Septembar 20, 2024, 06:10:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: savet u vezi PWM  (Pročitano 2666 puta)

Van mreže dukeusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
savet u vezi PWM
« poslato: Oktobar 23, 2007, 05:46:19 posle podne »
Pozdrav prijatelji,
prvi put ucestvujem na ovom forumu i imam samo reci hvale!
Molim vas da mi odgovorite na par pitanja:
1 - Poznato je da je u PWM dextroza must!!! E sad, ja zivim na Kipru i verujte mi vec danima pokusavam da nadjem dekstrozu tj. glukozu, ali bezuspesno.
     Da li uzimanje suvog grozdja neposredno nakon treninga , u okviru PWM daje isti efekat kao uzimanje dex-a? (  npr 50g suvog grozdja)
2 - Najblize sto sam pronasao dextrozi je Universal Nutrition Carbo Plus. Da li neko ima iskustva sa tim preparatom? Da li mogu koristiti to umesto dekstroze ili da se
    drzim suvog grozdja? ( 1kg UN carbo plus kosta 19 evra, nije malo)
3 - Sta mislite o specijalnim napicima sa visokim sadrzajem UH u okviru PWM? Ovde je popularan Lucozade - Ingredients from the label - carbonated water, glucose syrup (26%),       citric acid, lactic acid, flavourings (including caffeine), preservatives (sodium benzoate, sodium bisulphite), antioxidant (ascorbic acid), colour (sunset yellow). Ima oko 13g UH iz secera na 100ml, bez fruktoze. Da li je ovo mozda najbolja varijanta?

U teretani treniram vec nekoliko meseci, odlucio sam da pocnem sa Whey-om. Dakle , PWM ce mi biti whey protein( ON gold standard) + nesto od gore navedenog. Kreatin i glutamin cu verovatno uzeti kasnije.

Hvala unapred :D

Pozdrav

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 23, 2007, 06:05:09 posle podne »
grozdje moze....a za ove druge preperate... ja bih pre uozio kess u kreatin  i glutamin... nego u to sto si naveo...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 23, 2007, 06:43:38 posle podne »
Carbo plus se sastoji od kompleksnijih UH-maltodextrin pre svega...Suvo grozdje je dobar izbor,mada sumnjam da ne postoji dex na Kipru...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Rank

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 23, 2007, 06:55:58 posle podne »
pogledaj po Kiparskim online shopovima za suplemente , verovatno ih ima , ili vidi pa naruci preko neta

za dextrosu pogledaj da li imaju d-glucose ili maltodextrine i tako nesto sa tim nazivima ili  da imaju to u svom sastavu , 19 eura je bas mnogo , za te pare mozes 1kg vitarga da kupis

Van mreže dukeusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 23, 2007, 08:14:38 posle podne »
Hvala na odgovorima!
Obisao sam 10-ak prodavnica zdrave hrane, 3 jedine prodavnice suplemenata u limasolu i jedino u jednoj su znali zasto trazim dextrozu, tj za kombinaciju whey-a i dex-a!
u ostalim su mi davali fructozu i govorili da je to isto! hvala Bogu pa sam prechesljao forum pre nego sto sam se odlucio za kupovinu
Thanx

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 23, 2007, 09:23:12 posle podne »
dje zivis u Limasolu?
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže dukeusa

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 24, 2007, 07:55:54 posle podne »
Prijatelji,
danas sam u teretani pitao instruktore , njih trojicu za dex, jedan me je odmah pitao sta ce mi, drugi je pokusavao 3 min da se seti odakle mu je to poznato. TEk kad sam mu objasnio da je najprostiji secer, da mi treba za PWM uz whey , setio se...ali  mi je rekao da ne treba da pijem whey zajedno sa secerom , to nije dobro, nego sa UGLJENIM HIDRATIMA!  :shock:
Treci je mudro cutao!
Neverovatno
Srecom naisao sam na jednog biciklistu koji zna gde mogu da kupim!
Hteo sam samo ovo da podelim sa vama
Hvala za savete!
H2SO4, ako dolazis u limasol javi se! Odradimo neki trening zajedno!
Pozdrav

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 24, 2007, 10:25:07 posle podne »
kakvi su kiprani sunce im njihovo :lol:
ako budem dolazio vidimo se!
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: savet u vezi PWM
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 30, 2007, 10:55:16 pre podne »
Prijatelji,
danas sam u teretani pitao instruktore , njih trojicu za dex, jedan me je odmah pitao sta ce mi, drugi je pokusavao 3 min da se seti odakle mu je to poznato. TEk kad sam mu objasnio da je najprostiji secer, da mi treba za PWM uz whey , setio se...ali  mi je rekao da ne treba da pijem whey zajedno sa secerom , to nije dobro, nego sa UGLJENIM HIDRATIMA!  :shock:
Treci je mudro cutao!
Neverovatno
Srecom naisao sam na jednog biciklistu koji zna gde mogu da kupim!
Hteo sam samo ovo da podelim sa vama
Hvala za savete!
H2SO4, ako dolazis u limasol javi se! Odradimo neki trening zajedno!
Pozdrav

znaci i na kipru postoji vrhunski obrazovan trenerski kadar :D :D :D :D :D :D
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!