Septembar 19, 2024, 07:23:14 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Mrvaljević izostaje sa EP  (Pročitano 1856 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Mrvaljević izostaje sa EP
« poslato: Mart 22, 2007, 11:41:36 posle podne »
ARENA SAZNAJE: NAJBOLJI CRNOGORSKI DŽUDISTA TEŽE POVRIJEĐEN
Mrvaljević izostaje sa EP
Ljekari mi predlažu da ne rizikujem


NIKŠIĆ - Najbolji crnogorski džudita Srđan Mrvaljević (81 kg) neće biti u crnogorskoj reprezentaciji, koja će nastupiti na prvenstvu Evrope u Beogradu.
Takmičara nikšićkog Akademika juče je savjetovao i jedan od najpriznatijih stručnjaka za sportsku medicinu da početkom narednog mjeseca ne izlazi na tatami, već da operiše koljeno, ako misli na Olimpijadu u Pekingu, ali i karijeru.
- Želio sam da čujem i mišljenje dobro poznatog specijaliste u Bugarskoj. Nažalost, ne vraćam se nimalo zadovoljan. Meniskus je oštećen, a ligamenti raščešljani. Ljekari nijesu za to da radim Evropsko prvenstvo, jer smatraju da bi eventualna dodatna povreda bila i kraj nade za predstojeću Olimpijadu, pa i ostale velike izazove. Oni mi predlažu da ne rizikujem, da se operišem i da u septembru na Svjetskom prvenstvu ili turnirima u 2008. godini pokušam izboriti vizu za Peking. To neće biti lako, znam da propuštam mnogo, ali sad se ne može mnogo toga promijeniti. Možda me put vodi preko trnja do zvijezda - rekao nam je juče u telefonskom razgovoru pomalo sjetno Srđan Mrvaljević.
On je podsjetio da je bio u izvanrednoj formi i da je na šampionatu u Beogradu očekivao svoju eksploziju i prolazak do samog vrha.
I, zaista, svi prestižni turniri na kojima je ovaj uzorni sportista blistao u posljednje vrijeme, potvrdili su da crnogorski džudo u ovom momentu nije mogao imati veći hendikep.   


---------------------------------------


Trener iz Gruzije u Akademiku
Nikšić je grad džudoa


NIKŠIĆ - U nikšićkom Akademiku od minulog vikenda pojačan je trenerski rad. Nova iskustva na takmičare Milića Ilića, prije i poslije podne, prenosi jedan od trenera reprezentacije Gruzije Abeslalom Cilkanri.
- Prijatno sam iznenađen onim što sam zatekao u Akademiku. Znam da ovaj klub ima sjajnu tradiciju i da u kontinuitetu njegovi članovi postižu odlične rezultate. Ovdje prije i poslije podne treniram veliki broj mladih ljudi i što je najvažnije željni su znanja.
Šef struke u Akademiku Milić Ilić, kaže, da sve ozbiljne zemlje i klubovi angažuju povremeno trenere sa strane, ukoliko teže vrhunskom rezultatu.
- Nema kluba u kojem žele da imaju vrhunskog džudistu, da s vremena na vrijeme ne angažuje majstora sa strane. Ovo je vrlo rasprostranjen sport i na svakom kraju svijeta džudo ima svoje specifičnosti. U zemljama bivšeg SSSR-a, možda, ih je ponajviše, a Gruzija prednjači po rezultatima ostvarenim na tatamiju. Zbog svega toga, mislim da je vrlo važno što smo angažovali ovog sturčnjaka. Naravno, naša saradnja se neće prekinuti za koji dan, već će Cilkanri uskoro ponovo biti naš gost - kaže Milić Ilić.
 Naravno, prisustvo trenera iz Gruzije dobro će iskoristiti i potencijalni kandidati za evropski šampionat u Beogradu, a najviše ih će ih, prema očekivanju, i biti iz nikšićkog kluba.


Izvor: ARENA
« Poslednja izmena: Mart 22, 2007, 11:52:44 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Mrvaljević izostaje sa EP
« Odgovor #1 poslato: Mart 24, 2007, 12:01:15 pre podne »
NOVI PROBLEMI ZA CRNOGORSKU DŽUDO REPREZENTACIJU UOČI EP U BEOGRADU
I Radulović povrijeđen
Superteškaš Radulović pokušaće da „odloži” problem s povredom


NIKŠIĆ - Crnogorski reprezentativac Srđan Mrvaljević (do 81 kg) definitivno neće učestvovati na Evropskom šampionatu u Beogradu. Poznati ljekari savjetovali su najboljeg crnogorskog džudistu da s povredom koljena, koju je "zaradio" na kampu u Češkoj, ne izlazi na ovo veliko takmičenje, bez obzira što je imao realnu šansu da uzme medalju, a možda i titulu, već da operiše ligamente i sprema se za Svjetsko prvenstvo u septembru, kao i prestižne turnire na kojima bi mogao izboriti olimpijsku normu.
Međutim, peh se dogodio i najboljem crnogorskom superteškašu  Marku Raduloviću, takođe članu nikšićkog Akademika, zbog povrede skočnog zgloba, prije nekoliko dana. Ljekari su ovom gorostasnom takmičaru namjeravali da stave gips na nogu, ali on je to, kako kaže prvi čovjek DŽSCG Saša Kosović, odbio u namjeri da, ipak, pokuša napraviti rezultat u Beogradu.
- Ove dvije povrede, uoči velikog i vrlo važnog takmičenja, su za nas  nenadoknadiv hendikep. Mrvaljević će, da ne bi doveo u pitanje karijeru, morati na operaciju, a Radulović će, nadam se, uz sve probleme biti u reprezentaciji Crne Gore početkom narednog mjeseca - rekao je prvi čovjek crnogorskog Džudo saveza Saša Kosović, napominjući da, ipak, vjeruje u ispunjenje olimpijske norme ova dva takmičara.
Objektivno, Mrvaljević i Radulović imali su izgledne šanse da se odlično plasiraju na šampionatu Evrope u Beogradu, jer su bili u fantastičnoj formi, što su potvrdili i njihovi nastupi na jakim međunarodnim turnirima.
No, pošto je sada veoma neizvjesno da li će i jedan od njih nastupiti, pitanje je kakav će reprezentacija Crne Gore imati uspjeh na takmičenju u Beogradu.   

Izvor: ARENA
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me