Septembar 19, 2024, 07:13:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Ramena  (Pročitano 3554 puta)

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Ramena
« poslato: Mart 11, 2007, 11:04:12 posle podne »
Odlucio sam malo da unesem promjene u svoj trening ramena sa jednom novom vjezbom,nisam mogao da najdem bolju sliku,,sve ovako znaci samo sjedecki na ravnoj klupi,,,sta vi mislite koliko je ova vjezba dobra?efikasna?

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Ramena
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2007, 01:56:41 posle podne »
znaci radi se bez naslona ,,vidio sam neke slike ,ja mislim da su ovako prije radili ,,zane i nemam pojam koji vec bilideri

Spartak

  • Gost
Odg: Ramena
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2007, 02:47:58 posle podne »
to je stojeci potisak malo uzi hvat.Ja radim standardno,zadnje rame 4serije(letenje na ravnoj klupi ili u pretklonu),srednje rame-letenje stojeci 4serije(sa varijacijama),i nakraju prednje rame 4serije(potisak ispred/iza,ekstenzija ili stojece veslanje uzak hvat).
Daje rezultate,vazno je da ne zapostavis nijedan dio ramena.Obicno svi uvijek pocnu sa potiskom,i obicno zbog toga svakom skoro zaostaje zadnje rame.Ja otkad radim prvo zadnje,masu sam ga poboljsao.A sto se vjezbi tice,uvjek mjenjas,glavno je da pogodis ciljani misic

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Ramena
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2007, 02:51:53 posle podne »
slazem se sa spartakom..samo radi na klupi sa naslonom, neces vise napredovati ako radis bez naslona, + ovako je sigurnije! pozz :D
rad, red i disciplina

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Ramena
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2007, 07:35:51 posle podne »
Šta fali prvo raditi potisak ?

Btw moj trening za ramena,
4 serije 7-10 ponavljanja na mašini(hammer, potisak) odmah nakon završene serije prelazim na drugu mašinu za potisak i sa lakšom kilažom uradim ~15 ponavljanja
sledeća vežba letenje stojeći, pa mašina za srednje rame - menjam redosled ove dve vežbe od treninga do treninga kao i broj serija, 3-4 za jednu, ukupno 7
I letenje za zadnje rame 5 serija, ili 4+2 na sajlama

Spartak

  • Gost
Odg: Ramena
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2007, 04:20:46 posle podne »
ne fali nista,ako ti zaostaje prednji dio.A kazem da vecina vjezbaca godinama radi prvo prednje rame(kao ja),pa zadnje rame ostane nedovoljno razvijeno(upravo jer se radi na kraju treninga gdje se nema bas onoliko snage kao na pocetku treninga).Cast izuzecima.Ja otkad radim prvo zadnje rame,vidno sam ga popravio.

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: Ramena
« Odgovor #6 poslato: Mart 14, 2007, 01:42:46 pre podne »
Odlicna vezba, ja radim sedeci na klupi uski hvat ispred glave... samo mnogo je teza od klasicnog sirokog hvata iza glave sto je i logicno ;)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže kick

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Ramena
« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2007, 02:30:04 pre podne »
Vezba je super, u svakom slucaju je dobro da povremeno menjas sirinu hvata, potpunije ces pogoditi misic. Dobro je sve dok kontrolises pokret :)