Septembar 19, 2024, 07:22:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Bol u gornjem dijelu kičme  (Pročitano 7307 puta)

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Bol u gornjem dijelu kičme
« poslato: April 10, 2007, 02:54:24 posle podne »
Prije nekih 4-5 mjeseci sam počeo raditi čučnjeve. Vježba me je napredovala i za relativno kratak period sam dosta napredovao. Počeo sam sa 60kg 10 puta a trenutno radim sa 90kg 10 puta. Međutim u zadnjih 2 mjeseca sam počeo osjećati blagi bol, više kao utrnuće, vratnih pršljenova dan dva nakon treninga nogu. Problem je što imam blagu kifozu vratnog dijela kičme i čini se da mi takav teret na trapezima ne godi vratnim pršljenovima. Pokušavao sam da teg namjestim tako da nema posljedica ali nisam uspio. Problem je što utrnuće i ne osjetim dok vježbam - tek sutradan ili to veče. Osim čučnjeva radim i one iskorake sa tegom na trapezima (lounges) i čini mi se da mi i oni smetaju mada je teret samo 60kg. Imam zakazane tretmane u banji krajem Aprila, baš zbog kifoze i pretpostavljam da će mi fizijatar reći (a šta drugo oni i znaju reći) da prestanem trenirati. To naravno otpada. Interesuje me da li ima neko slično iskustvo i da li vježbanje može dovesti do povećanja problema sa vratnim dijelom kičme. Razmišljam da radim leg press (ili kako se već zove ona sprava što se radi ležeći) ali u odnosu na čučnjeve ona je stvarno šit...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2007, 03:04:09 posle podne »
Trebalo bi da za svaki slucaj snimis taj deo ili celu kicmu na MR,da vidic da li mozda postoji neki problem za koji ne znas.Ocigledno ti ne odgovara pritisak koji teg pravi u tom predelu,tako da je za sada bolje da te vezbe izostavis dok ne poboljsas stanje.Radi leg-press,iskorak sa bucicama,ekstenziju...ima dosta vezbi :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2007, 11:03:30 pre podne »
ISKORAK SA TEGOM OD 60 KILOGRAMA... Promenis trening tako sto ces raditi sa manjim, mnogo manjim teretom... Kilaze nemaju nikakve veze...
A iskorak sa tolikim tegom radi, mozda Roni....

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2007, 11:14:49 pre podne »
Ne znam brate o čemu pričaš. Iskorak sa 60kg radi Roni? Ako ja, kao početnik, mogu uraditi 20 iskoraka (10 sa jednom i 10 sa drugom nogom) u jednoj seriji onda ne vjerujem da je to neka težina. Možda si pogrešno shvatio - ja radim sa šipkom a ne sa bučicama od po 60kg :). Ako Roni digne tonu i po na leg press zamisli kakva je to za njega zajebancija :). Možda ja pogrešno radim iskorake - mada ne vjerujem - iskoračim jednom nogom toliko da koljenom druge priđem 5cm podu.
Evo neku noć sam baš radio čučnjeve i iskorake i čini mi se da mi za vratne pršljenove najviše smetaju baš ti iskoraci. Njih ću izbaciti pa ću vidjeti šta će se desiti.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2007, 11:39:29 pre podne »
Ne znam brate o čemu pričaš. Iskorak sa 60kg radi Roni? Ako ja, kao početnik, mogu uraditi 20 iskoraka (10 sa jednom i 10 sa drugom nogom) u jednoj seriji onda ne vjerujem da je to neka težina. Možda si pogrešno shvatio - ja radim sa šipkom a ne sa bučicama od po 60kg :). Ako Roni digne tonu i po na leg press zamisli kakva je to za njega zajebancija :). Možda ja pogrešno radim iskorake - mada ne vjerujem - iskoračim jednom nogom toliko da koljenom druge priđem 5cm podu.
Evo neku noć sam baš radio čučnjeve i iskorake i čini mi se da mi za vratne pršljenove najviše smetaju baš ti iskoraci. Njih ću izbaciti pa ću vidjeti šta će se desiti.
Eto vidis sigurno ne radis kako treba, tako se iskorak ne radi... Da radis pravilno sa tom kilazom morao bi da imas noge kao Roni... Na te filmove nemoj da se palis... Pa cak i roni ne dize tolike tezine i ne jede pomfrit, nego je to sve izrezirano kako bi se klinci palili i kupovali dvd...
 Kako treniras da budes zadovoljan ako ne polomis kicmu...

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2007, 02:03:06 posle podne »
Kako se ne radi iskorak?
Ovako http://www.criticalbench.com/exercises/barbell-lunges.htm ?
Ja ne znam sa kojim težinama radi Roni ali (ako zanemarimo šta uzima) onolike noge sigurno nema od 60kg lunges. Daj čovječe to je smiješna težina. Možda želiš reći da treba raditi veći broj ponavljanja, tipa 15-20 po nozi. Meni se čini da radim baš ovako kao na linku koji sam poslao. Možda se ja i ti brate ne razumijemo. Bez uvrede. Poz.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2007, 07:25:26 posle podne »
Dobro. ti se ipak malo bolje razumes...

Van mreže ljiljan

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #7 poslato: April 16, 2007, 08:01:24 pre podne »
:)

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #8 poslato: April 19, 2007, 06:15:01 posle podne »
60 kg iskorak ! ! ! ! ! !

 :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

E, jel ti nije problem da snimis neki klip telefonom ili kako god, jer ja ovo ne mogu da zamislim kako izgleda...

davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #9 poslato: April 19, 2007, 11:37:33 posle podne »
60 kg iskorak ! ! ! ! ! !

 :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

E, jel ti nije problem da snimis neki klip telefonom ili kako god, jer ja ovo ne mogu da zamislim kako izgleda...


Pa dobro,nije 60kg težina da se baš ne poveruje...ne znam kako bi reagovao da vidiš moju devojku kako ga radi sa 40kg,10-12 ponavljanja svaka noga... :shock:

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2007, 08:41:19 pre podne »
40 kg iskorak ! ! ! ! !  :)

zezam se :) , ali cekaj nismo li vec ovde govorili o tome kako je iskorak vezba koju ne treba forsirati sa velikim tezinama ?


Citat
Pa dobro,nije 60kg težina da se baš ne poveruje...
meni jeste  :oops: :)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2007, 11:17:01 pre podne »
40 kg iskorak ! ! ! ! !  :)

zezam se :) , ali cekaj nismo li vec ovde govorili o tome kako je iskorak vezba koju ne treba forsirati sa velikim tezinama ?

Ma naravno,ja sam uvek za manju težinu i da se ide na osećaj,nego ti kažem za težinu generalno...

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #12 poslato: April 20, 2007, 11:39:19 pre podne »
Tvoja devojka radi sa 40... Pitanje je CHEMU TO???

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #13 poslato: April 20, 2007, 11:57:04 pre podne »
Tvoja devojka radi sa 40... Pitanje je CHEMU TO???
Tome što je bila prvak države na 100m prepone i za nju je to uobičajeno...trenutno utičem na nju da promeni način treninga jer je zbog povrede prestala sa aktivnim bavljenjem...

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Bol u gornjem dijelu kičme
« Odgovor #14 poslato: April 20, 2007, 12:08:38 posle podne »
Zao mi je zbog povrede...