Jul 04, 2024, 08:48:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Nikolay Valuev - Beast from the East  (Pročitano 8169 puta)

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #15 poslato: April 16, 2007, 01:17:51 pre podne »
Posle koliko godina belci vladaju boksom......... I to skoro sve Sovjeti......


Juce sam u teretani na racun toga cuo veoma zanimljiv komentar :

,,Ko bi rekao da ce crnci da voze kola, a belci da boksuju...''  :mrgreen:
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #16 poslato: April 16, 2007, 01:28:18 pre podne »
Lewis je u drugom mecu nokautirao Rahmana, i da nije bilo lucky puncha vjerujem da bi to isto uradio i u prvom, u svim borilackim okrsajima a pogotovo u HW diviziji uvijek postoji sansa za tim pa je i tako Lewis imao takva dva meca tj poraza u karijeri.... da ne nabrajam dalje ali i mnogi drugi veliki borci su gubili tako, jednostavno jedan udarac moze da u potpunosti preokrene situaciju...

Ako mislis da je Valuev zasluzio ista bez ubjedljiv poraz na sve tri sudijske liste onda ce biti da nijesmo gledali isti susret... Mavrovic je dao izvanredne komentare a vjerujem da on poznaje materiju malo bolje od nas dvojice.... ali evo da ti i ja dam svoje vidjenje...

Prvo cesto se, nazalos, u boxu bodovanje sudaca ne poklapa sa realnim stanjem, najcesce su vlasnici pojasa u debeloj prednosti, a kad je Don King u blizini, a gotovo uvijek jeste kada su mecevi sa puno novca u opticaju, sve je moguce pa i to da Christodoulou koji cesto sudi WBA meceve sramno dao nerjesen mec....to je opet moje vidjenje...

Sto se tice "hladnokrvnog" primanja udaraca ne bih rekao da su bas bili hladnokrvni....jer je po meni Valuev par puta bio dobro uzdrman, ali je pokazao odlicnu spremnost i uspio da izgura, a i Čagajev uglavnom i nije nastavljao seriju vec bi nakon udarca eskivirao... kako je Valuev izdrzao ono sto bi veliku vecinu poslalo na pod? Pa u svakoj borilackoj disciplini ces naci ljude sa zeljeznom bradom koje je gotovo nemoguce nokautirati (napr Mark Hunt - K1 2001 sampion) pa je takav reklo bi se i Valuev, mada pitanje sta bi bilo da naidje na nekog ko bi uspio da poveze nekoliko takvih...

Nazalos HW divizija je prilicno tanka, pa u prvi plan cesto iskoce i ljudi koji to nezasluzuju pa je eto i Valuev dosao na nekoliko koraka da obori rekord Rockya Marciana sto realno po svom kvalitetu i nezasluzuje...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #17 poslato: April 16, 2007, 01:37:39 pre podne »
Sovjetska bokserska skola je odlicna i isto tako ima veliki broj sjajnih takmicara u drugim borilackim vjestinama... znam da su Ivanu Strugaru uvijek bili u amaterskoj konkurenciji bili najnezgodniji bas ti ex-sovijeti... nazalost vrlo cesto vecina njih ne stigne do profesionalaca, vjerujem da je slucaj slican kao kod nas tj da nemaju uslove za takvo sto... dok donose medalje sa amaterskih takmicenja jos i nesto ali cim zagaze u profesionalne vode adio... svi ovi ex SSSR poput brace Klichko kao i ove dvojice do profi voda su stigli preko Njemacke, njihovih kampova tj njihovih promocija...

Za esalon americkih teskasa se uglavnom i govori da za razliku od svojih bijelih, slovenskih konkurenata treniraju samo nekoliko mjeseci pred mec, dok ovi gore spomenuti rade preko cijele godine, braca Klichko su angazovali Lewisovog trenera, pa uz sve to i rezultati su ti koji su... tj da samo ostareli The Cannon Briggs ima pojas a drugo sve ex SSSR...

PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #18 poslato: April 16, 2007, 01:41:11 pre podne »
Pogresno si me shvatio........ Mislim da je Cagaev bio mnogo bolji od njega i da je trebao biti ubedljivo (po sudijskim rezultatima) bolji ali ispostavilo se bas po sudijskim rezultatima da je bio neizvestan mec sto nikako nije..... Slozicu se da sa tobom da su strucni komentari bili veoma kvalitetni...... Takodje mislim da se nikako Valuev ne moze porediti sa Rokijem jer je on ipak ikona u ovom sportu....

Valujevo ime, a mozda malo i ime Dona Kinga je uticalo da rezultat bude manje ubedljiv u korist Uzbekistanca...
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #19 poslato: April 16, 2007, 01:44:48 pre podne »
Sovjetska bokserska skola je odlicna i isto tako ima veliki broj sjajnih takmicara u drugim borilackim vjestinama... znam da su Ivanu Strugaru uvijek bili u amaterskoj konkurenciji bili najnezgodniji bas ti ex-sovijeti... nazalost vrlo cesto vecina njih ne stigne do profesionalaca, vjerujem da je slucaj slican kao kod nas tj da nemaju uslove za takvo sto... dok donose medalje sa amaterskih takmicenja jos i nesto ali cim zagaze u profesionalne vode adio... svi ovi ex SSSR poput brace Klichko kao i ove dvojice do profi voda su stigli preko Njemacke, njihovih kampova tj njihovih promocija...

Za esalon americkih teskasa se uglavnom i govori da za razliku od svojih bijelih, slovenskih konkurenata treniraju samo nekoliko mjeseci pred mec, dok ovi gore spomenuti rade preko cijele godine, braca Klichko su angazovali Lewisovog trenera, pa uz sve to i rezultati su ti koji su... tj da samo ostareli The Cannon Briggs ima pojas a drugo sve ex SSSR...



Pa Ruska skola u borilackim sportovima je itekako cuvena...... Mnogi od njih ne uspeju da udju u svet profesionalizma zbog razloga koje si naveo, ali i oni koji dodju padnu pod uticaj ljudi poput Dona Kinga i u nekoj meri sluze vise za marketing nego za svoj sport, ali nazalost, takva je situacija i sa mnogim drugim sportistima....
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže yabibor

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #20 poslato: April 16, 2007, 12:43:36 posle podne »
 Pratim boks vec 16 godina od kada je Holifild pobedio Formena 1991. Mec u subotu je katastrofa, kao i svaki od nekog sadasnjeg prvaka u teskoj. Posto imam kolekciju od preko 500 meceva, kada se zavrsio mec morao sam da pustim neki Holifildov mec da ne bih zaboravi kako izgleda boks mec
 :( :( :(

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #21 poslato: April 16, 2007, 07:48:27 posle podne »
Pratim boks vec 16 godina od kada je Holifild pobedio Formena 1991. Mec u subotu je katastrofa, kao i svaki od nekog sadasnjeg prvaka u teskoj. Posto imam kolekciju od preko 500 meceva, kada se zavrsio mec morao sam da pustim neki Holifildov mec da ne bih zaboravi kako izgleda boks mec
 :( :( :(

Ma mec je bio katastrofa....... Definitvno ,od kada se Lenox povukao nisam viedo nijedan kvalitetan mec i to je samim tim potvrda kvaliteta danasnjih boksera...
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #22 poslato: April 17, 2007, 05:08:36 posle podne »
Valuev Klickovu ne moze ni da pridje...
Be yourself no matter what they say.

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Nikolay Valuev - Beast from the East
« Odgovor #23 poslato: April 17, 2007, 11:17:25 posle podne »
Koliko ja znam braca Vladimir i Vitalij su KLICKO, tako da je dativ tog prezimena KLICKU...
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic