Oktobar 06, 2024, 04:35:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Igor BL-Moj program i da li je ok?  (Pročitano 31051 puta)

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Igor BL-Moj program i da li je ok?
« poslato: Maj 16, 2007, 11:25:10 posle podne »
Pozdrav svima! Ja sam Igor,iz Banja Luke.U ovom sportu sam oko 4 godine.Na pocetku ga nisam shavatio ozbiljno,ali sad sam ga zagrizao kao pit bull.Visok sam 185,tezina 100kg.Sad sam u periodu definisanja,pa bih volio da podijelim sa vama moje znanje,a od vas ocekujem da sve sto ne radim ok da me ispravite i usmjerite na pravi put.

Za pocetak postavio bih vam jedno par konkretnih pitanja i zamolio bih vas da me ispravite ako nesto ne radim dobro.
Posto sam sad u periodu definisanja interesuje me da li dobro radim sa tegovima i je li mi dobar kardio program.Moj sistem rada izgleda ovako:
•   Kardio trening mi je 3-4 puta sedmicno ukjucujuci trcanje 40-50 minuta,vijaca tj. konopac 15-20 minuta i voznja biciklom 10-ak minuta.Koristim Animal Cuts i kad radim kardio ne idem u teretanu.Mozete li mi reci ima li ikakvog efekta onaj “pojas za mrsavljenje”?
•   A sto se tice rada sa tegovima,izgleda ovako: radim maximalno 3-4 vjezbe za svaku grupu misica.Broj ponavljanja mi je od 10-15,pauza izmedju serija mi je 30-40 sekundi,a izmedju vjezbi 1-2 minuta.

Zamolio bih vas da mi date komentar na ovo sto sam naveo gore!

Sledece sto me interesuje,da li je kod rada sa tegovima u periodu definicije bitna brzina ponavljanja ili kontrakcija?
Kad sam na definiciji da li protein pijem sa vodom ili mlijekom i koji bi mi vi protein preporucili?

 I posljednje je ishrana.Nastojim da jedem svaka 2-2,5h.Sto se tice ishrane izbacio sam hljeb,slatko,nastojim da jedem sto manje slanu hranu,sokove i ostale gluposti.Posto sam cesto na forumu pohvatao sam dosta nekih stvari pa me samo interesuje valja li ovo.Ishrana mi izgleda ovako:

•   Prvi obrok mi je oko 10h: bijelanjak+ovsene pahuljice sa 0,3dl dijetalnog jogurta(0,1%mm)+jedna vocka(jabuka ili banana ili pomorandza)
•   Posle toga piletina+bijelanjak+kuvani krompir,ili neko kuvano povrce+salata
•   Prije treninga pojedem jednu vocku,a posle treninga saku suvih grozdjica.
•   Kao predposljednji obrok mi je tunjevina sa rizom(pirincom)
•   Jedno 1h pred spavanje ella sir
•   Ukljucio bih i protein,ali ne znam koji i da li smijem da pijem surutku i u kojoj kolicini?
•   Koristim biotheck-ove multi vitamine one-a-day.



Veliki podrav za sve vas koji cete naci malo vremena za mene i pomoci mi da usavrsim i prosirim svoje znanje.Unprijed HVALA!

                                                                                                S postovanjem,
                                                                                                            IGOR iz Banja Luke



Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #1 poslato: Maj 16, 2007, 11:48:01 posle podne »
Sto se tice kardia ja bih se pre opredelio za Hit od 25 min. ujutro na prazan stomak i posle treninga sa tegovima.Ako vec pijes animal cuts popi jednu kesu ujutro 30 min pre kardia i jednu kesicu 30 min pre treninga sa tegovima.Hit ti je po meni mnogo bolji jer imas manje sanse da padnes u katabolizam kao sto je u slucaju kad trcis preko 40 i vise minuta.O hitu imas vise u temi KARDIO TRENINZI.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #2 poslato: Maj 16, 2007, 11:56:37 posle podne »
Sto se tice ishrane kad si na definiciji jedes izmedju 3 i 4g proteina po kg tezine.Sa ugljenim hidratima radis variacije da nebi usporio metabolizam.Evo ti otprilike kako su meni ispisali:ponedeljak:300g uh,utorak:200g uh,sreda:100g uh,cetvrtak:0 uh,petak:350 uh,subota:150 uh,nedelja:0 uh.To su ti moje variacije,sad ti posto imas vecu tezinu imas i vece potrebe tako da to mozes malo i povecati.Valjda sam ti malo pomogao.Pozdrav

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #3 poslato: Maj 17, 2007, 12:13:50 pre podne »
pojas za mrsavljenje- ne.
proteini sa mlekom ili sa vodom- bitno je da je sa vodom posle treninga, bez obzira da li radis masu ili def
da li je kod rada sa tegovima u periodu definicije bitna brzina ponavljanja ili kontrakcija- meni je trening manje vise isti tokom def. i mase. samo menjam ishranu.
kad kazes bijelanjak da li mislis na samo 1 ili to znaci 10, 15.... posto ako je 1 onda je to jako jako malo
pre treninga vocka -  totalno pogresan obrok
surutka koju proizvode nasi je cista glupost jer ima 60% laktoze i vrlo malo proteina. tako da kupi neki whey protein obavezno.
ne moras toliku pauzu izmedju poslednjeg obroka i spavanja. ja jedem poslednji obrok pa idem da spavam posle 5 min.
imas malo obroka, i malo proteina generalno.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #4 poslato: Maj 17, 2007, 12:39:57 pre podne »
Ubaci neki skrob 2 sata pre treninga znaci pirinac ili krompir sa belim mesom.To ti je mnogo bolje nego neka vocka.Dok si na definiciji gldaj da jedes sto manje voca ili nimalo.Ako imas para uzmi whey i pi posle treninga ako imas para.Mislim da pravis mnogo male pauze izmedju serija 40 sekundi je stvarno malo.Verovatno ti je neko rekao da radis sa malim tezinama.Bolje ti je radis normalan trening 6-10 ponavljanja pauza oko 1.5 sek.Jer ti neces nikad spziti salo sa tegovima radeci 15 i vise ponavljanja sa sto kracim odmorom,za to je zaduzen kardio.Hrani se u 5-6 obroka sa kolicinom proteina i uh kao sto sam ti tamo gore napisao i nebi trebalo da bude problema.

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #5 poslato: Maj 17, 2007, 03:07:51 posle podne »
Svaka vam cast ljudi.Vidi se da znate znanje.Znate da ce kod nas ljudi i ono sto ne znaju reci ti da znaju bez obzira na to bili oni u pravu ili ne,tj. svi se vole praviti pametni.Barem je tako u mom gradu i teretani u koju idem.Vjerovatno zbog ljubomore ili ti ne znam ni ja sta.Uvijek nastojim da pitam ljude koji su duze od mene u ovome i koji valjda imaju vise znanja od mene,ali po svemu sudeci to nije tako.U to ste me vi uvjerili i ovaj sajt.Od kada sam poceo svrljati po ovom sajtu dosta toga sam naucio,i u mjesec dana rada izgubio sam 3kg.Istina da mi je misicna masa malo spala,ali bitno mi je da mi stomak spada.Zacrtao sam sebi da cu napraviti nesto od sebe ovo ljeto,pa vidjet cemo.Sto se tice kardio treninga radim kako ste mi napisali.Razlog sto radim low a ne hit jeste sto jos nisam stekao dovoljno kondicije.Nastojat cu da sto prije krenem sa hit-om.Sto se tice tegova mr perfect biosi u pravu.Receno mi je da ce mi mala pauza a veci broj ponavljanja ucvrstiti misic i smanjiti %bf,ali opet su me zajebali.Znaci da se vratim dobrom starom rezimu od 8-10 ponavljanja.A sto se tice ishrane napravicu novi plan pa cu vam poslati da vidite jel valja.Hvala vam puno na ovim informacijama.

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #6 poslato: Maj 17, 2007, 03:13:42 posle podne »
a sto se tice trbusnjaka da li mi je efektnije raditi  prije ili posle treninga?
NICO surutka je domaca.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #7 poslato: Maj 17, 2007, 03:56:13 posle podne »
Nije bas da znamo znanje nego samo citamo forum,pocni i ti to da radis pa ces vise i nauciti.Trbusnjake radi posle treninga sa tegovima bar ih ja tako radim.

Van mreže Tikica

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 381
    • ExYu fitness
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2007, 04:26:00 posle podne »
I posljednje je ishrana......
•   Kao predposljednji obrok mi je tunjevina sa rizom(pirincom)
•   Jedno 1h pred spavanje ella sir

Ishrana ti je prva i osnovna stvar!
-tuna kao izvor proteina je ok, ali umesto rize (koja je skrobasti uh-koji se ne jedu posle 16,17h) mozes da jedes sa njom zelenu salatu npr (ona ti je vlaknasti uh ali ima zanemarivu vrednost na 100g zelene ima 1.7g uh) a omogucava pravilan rad creva... ;)
-ella sir, belanca...su ok pred spavanje...

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2007, 10:07:30 posle podne »
Tikice hvala ti na savjetu ali ovdje mi nesto nije jasno.Ovdje sam na forumu procitao da se posle treninga obavezno uzme malo suvih grozdjica i nesto skrobasto riza ili kuvani krompir.Sad mi nije jesno zasto to demantujes?

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #10 poslato: Maj 17, 2007, 10:11:24 posle podne »
u kojoj kolicini mogu jesti voce kad sam na definiciji i zamolio bih vas da mi obrazlozite zasto?

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #11 poslato: Maj 17, 2007, 10:20:00 posle podne »
i interesuje me koje voce mogu jesti ako mogu?

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #12 poslato: Maj 17, 2007, 10:27:07 posle podne »
i interesuje me koje voce mogu jesti ako mogu?

Pomorandze i grejp mozes da jedes. Banane mozes posto su hranljive (ali ne u velikim kolicinama, vec samo pre treninga) i posle treninga suvo grozdje (a mozes i suve kajsije, ali sa njima da ne preterujes jer neces izlaziti iz WC-a :lol:).
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #13 poslato: Maj 17, 2007, 10:29:21 posle podne »
Evo jedan odlican tekst MR.BIG-a koji trebas obavezno da procitas :


http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,100.0.html
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: Igor BL-Moj program i da li je ok?
« Odgovor #14 poslato: Maj 17, 2007, 10:41:40 posle podne »
hvala na odgovoru california.