Oktobar 05, 2024, 08:19:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.334 poruka u 18.767 tema - 20.974 članova - Poslednji član: Alokin97
X3MShop banner

Autor Tema: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ  (Pročitano 16572 puta)

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #15 poslato: April 25, 2007, 11:49:37 pre podne »
U onom tekstu nije rečeno, koji su tenkovi u pitanju. Mislim da se radi o zastarelim T-55 tenkovima. Naši M-84 su i dalje vrlo konkurentni i bolje je imati 250 modernijih tenkova nego veći broj starudija.

Mora se izbaciti u Srbiji bilo kakva pomisao na neke nove sukobe i okrenuti se stvarima od kojih se živi, a ne onima od kojih se mre.



''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #16 poslato: April 25, 2007, 12:24:15 posle podne »
A da li ti znas kolika je prosecna plala (dnevnica za npr. neki fizicki posao) tamo, a koliko ovde ?
Mislim covece o cemu ti jbte, ne mozes tako da poredis stvari  :roll: koliko njima kosta struja, kirija i ostalo ??? razmisli malo  :|
Mi imamo vec evropske cene...A, standard, da ne kazem plate (ne racunam poslanike u skupstini) ??????

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #17 poslato: April 25, 2007, 01:49:56 posle podne »
U onom tekstu nije rečeno, koji su tenkovi u pitanju. Mislim da se radi o zastarelim T-55 tenkovima. Naši M-84 su i dalje vrlo konkurentni i bolje je imati 250 modernijih tenkova nego veći broj starudija.

Mora se izbaciti u Srbiji bilo kakva pomisao na neke nove sukobe i okrenuti se stvarima od kojih se živi, a ne onima od kojih se mre.




Gle ti tenkovi T-55 su maltene iz Drugog Svetskog rata.... Ali su dobri za neke stvari, neces sigurno sa tim tenkom u borbu protiv modernih tenkova... Ali su jako dobri kada protivnik nema tenkova uopste, sto je slucaj u nasem okruzenju, jer samo Srbija i Rumunija ima vojsku na Balkanu, Grcku ne racunam... E a ti tenkovi sluze da nam ocuvaju glavu, u svrhu toga da ocuvaju mir..  Jer dok njih ima nece se neko lako upustiti u to da nas napadne... I da nije njih bilo na Kosovu sigurno bi Americka pesadija UCK krenula u napad, ali nije... ZASTO???


http://www.islambosna.ba/forum/index.php?PHPSESSID=00cc7fd6ea4e105a7a556c1d5a49b323&topic=1324.msg7836;topicseen#new
Ovo ti je samo jedan mali primer...
Ovime ne zelim da podsticem rasnu mrznju... Samo da ukazem na postojanje terorista... A od terorizma se moras braniti...

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #18 poslato: April 25, 2007, 01:55:39 posle podne »
Pripemajmo se kao da ce sutra biti rat, gradimo kao da ce sto godina biti mir....
Parafraza drug JBT
Ali i ..moj moto.......Voli svoje, poshtuj tudje.....
« Poslednja izmena: April 25, 2007, 01:58:01 posle podne bajke »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #19 poslato: April 25, 2007, 05:58:06 posle podne »
kakve veze ima sto je m55 starudija? da ide na sajam automobila pa ajde,ne bi bio prikladan. ali stvarno dobro obavlja posao. (i kalsnjikov je iz '47 pa se dobro drzi :) ) (i proviron je iz 1921 :lol: )
napr. nasi unistavaju 'strijele', migovi trunu u hangarima a uck piloti se obucavaju u turskoj. itd. itd. tj cijela vojska rashodovana.
ali meni su ovi jaki domaci svajcarci i ostali pacifisti. jbt cus da se zaboravi na sukobe. pa rat u srbiji se nije ni prekido.
Citat
Jer dok njih ima nece se neko lako upustiti u to da nas napadne... I da nije njih bilo na Kosovu sigurno bi Americka pesadija UCK krenula u napad, ali nije... ZASTO???
e sad ne trbaju napadat jer imaju otvorena vrata tj. "sporazum sa nato-om m kojim je dozvoljen prolazak(a i sotanak) snagama alijanse kroz zemlju"
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #20 poslato: April 25, 2007, 09:32:41 posle podne »
Ako baš hoćeš da znaš mi smo na kraju ispali kukavice za vreme bombardovanja. Na plan invazije Iraka su dosta uticala iskustva iz bombardovanja SR Jugoslavije. Amerikanci osokoljeni okupiranjem teritorije bez izgubljenog pešadinca (pogibije su svedene na pojedine pilote i jedan tim komandosa koji je oboren sa sve helikopterom pokušavajući da evakuiše oborenog pilota) ušli su nespremni u celu kampanju u Iraku.

Milošević je pao na Černomirdinovu foru da će ukoliko ne potpiše sporazum cela Srbija biti ravna kao sto za kojim su sedeli da pregovaraju.

U toku bombardovanja uništeno je 5 tenkova, od čega tri zbog protivtenkoviskih mina koje su postavili teroristi.

Ostalo nam je 7-8 čitavih, ali neispravnih MiG-29ki, a ostali avioni ne valjaju ništa. Za vreme bombardovanja čak su poletali i avioni koji se koriste za zaprašivanje komaraca sa nakačenim mitraljezima da bi eventualno obarali tomahawk, znači komedija. Čak su avione gađali protiv-gradnim raketama, pa kad su na leto bile vremenske nepogode nismo imali čime da se branimo ni od grada.

Inače, BigRasha zaboravio si Bugare, kojih ima nešto manje od nas, ali imaju duplo veću profesionalnu vojsku.

Nama trebaju stotine miliona evra da bi osposobili vojsku, a protiv koga bi to ratovali? Opet protiv celog sveta? Nas 8.5 miliona? Nemojte da se zajebavamo...

Sad je ćuti i trpi i sarađuj. Moramo ojačati ekonomiju, jer smo zemlja sa ogromnim ljudskim i prirodnim potencijalima, kao i vrlo povoljnim goegrafskim položajem. Možemo biti bogatiji od pola članica EU (pogledajte Slovake dokle su stigli, strašno).

Naši problemi i celo srpsko pitanje na Balkanu se mora rešavati strategijom koja će gledati jedan vek unapred, a ne od danas do sutra kao što smo to do sada radili. Sa ekonomski jakom Srbijom će ponovo hteti da žive i sarađuju svi oni koji su pobegli od nje, a kad je slaba kao sad svi beže pa čak i Crnogorci koji su bili uz nas u najtežim trenucima naše istorije i sa nama proživljavali sve probleme i nedaće. Nemamo pravo mi na njih da se ljutimo što su se odcepili.

Rešavanje pitanja Kosova mora biti vezano sa ostankom Srba. Nadam se da će se diplomatskom aktivnošću to izboksovati bilo kroz entitetsku organizaciju ili tako nešto, a onda raditi pametno. Moja baba je bila 11. dete u porodici i to je tada bilo sasvim normalno, a pogledajte sad šta se događa.

''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #21 poslato: April 26, 2007, 12:17:11 pre podne »
Cemu ova tema na BB forumu?????
A i ti Raso, cackas mecku u pi....!!!!!
O Vojsci i tehnici ima ko je placen da razmislja, a to nismo mi, i ovo nije mesto za to...
Stoga, Pedjos, Vojo, Sasacg, predlazem da ova tema ne bude vise ovde....

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #22 poslato: April 26, 2007, 12:32:06 pre podne »
Ako baš hoćeš da znaš mi smo na kraju ispali kukavice za vreme bombardovanja. Na plan invazije Iraka su dosta uticala iskustva iz bombardovanja SR Jugoslavije. Amerikanci osokoljeni okupiranjem teritorije bez izgubljenog pešadinca (pogibije su svedene na pojedine pilote i jedan tim komandosa koji je oboren sa sve helikopterom pokušavajući da evakuiše oborenog pilota) ušli su nespremni u celu kampanju u Iraku.

Milošević je pao na Černomirdinovu foru da će ukoliko ne potpiše sporazum cela Srbija biti ravna kao sto za kojim su sedeli da pregovaraju.

U toku bombardovanja uništeno je 5 tenkova, od čega tri zbog protivtenkoviskih mina koje su postavili teroristi.

Ostalo nam je 7-8 čitavih, ali neispravnih MiG-29ki, a ostali avioni ne valjaju ništa. Za vreme bombardovanja čak su poletali i avioni koji se koriste za zaprašivanje komaraca sa nakačenim mitraljezima da bi eventualno obarali tomahawk, znači komedija. Čak su avione gađali protiv-gradnim raketama, pa kad su na leto bile vremenske nepogode nismo imali čime da se branimo ni od grada.

Inače, BigRasha zaboravio si Bugare, kojih ima nešto manje od nas, ali imaju duplo veću profesionalnu vojsku.

Nama trebaju stotine miliona evra da bi osposobili vojsku, a protiv koga bi to ratovali? Opet protiv celog sveta? Nas 8.5 miliona? Nemojte da se zajebavamo...

Sad je ćuti i trpi i sarađuj. Moramo ojačati ekonomiju, jer smo zemlja sa ogromnim ljudskim i prirodnim potencijalima, kao i vrlo povoljnim goegrafskim položajem. Možemo biti bogatiji od pola članica EU (pogledajte Slovake dokle su stigli, strašno).

Naši problemi i celo srpsko pitanje na Balkanu se mora rešavati strategijom koja će gledati jedan vek unapred, a ne od danas do sutra kao što smo to do sada radili. Sa ekonomski jakom Srbijom će ponovo hteti da žive i sarađuju svi oni koji su pobegli od nje, a kad je slaba kao sad svi beže pa čak i Crnogorci koji su bili uz nas u najtežim trenucima naše istorije i sa nama proživljavali sve probleme i nedaće. Nemamo pravo mi na njih da se ljutimo što su se odcepili.

Rešavanje pitanja Kosova mora biti vezano sa ostankom Srba. Nadam se da će se diplomatskom aktivnošću to izboksovati bilo kroz entitetsku organizaciju ili tako nešto, a onda raditi pametno. Moja baba je bila 11. dete u porodici i to je tada bilo sasvim normalno, a pogledajte sad šta se događa.

stari potpisujem svaku tvoju rijec, i drago mi je da postoji netko tko tako razmislja
pozz


WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #23 poslato: April 26, 2007, 01:17:31 pre podne »
Citat
Ako baš hoćeš da znaš mi smo na kraju ispali kukavice za vreme bombardovanja.
koji 'mi' svega ti ??

Citat
Na plan invazije Iraka su dosta uticala iskustva iz bombardovanja SR Jugoslavije. Amerikanci osokoljeni okupiranjem teritorije bez izgubljenog pešadinca (pogibije su svedene na pojedine pilote i jedan tim komandosa koji je oboren sa sve helikopterom pokušavajući da evakuiše oborenog pilota) ušli su nespremni u celu kampanju u Iraku.
ma sta kazes? stvarno senzacionalno ...
Citat
Milošević je pao na Černomirdinovu foru da će ukoliko ne potpiše sporazum cela Srbija biti ravna kao sto za kojim su sedeli da pregovaraju.
oho, stigosmo i do slobe.
Citat
U toku bombardovanja uništeno je 5 tenkova, od čega tri zbog protivtenkoviskih mina koje su postavili teroristi.
pa jel to dobro ili lose? znaci m55 starudije se dobro drze i obavljaju posao ...
Citat
Ostalo nam je 7-8 čitavih, ali neispravnih MiG-29ki, a ostali avioni ne valjaju ništa.
a isto bi ih valjalo popravit. a i super galebovi su ti mashine i po. pa sa njima smo sravnili sa zemljom aerodrom rinas u albaniji. a tek sa omalenim gazelama sta se sve radilo.
Citat
Za vreme bombardovanja čak su poletali i avioni koji se koriste za zaprašivanje komaraca sa nakačenim mitraljezima da bi eventualno obarali tomahawk, znači komedija. Čak su avione gađali protiv-gradnim raketama, pa kad su na leto bile vremenske nepogode nismo imali čime da se branimo ni od grada.
da i? jbg viidm da ti pratis modne trendove pa ti ovo sve ispada seljacenje.
e sa tim uredjajima za vrmensku prognozu i prackama je oboren f117alfa alkalni nevidljivi.  :lol:
a dobro nije ni neprijatelj bio mnogo pametniji. bacish shoret na livadu i stavis neku cijevi i sve to obojish u zeleno a oni ga zaspu tomahavci misleci da je tenkic :lol: ili ovi silni drveni migovi...
Citat
Inače, BigRasha zaboravio si Bugare, kojih ima nešto manje od nas, ali imaju duplo veću profesionalnu vojsku.
kad cujem rijec Bugar posmislim na falsh steroide :lol:
Citat
Nama trebaju stotine miliona evra da bi osposobili vojsku, a protiv koga bi to ratovali? Opet protiv celog sveta? Nas 8.5 miliona? Nemojte da se zajebavamo...
naravno da trebaju. naravno da treba vojska ne za ratovanje nego za odbranu od fashizma i raznoraznih osvajaca. a eto napadaju od vjek vjekova i vazda ce napadat. da da nas 8.5 miliona. da nas ne napdaju bilo bi nas +50 miliona. a da nije bilo i ovo malo vojske sad bi nas bilo ispod milion tako da ... nemojte da se zajebavamo ...
Citat
Sad je ćuti i trpi i sarađuj. Moramo ojačati ekonomiju, jer smo zemlja sa ogromnim ljudskim i prirodnim potencijalima, kao i vrlo povoljnim goegrafskim položajem. Možemo biti bogatiji od pola članica EU (pogledajte Slovake dokle su stigli, strašno).
da bas ce se ojacat ekonomija kad se sve trsi strancima za male pare, posebno prirodni potencijali(rudnici, izvori najcistijih voda itd. itd. ) ali kao sto kazes cuti trpi i saradjuj ...
Citat
Naši problemi i celo srpsko pitanje na Balkanu se mora rešavati strategijom koja će gledati jedan vek unapred, a ne od danas do sutra kao što smo to do sada radili. Sa ekonomski jakom Srbijom će ponovo hteti da žive i sarađuju svi oni koji su pobegli od nje, a kad je slaba kao sad svi beže pa čak i Crnogorci koji su bili uz nas u najtežim trenucima naše istorije i sa nama proživljavali sve probleme i nedaće. Nemamo pravo mi na njih da se ljutimo što su se odcepili.
a jel svega ti? a ja mislo da treba glavom kroz zid ic. imas fine 'vizije' o srbiji nema sta. cak me i na djindjica podsecas. da li si razmisljao mozda da se aktiviras u politici? vidim imas kvalitetne zamisli o izbavljenju srbije.
a sto se tice polubratstva i polujednistva -  nek svako ide na svoju stranu i gleda svoja posla, sretan mu put.
Citat
Rešavanje pitanja Kosova mora biti vezano sa ostankom Srba.
ma kakvi ostaci, nece ni toga bit, sve ce pacovi oglodat ...


matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #24 poslato: April 26, 2007, 01:23:34 pre podne »
Cemu ova tema na BB forumu?????
A i ti Raso, cackas mecku u pi....!!!!!
O Vojsci i tehnici ima ko je placen da razmislja, a to nismo mi, i ovo nije mesto za to...
Stoga, Pedjos, Vojo, Sasacg, predlazem da ova tema ne bude vise ovde....
pa ovo je offtopic i moze o svemu nevezanom za BB da se pise.
naravno mi sad pricamo o tenkicima i ne znam zasto bi se neko ljutio ili ne daj boze necije visocanstvo uvrijedilo 8)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #25 poslato: April 26, 2007, 01:34:29 pre podne »
e da i to se ekonomskog pitanja tice.
najbolje tj najekonomicnije je svest srbiju na teritoriju beogradskog pasaluka pa fino svaki stanovnik istog nek zivi ko lord.
ah sto da ne? napr. turski kapital se ulivao u srpske kase cak 500 godina. naravno tadasnji stanovnik srbije nije se nikako oterecivo tenkicima i budalastinama nego konkretno objerucke prihvatao resavanje egstencijalnih problema koje mu je ponudjeno od strane otomanskog ulagacha. zdrava ekonomska logika.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #26 poslato: April 26, 2007, 10:14:48 pre podne »
e da i to se ekonomskog pitanja tice.
najbolje tj najekonomicnije je svest srbiju na teritoriju beogradskog pasaluka pa fino svaki stanovnik istog nek zivi ko lord.
ah sto da ne? napr. turski kapital se ulivao u srpske kase cak 500 godina. naravno tadasnji stanovnik srbije nije se nikako oterecivo tenkicima i budalastinama nego konkretno objerucke prihvatao resavanje egstencijalnih problema koje mu je ponudjeno od strane otomanskog ulagacha. zdrava ekonomska logika.
To jeste...
pa ovo je offtopic i moze o svemu nevezanom za BB da se pise.
naravno mi sad pricamo o tenkicima i ne znam zasto bi se neko ljutio ili ne daj boze necije visocanstvo uvrijedilo 8)
:D :D :D :D :D

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #27 poslato: April 26, 2007, 11:17:21 pre podne »
Citat
koji 'mi' svega ti ??

Možda je neko među nama bio heroj, a neko je bio dezereter. Ali tu bežaniju s' Kosova nisi mogao da vidiš na RTSu.

Citat
pa jel to dobro ili lose? znaci m55 starudije se dobro drze i obavljaju posao ...

Ja ne znam koji su to oni posao obavljali osim što su pregazili i razrušili par sela. Da nisu njima jurili teroriste po šumama?

Citat
a isto bi ih valjalo popravit. a i super galebovi su ti mashine i po. pa sa njima smo sravnili sa zemljom aerodrom rinas u albaniji. a tek sa omalenim gazelama sta se sve radilo.

Bravo za njih! Samo zašto onda nisu pomoću tih mašina i po sprečili odmazdu, koja je usledila sledeći dan kada su NATO avioni istovarili tone kasetnih bombi na centar Niša i pobili onolike civile? Surdulica kao drugi primer?

Citat
kad cujem rijec Bugar posmislim na falsh steroide

Kroz istoriju su nas ti Bugarčići stalno zajebavali. U svakom ratu su bili protiv nas i mnogo Srba je poginulo od njihove ruke.

Citat
naravno da trebaju. naravno da treba vojska ne za ratovanje nego za odbranu od fashizma i raznoraznih osvajaca. a eto napadaju od vjek vjekova i vazda ce napadat. da da nas 8.5 miliona. da nas ne napdaju bilo bi nas +50 miliona. a da nije bilo i ovo malo vojske sad bi nas bilo ispod milion tako da ... nemojte da se zajebavamo ...

Naša politička aktivnost mora biti usmerena ka tome da nas niko više ne napadne. Inače, u 20. veku u ratovima je stradalo 5 miliona Srba. Prvi svetski rat se nije mogao izbeći, kao ni uglavnom Drugi, ali zato rat u bivšoj SFRJ i oko Kosova i Metohije se mogao i morao izbeći.

Citat
da bas ce se ojacat ekonomija kad se sve trsi strancima za male pare, posebno prirodni potencijali(rudnici, izvori najcistijih voda itd. itd. ) ali kao sto kazes cuti trpi i saradjuj ...

E najzad smo došli do srži problema. Mi smo narod skloni korupciji i podmićivanju. Ne uči Srbina da krade, na svaka dva Srbina tri političke partije itd. Svi znamo šta se događalo pod Miloševićem, a šta je sad od ubistva Đinđića pa na ovamo? Pokradene su milijarde evra. Da li je iko u Srbiji svestan koliko je novca iz budžeta ispumpao Velimir Ilić i njegova mafija, a da ne pričamo o ostalima. Nije nama zapad kriv što svaka šuša kada oseti vlast krade preko svake mere. Nije nama niko kriv što iza svake sumnjive privatizacije stoje Milan Beko i Miroslav Mišković. Da ne pričam o ovim sitnijim tajkunima. Kosovo se stavlja u prvi plan da se narodu zamažu oči dok se ne pokrade sve što može da se pokrade, a to što ćemo uskoro da stružemo malter sa zidova da jedemo kao onaj mali u flimu ''Tito i ja'' o tome niko ne misli...
 


''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #28 poslato: April 26, 2007, 11:21:58 pre podne »
''3 hours later...'''... :shock:

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: СПАСИМО СРПСКЕ ТЕНКОВЕ
« Odgovor #29 poslato: April 26, 2007, 12:12:24 posle podne »
Ako baš hoćeš da znaš mi smo na kraju ispali kukavice za vreme bombardovanja. Na plan invazije Iraka su dosta uticala iskustva iz bombardovanja SR Jugoslavije. Amerikanci osokoljeni okupiranjem teritorije bez izgubljenog pešadinca (pogibije su svedene na pojedine pilote i jedan tim komandosa koji je oboren sa sve helikopterom pokušavajući da evakuiše oborenog pilota) ušli su nespremni u celu kampanju u Iraku.

Milošević je pao na Černomirdinovu foru da će ukoliko ne potpiše sporazum cela Srbija biti ravna kao sto za kojim su sedeli da pregovaraju.

U toku bombardovanja uništeno je 5 tenkova, od čega tri zbog protivtenkoviskih mina koje su postavili teroristi.

Ostalo nam je 7-8 čitavih, ali neispravnih MiG-29ki, a ostali avioni ne valjaju ništa. Za vreme bombardovanja čak su poletali i avioni koji se koriste za zaprašivanje komaraca sa nakačenim mitraljezima da bi eventualno obarali tomahawk, znači komedija. Čak su avione gađali protiv-gradnim raketama, pa kad su na leto bile vremenske nepogode nismo imali čime da se branimo ni od grada.

Inače, BigRasha zaboravio si Bugare, kojih ima nešto manje od nas, ali imaju duplo veću profesionalnu vojsku.

Nama trebaju stotine miliona evra da bi osposobili vojsku, a protiv koga bi to ratovali? Opet protiv celog sveta? Nas 8.5 miliona? Nemojte da se zajebavamo...

Sad je ćuti i trpi i sarađuj. Moramo ojačati ekonomiju, jer smo zemlja sa ogromnim ljudskim i prirodnim potencijalima, kao i vrlo povoljnim goegrafskim položajem. Možemo biti bogatiji od pola članica EU (pogledajte Slovake dokle su stigli, strašno).

Naši problemi i celo srpsko pitanje na Balkanu se mora rešavati strategijom koja će gledati jedan vek unapred, a ne od danas do sutra kao što smo to do sada radili. Sa ekonomski jakom Srbijom će ponovo hteti da žive i sarađuju svi oni koji su pobegli od nje, a kad je slaba kao sad svi beže pa čak i Crnogorci koji su bili uz nas u najtežim trenucima naše istorije i sa nama proživljavali sve probleme i nedaće. Nemamo pravo mi na njih da se ljutimo što su se odcepili.

Rešavanje pitanja Kosova mora biti vezano sa ostankom Srba. Nadam se da će se diplomatskom aktivnošću to izboksovati bilo kroz entitetsku organizaciju ili tako nešto, a onda raditi pametno. Moja baba je bila 11. dete u porodici i to je tada bilo sasvim normalno, a pogledajte sad šta se događa.


Sto se tice nase pvo... Sa modifikovanih RSTON-a nije ispaljena ni jedna raketa , a kubovi su dejstvovali samo na izolovane ciljeve , a podvrdjenih pogodaka nije bilo puno jer su se uvek posle uspesno navedene rakete gasili radarski sistemi, ali sta je nas uspeh , nama su oni iz vazduha naneli tako mizerne gubitke da je to ne verovatno , pa treba li samo reci da je u sred bombardovanja kompletna 252 kragujevacka oklopna briogada pridodata Pristinskom korpusu , nisu izgubili ni jedan aparat , racunajuci i transport i akcije na kosovu... nas pvo se cuvao za kopnenu agresiju ,u tom slucaju kada bi oni krenuli malo ozbiljnije aktivirali bi se svi nasi potencijali na kosovu , e tog momenta bi oni bili laka meta za avione ali tada bi se popalila i kompletna pvo koja je na kosovu brojala toliko razlicitih aparata, ne tako kvalitativno vrednih ali kvantitativno vrlo respektan broj ... pa nemojte zaboraviti da smo mi pokupili kompletan pvo namenjen za staru jugoslaviju... e onda bi bilo svega i svacega ... a posebno jer je nama zaledjinu drzalo preko 120 nora koje zaklapaju po 40km prostora, i to vecinom tako geografski postavljenog da granate imaju veliku ucinkovitost... Znaci, sva PVO je bila na Kosovu, da bi stitila pesadiju, gore je bilo nesto mizerno... I to kad god je ispaljena NEVA prijavljen je pogodak, a ovo sto su prasili sa pragama to je drugo...
Sto se tice protivgradne rakete... To je improvizacija, o tome mogu da se snimaju filmovi... U protivgradnu raketu se stavi pesak, raketa se ispaljuje na avione u dolasku(nato je uz nekoliko bombardera u srbiji koristio 80-100 !!! lovaca za napade).. Protivgradna raketa puca na 2-3km oslobadja se toplota i pesak, toplota ometa radarske sisteme, a pesak ulazi u motore, tako da je potrebno prinudno sletanje na jedan od obliznjih aerodroma( Rina i Tuzla, koji su takodje bombardovani sa pomenutim G-4, to je podvig, o tome ce se snimati filmovi)...
Operacija Alied Assault je trebalo da traje 7 dana... Nato da gadja tenkove na Kosovu i obezbedi prolaz OVK, medjutim NEMA TENKOVA... E to je umetnost, sakrriti tenkove... I kad nema vojnih ciljeva, oni poceli da gadjaju civilne... Znaci kranji cilj je bio uci u BG, kao sto su usli u Bagdad.... Ono sto nisu uspeli bombardovanjem, ostvarili su pre nekoliko meseci, kada je Tadic potpisao okupaciju i jos se time hvalio po TV...
Pomenutih Migova 29 imamo 5, jedan je u delovima, a 4 su u Rusiji na remontu... 19.04 obavljeno je vojna vezba gadjanja ciljeva na zemlji u Centi kod Zrenjanina sa Mig21, supergalebovima.... Sramota... Mogu za privremeno finansiranje vlade da izdvoje 3,6 milijardi evara, a ne mogu da opreme jednu vazduhoplovnu eskadrilu (dok je Sloba bio nije moglo, jer smo bili pod sankcijama), primer jedan Sukhoi tipa 27 ili 35 kosta oko 30 miliona dolara....
A ko je izazvao ratove izmedju bivsih republika SFRJ??? Pa isti ovi sto sad privatizuju, to im je bio i cilj... Oni nas vide samo kao milijarde prirodnih resursa... Nista drugo ih ne interesuje... Ako treba i preko tudje krvi... Oni se ujedinjuju, a nas rasparchavaju...