Septembar 29, 2024, 10:16:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Politika.... bas svuda!  (Pročitano 1481 puta)

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Politika.... bas svuda!
« poslato: Mart 31, 2007, 01:03:59 pre podne »

Pozdrav kolege forumasi...

Da predjem odmah na stvar... kod nas u Nisu se do skoro igrala predstava  pozorista lutaka "Senke u noci" koja je bila namenjena odrasloj publici, i koja je osvajala mnoge nagrade na stranim festivalima i predstavljala nas grad na najbolji nacin...

Ta predstava se vise ne igra u pozoristu lutaka samo iz razloga politicke netrpeljivosti i revansizma (na relaciji bivsi direktor- sadasnji direktor...). Pomozite da vratimo tu predstavu na repertoar gde joj je i mesto i dajte svoj glas protiv politike u kulturi- potpisite peticiju, ucinicete mnogo!

hvala!

peticija:
http://www.thepetitionsite.com/takeaction/945696480

davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže doberman

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 793
  • Voodoo Team
Odg: Politika.... bas svuda!
« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2007, 10:12:51 pre podne »
Imate moj potpis samo napred istrajte u tome!

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Politika.... bas svuda!
« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2007, 07:52:22 posle podne »
Citat
pomozite da vratimo tu predstavu na repertoar gde joj je i mesto i dajte svoj glas protiv politike u kulturi
Cijenim tvoj aktivizam, ali mislim da treutno ima daleko prečih stvari u nacionalnim okvirima na koje bi s emogla trošiti energija. Takođe, treba se baviti uzrocima, a ne posledicama, a cenzura pozorišne predstave je jedna od sitnijih posledica.

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Politika.... bas svuda!
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2007, 08:52:28 posle podne »
hmm...interesantna ali malo sebicna konstatacija...

to je isto kao kada bi pedji npr. rekao da je u odnosu na politicko stanje u nasoj zemlji BB jedna jako nebitna stvar.
Poenta je da svakom bude najbitnije ono cime se bavi i da u tom polju da se trudi da bude sto bolji i uspesniji...

drugim recima ja ne mogu da se bavim politikom jer nisam politicar vec glumac, mada je kod nas popularno da mnogo "dobro znamo" stvari o kojima nemamo pojma ... zato i imamo tolike "politicare", "selektore", "doktore"........

Tako da izjave o tudjim zivotnim zanimanjima tipa "ima i bitnijih stvari od toga" je nesto od cega bi trebalo da se uzdrzavamo...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Odg: Politika.... bas svuda!
« Odgovor #4 poslato: April 01, 2007, 01:42:07 pre podne »
hmm...interesantna ali malo sebicna konstatacija...

to je isto kao kada bi pedji npr. rekao da je u odnosu na politicko stanje u nasoj zemlji BB jedna jako nebitna stvar.
Poenta je da svakom bude najbitnije ono cime se bavi i da u tom polju da se trudi da bude sto bolji i uspesniji...

drugim recima ja ne mogu da se bavim politikom jer nisam politicar vec glumac, mada je kod nas popularno da mnogo "dobro znamo" stvari o kojima nemamo pojma ... zato i imamo tolike "politicare", "selektore", "doktore"........

Tako da izjave o tudjim zivotnim zanimanjima tipa "ima i bitnijih stvari od toga" je nesto od cega bi trebalo da se uzdrzavamo...
hmm...interesantna ali malo sebicna konstatacija...

to je isto kao kada bi pedji npr. rekao da je u odnosu na politicko stanje u nasoj zemlji BB jedna jako nebitna stvar.
Poenta je da svakom bude najbitnije ono cime se bavi i da u tom polju da se trudi da bude sto bolji i uspesniji...

drugim recima ja ne mogu da se bavim politikom jer nisam politicar vec glumac, mada je kod nas popularno da mnogo "dobro znamo" stvari o kojima nemamo pojma ... zato i imamo tolike "politicare", "selektore", "doktore"........

Tako da izjave o tudjim zivotnim zanimanjima tipa "ima i bitnijih stvari od toga" je nesto od cega bi trebalo da se uzdrzavamo...
Peđa i bb nisu adekvatno poređenje jer on svoju djelatnost ne vrši u političkim okvirima, a tvoja akcija je vezana za politiku. Nisam htio da podcijenim tvoje zanimanje,nisam znao da si glumac,  niti sam shvatio da je akcija vezana za tvoje zanimanje. Znači, nije bilo loše namjere i slažem se da svako treba da djeluje u okvirima svoje profesije.

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Politika.... bas svuda!
« Odgovor #5 poslato: April 01, 2007, 01:59:21 pre podne »
Citat
Peđa i bb nisu adekvatno poređenje jer on svoju djelatnost ne vrši u političkim okvirima, a tvoja akcija je vezana za politiku. Nisam htio da podcijenim tvoje zanimanje,nisam znao da si glumac,  niti sam shvatio da je akcija vezana za tvoje zanimanje. Znači, nije bilo loše namjere i slažem se da svako treba da djeluje u okvirima svoje profesije.

ma nema problema...i ja nesto ostrije reagujem na sve zivo u zadnjih par dana....izvinjavam se...no hard feelings  :D 8) ;)
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti