslu godinu su doneli pojedinacni sprotovi..

POZAJMLJEN KIMONO?????...SRAMOTA....SRAMOTA ZA DRZAVU I ZA SVE JBT...

bitno je da mi budemo ODLICNI  206 NA FIFINOJ RAGNG LISTI i boli nas patka za sve..

nabijem im majci njima i fudbalu!!~!!!


Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: Tanja Jabučanin - Bronza sa EP u jiu-jitsu
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2007, 09:54:36 pre podne »
Ja se malo izvinjavam zbog off-a unapred ali hteo bih da se nadovežem na ovu priču...ja i moji ortaci smo otvorili klub pre samo nekoliko meseci i za to vreme osvojili 4 medalje na  prošlim takmičenjima a da smo morali zbog nemaštine da se sramotimo pred jačim klubovima moljakanjem za po koji deo obavezne opreme a za priču o finansiranju od strane opštine smo odavno zaboravili ...treniramo o svom trošku u nehumanim uslovima a ako neko želi dda pogleda i da se uveri može da pogleda na youtobe.com
http://www.youtube.com/watch?v=3lrzFZFdei0
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Tanja Jabučanin - Bronza sa EP u jiu-jitsu
« Odgovor #3 poslato: Jun 01, 2007, 11:57:56 pre podne »
Bravo za Tanju  :D :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Tanja Jabučanin - Bronza sa EP u jiu-jitsu
« Odgovor #4 poslato: Jun 01, 2007, 01:39:48 posle podne »
Cestitke na medalji, odlican rezultat. :D