Jul 05, 2024, 04:19:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Američki fudbal i suplementi  (Pročitano 1994 puta)

Van mreže Vicke

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Američki fudbal i suplementi
« poslato: April 21, 2007, 12:41:08 posle podne »
Pozdrav svima...
Nisam znao gde da pitam,pa sam otvorio novu temu.
Treniram američki fudbal već 7 meseci a krenuo sam aktivno u teretanu pre 4 meseca.Visok sam 180 i težina mi varira oko 80kg,plus minus 2kg.Iz benča dižem 75kg 8-9 puta na kraju vežbe(znači krenem sa 50kg,60kg i na kraju 75kg) i mrtvo dizanje mogu 100kg 3 puta da dignem,ali radim sa 90kg.To si najvažnije vežbe u ovom sportu...
Ono što me najviše znaima je korišćenje dextroze i proteina.Pošto nemam baš 5000din da dam svakog meseca za proteine,pitam je vas za koliko para može da se nabavi neki protein za manje pare ali da bude ok razmera izmedju cene i kvaliteta.Ne želim ja da nabacim veliku masu, ali da mogu da dižem veće težine od ovih trenutno i naravno da povećam snagu što više.
Znam da su ovo česta pitanja novajlija u teretani i nadam se da nekom neće biti teško da mi odgovori,ali bih želeo i za koliko para bi mogli neki optimalni suplementi da se nabave i koji bi mi vi preporučili.
Football is not a contact sport,it's a collision sport!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Američki fudbal i suplementi
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2007, 12:49:49 posle podne »
Pozdrav svima...
Nisam znao gde da pitam,pa sam otvorio novu temu.
Treniram američki fudbal već 7 meseci a krenuo sam aktivno u teretanu pre 4 meseca.Visok sam 180 i težina mi varira oko 80kg,plus minus 2kg.Iz benča dižem 75kg 8-9 puta na kraju vežbe(znači krenem sa 50kg,60kg i na kraju 75kg) i mrtvo dizanje mogu 100kg 3 puta da dignem,ali radim sa 90kg.To si najvažnije vežbe u ovom sportu...
Ono što me najviše znaima je korišćenje dextroze i proteina.Pošto nemam baš 5000din da dam svakog meseca za proteine,pitam je vas za koliko para može da se nabavi neki protein za manje pare ali da bude ok razmera izmedju cene i kvaliteta.Ne želim ja da nabacim veliku masu, ali da mogu da dižem veće težine od ovih trenutno i naravno da povećam snagu što više.
Znam da su ovo česta pitanja novajlija u teretani i nadam se da nekom neće biti teško da mi odgovori,ali bih želeo i za koliko para bi mogli neki optimalni suplementi da se nabave i koji bi mi vi preporučili.
..

pa gledaj..protein ti je potreban da hrani misice a ne secer....poput ganinera itd.

dakle..sto bolji prootein to je za tebe bolje..........

ali da te ne zavlacim mnogo u matetriju....ono sto tebi treba je sirova snaga..dakle..kombinacija..whey + kreatin + dextroza i malodextrin..sta vec nadjes...

2.270 kg rpoteina ti je 40 eu..

500 gr kreatina ti je 15 eu..

dextoze imas gde hoce.s.

pa sam racunaj....

otrebno ti je da ga obavezno uzimas posle treninga u omeru 2 merice protiena tj 60 gr + 15 gr kreeatina + 50-60 gr dextroze...

i jos jenda merica tj 30 gr pred spavanje sa ponsim sirom.

mislim da to bas nije veliki izdatak..

sve drugo je suoplja prica i bcanje [para..a i voo je pitanje ako nemas ishrnau sredjenu