Jul 01, 2024, 05:38:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Do odraza preko tegova?  (Pročitano 25167 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2007, 06:56:59 posle podne »
ja sam ti izlozio kako moj trening izgleda ,sad da li ce ti pomoci ne znam ali mogu ti garantovati da i dalje zakucam iz naskoka(doduse sa jednom rukom),a do leta...mmmmmmmhhhh...   

Odraz je ipak najvise stvar genetike...Ja nikad nisam radio vezbe za odraz,a sa zakucavanjem sam poceo u 7. osnovne sa 183-184cm visine :wink: 
Vezbama eventualno moze da se poveca odraz za 10-15%
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #16 poslato: Mart 12, 2007, 07:05:12 posle podne »
NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE....

DAKLE....TO JE IDEALAN NACIN DA SE TOLIKO POVREDIS DA CES MOLITI BOGA AKO JE SAMO KRAJ SPORTKSE KARIJERE U PITANJU..NE DAJ BOZE NESTO GORE...

POSTOJI MILION NACINA DA SE ODRAZ POPRAVI A BEZ TOGA DA SE DOVODI U RIZIK MOGUCA POVREDA..

PO OVOME STO SAM OVDE PROCITAO...IMATI VELIKE NOGE,ZNACI IMATI ODLICAN ODRAZ..

NE BIH BAS TAKO REKAO......

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #17 poslato: Mart 12, 2007, 07:40:38 posle podne »
Ja po prirodi imam dobar odraz...mogu ja da zakucam...mogao sam i u 7 razredu sa 180!..
...ali  mogu samo  "obicno"- jednom rukom....ocu reci dostigo sam svoj prirodni maksimum(bez bilo kakvog vezbanja)....i od tad stagniram...
od 7 razreda naslusao sam se prica kako teretana smanjuje rast....pa cak i sklekovi( KOJA SAM JA BUDALA BIO :D)...i zbog toga nisam ulazio u nju....sad mi je 20g....
...elem moj cilj je BAS da nagruvam odraz, da kucam kako hocu...eeee za to sam cuo da je potrebno raditi sa tegovima....

dal sa vecim kilazama dal sa manjim, kolko ponavljanja-E TO NE ZNAM!
rad, red i disciplina

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #18 poslato: Mart 12, 2007, 07:41:46 posle podne »
E DA HVALA SVIMA NA DOSADASNJIM PORUKAMA! :D :) :D
rad, red i disciplina

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #19 poslato: Mart 12, 2007, 07:42:27 posle podne »
NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE....

DAKLE....TO JE IDEALAN NACIN DA SE TOLIKO POVREDIS DA CES MOLITI BOGA AKO JE SAMO KRAJ SPORTKSE KARIJERE U PITANJU..NE DAJ BOZE NESTO GORE...

POSTOJI MILION NACINA DA SE ODRAZ POPRAVI A BEZ TOGA DA SE DOVODI U RIZIK MOGUCA POVREDA..

PO OVOME STO SAM OVDE PROCITAO...IMATI VELIKE NOGE,ZNACI IMATI ODLICAN ODRAZ..

NE BIH BAS TAKO REKAO......

Hvala Bogu,to i ja pokusavam da im objasnim...
...ne preteruj sa tezinama,jer nisi bilder i nije ti cilj da imas velike nego snazne noge...
Trening nogu za bb i trening nogu za kosarkase nije isti,ali jbg-sta mi znamo :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #20 poslato: Mart 12, 2007, 07:45:29 posle podne »
Ja po prirodi imam dobar odraz...mogu ja da zakucam...mogao sam i u 7 razredu sa 180!..ali  mogu samo  "obicno"- jednom rukom...

E jbg,stagnirao si...Da si napredovao kao ja,sada bi lagano 360 sa dve ruke...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #21 poslato: Mart 12, 2007, 07:47:17 posle podne »
dal sa vecim kilazama dal sa manjim, kolko ponavljanja-E TO NE ZNAM!

Manje tezine,vise ponavljanja,15-ak npr.
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #22 poslato: Mart 12, 2007, 08:02:46 posle podne »
hvala sale legendo... :D
E jbg,stagnirao si...Da si napredovao kao ja,sada bi lagano 360 sa dve ruke...

eeee videces ti mene zato ovog leta...zum zum..360 preko igraca 8)
rad, red i disciplina

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #23 poslato: Mart 12, 2007, 08:45:47 posle podne »
Samo napred i SKACI !!!Sale mislim da smo se razumeli i potpuno podrzavam tvoj savet...Samo ,kada si na treningu odredi neku ciljni tacku npr. na tabli i skaci dok je ne dohvatis,zatim povacavaj tu granicu ...Ubediti sebe da mozes da dohvatis neku visinu je skoro pola posla uradjeno  :wink:
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #24 poslato: Mart 12, 2007, 09:12:31 posle podne »
@majkl
kucao si u 7.mom razredu? svaka cast ! Takodje svaka cast i za sasacg-a ako se ne zezas kad kazes da mozes 360 sa obe ruke!
i ja sam se do skora bavio kosarkom aktivno tvoje sam godiste majkl, ali za razliku od vas ja sam poceo da kucam sa 16-17 godina...
nego sto se tice cucnjeva ne znam koliko si visok , ja sa mojih 188-9 i 85 kg ih radim ,ne mogu da zamislim trening za noge bez njih
ali radim  maksimum sa 60kg i to je to-vise serija.
kazem ti radio sam air alert 1 2 pre 2 godine i dobio sam nekih 15 cm na odrazu ali je to bilo bukvalno plakanje dok se radilo-jako je naporan program, nisam ih zavrsavao do kraja jer noge pocinju nekako da ti se zilave -ono dobiju mnogo na definiciji i uvene se listovi mnogo.Jeste da sam tada kucao kako hocu (sa kapice, iza ledja, iz mesta.... -360 nikad nisam mogao  da izvedem kako treba :D)
ali evo sada se ne bavim aktivno basketom i  dalje imam dobar odraz-zahvaljujuci radu u teretani-i kazem ti mislim da je bilo bolje i pametnije da sam "budzio odraz u teretani" nego preskakao onu vijacu na razne nacine,i lomio one stolice :lol:(air alert)

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #25 poslato: Mart 12, 2007, 09:34:19 posle podne »
ko je imao najveci odraz,,koliko ja znam onaj "GOAT" stavio je novcanicu na vrh table i mogao ju je skinuti iz zaleta,

ZAZEN

  • Gost
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #26 poslato: Mart 12, 2007, 10:12:51 posle podne »
Citat
NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE....

??? - kako to...
Koji je razlog za ovakvu tvrdnju. :shock:

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #27 poslato: Mart 12, 2007, 11:37:24 posle podne »
Citat
NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE....

??? - kako to...
Koji je razlog za ovakvu tvrdnju. :shock:

Verovatno mnogobrojna iskustva koja pokazuju da visoki ljudi imaju osetljiviju kicmu,a da je cucanj sa slobodnim tegom mnogo tezi za njihova ledja nego sto je to slucaj kod nizih osoba...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2007, 02:25:22 pre podne »
@Pirat
Kucao sam u 7 razredu od 10 puta jednom uspe...al to je tad bilo vrh sa mojih 180!!...drugari od po 2m nisu mogli i onda ja malisa dodjem i objasnim :)...

...radio sam i ja AIR alert(3) ovo leto...al sam u 8 nedelji treninga cuo kako se sjebavaju kolena od toga, a i sam sam osetio neke promene u kolenima...pa sam reko 'odno vrag salu!!'....i od tada trazim proveren program sa tegovima...da se zna tacno koliko vezbi,serija, ponavljanja..

Inace radim ja noge 1-2 nedeljno....pa i cucanj(u stvari polucucanj),doduse na smith masini , sa 120 kila...6-7 puta izbacim....inace visok sam 187..
hvala svima opet :D

e da jel  isto dizati 120 iz polucucnja na smithu ili sa "slobodnom sipkom"..posto sam cuo komentare u teretani tipa : "ma svaka cast, ajde sad sa "slobodnom sipkom izbaci toliko"....



rad, red i disciplina

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2007, 02:29:36 pre podne »
inace radim cucnjeve samo na smithu, jer mi je ostalo  iz pocetnickih dana, kao sigurnije je...
Cuo sam isto da nositi pojas("kais") za vreme cucnjeva nije zdravo, kao slabi kicmu?!..dal zna neko nesto o tome?
pozz svima 8)
rad, red i disciplina