Septembar 19, 2024, 07:21:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Basic Training For Begginers  (Pročitano 4151 puta)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Basic Training For Begginers
« poslato: Decembar 10, 2005, 07:40:59 posle podne »
1 DAN                                                                                    
A)   BENC                                                                                  
B)   SED. VESLANJE NA MASINI                                                              
C)   LAT MASINA                                                                    
D)   MILITARI PRES SA BUCICAMA  
8X3,60s,5RM

  2 DAN
A) CUCANJ
B) VISECE PODIZANJE NOGU –TRBUSNJACI
C) RUMUNSKO MRTVO DIZANJE
D) TRBUSNJACI NA KOSOJ KLUPI
E) STOJ. PODIZANJE NA PRSTE
     3X8,90s,10RM

        3 DAN
   ODMOR

         4 DAN
A) KOSI BENC SA BUCICAMA
B) STOJ. VESLANJE U PRETKLONU SA BUCICAMA
C) STOJ. BICEPS PREGIB SA SIPKOM
D) POTISAK NA LAT MASINI
     3X8,90s,10RM

          5 DAN
A) HAK CUCANJ
B) ZADNJA LOZA PREGIB NA SPRAVI
C) LEZECE PODIZANJE NOGU-TRBUSNJACI
D) SED. PODIZANJE NA PRSTE
 8X3,60s,5RM

    6 I 7 DAN
ODMOR  
                                                                                                                                     8X3 – PRVI BROJ JE BROJ SERIJA , A DRUGI BROJ PONAVLJANJA.OZNAKE (A,B,C,D,E) OBELEZAVAJU VEZBE .(60s ,90s) SU PAUZE IZMEDJU SERIJA.                                                                                                                                   5RM I 10RM  JE TEZINA SA KOJOM MOZEMO MAKSIMALNO DA IZVUCEMO 5 ODNOSNO 10 PONAVLJANJA SA DATOM VEZBOM  (NPR. BENC – MOJIH 5RM JE 95kg)
 
UZECEMOZA PRIMER 1 DAN : RADI SE PRVO BENC I TO 8 SERIJA SA PO 3 PONAVLJANJA I PAUZOM IZMEDJU PONAVLJANJA OD 60s , ZATIM PRELAZIMO NA SLEDECU VEZBU SED. VESLANJE TAKODJE RADIMO 8 SERIJA SA PO 8 PONAVLJANJA I IZMEDJU SERIJA PAUZOM OD 60s ISTO TO RADIMO I SA OSTALIM VEZBAMA . ISTO PRIMENJUJEMO I NA OSTALE DAN SAMO KORISTIMO PARAMETRE ODREDJENE ZA TAJ DAN

                                                                       Big Boy Basic
                                                                    Chad Waterbury
                                                                  www.t-nation.com

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Basic Training For Begginers
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2005, 08:29:31 posle podne »
ovo mi se cini potpuno razumnim,ali ja bih ipak izbacio trcanje...

jer mislim da je sustnski za pocetnika najbitnije tj da im je najbitniji cilj...misicna masa...

sa bilo kakvim oblikom potrosnje kalorija sve ce biti dalje od cilja

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Basic Training For Begginers
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2005, 08:32:56 posle podne »
Citat: pedjos
ovo mi se cini potpuno razumnim,ali ja bih ipak izbacio trcanje...

jer mislim da je sustnski za pocetnika najbitnije tj da im je najbitniji cilj...misicna masa...

sa bilo kakvim oblikom potrosnje kalorija sve ce biti dalje od cilja


u pravu si pedja sad ce da editujem

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Basic Training For Begginers
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2005, 08:34:46 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: pedjos
ovo mi se cini potpuno razumnim,ali ja bih ipak izbacio trcanje...

jer mislim da je sustnski za pocetnika najbitnije tj da im je najbitniji cilj...misicna masa...

sa bilo kakvim oblikom potrosnje kalorija sve ce biti dalje od cilja


u pravu si pedja sad ce da editujem
:wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Basic Training For Begginers
« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2005, 09:11:54 pre podne »
Pozdrav
Osnovni trening za pocetnike.
Misli se na one pocetnike koji znaju izvoditi vezbe a i osete nesta kad urade seriju?
Da nebude zabune .Moje misljenje je da ovo nije za one koji su tek usli u teretanu.
Ovi pocetnici bi trebali imati nesta staza iza sebe.Zasto?
Samo zbog onih 3 ponavljanja u seriji.
Povecao bi br. ponavljanja (smanjio tezinu) i gotovo uduplao pauzu izmedju serija.
Mozda sam pogresno svatio ovaj trening pomozite mi.
Pozdrav
drafter
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Basic Training For Begginers
« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2005, 09:58:32 pre podne »
Citat: drafter
Pozdrav
Osnovni trening za pocetnike.
Misli se na one pocetnike koji znaju izvoditi vezbe a i osete nesta kad urade seriju?
Da nebude zabune .Moje misljenje je da ovo nije za one koji su tek usli u teretanu.
Ovi pocetnici bi trebali imati nesta staza iza sebe.Zasto?
Samo zbog onih 3 ponavljanja u seriji.
Povecao bi br. ponavljanja (smanjio tezinu) i gotovo uduplao pauzu izmedju serija.
Mozda sam pogresno svatio ovaj trening pomozite mi.
Pozdrav
drafter
....pa sasvim logicno razmisljas,ali hajde da cujemo markonija jel on ovo korstio odmah kao pocetnik ili kako....

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Basic Training For Begginers
« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2005, 03:29:57 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: drafter
Pozdrav
Osnovni trening za pocetnike.
Misli se na one pocetnike koji znaju izvoditi vezbe a i osete nesta kad urade seriju?
Da nebude zabune .Moje misljenje je da ovo nije za one koji su tek usli u teretanu.
Ovi pocetnici bi trebali imati nesta staza iza sebe.Zasto?
Samo zbog onih 3 ponavljanja u seriji.
Povecao bi br. ponavljanja (smanjio tezinu) i gotovo uduplao pauzu izmedju serija.
Mozda sam pogresno svatio ovaj trening pomozite mi.
Pozdrav
drafter
....pa sasvim logicno razmisljas,ali hajde da cujemo markonija jel on ovo korstio odmah kao pocetnik ili kako....


e tu se sada postavlja pitanje ko je pocetnik , ja mislim da ima vise nivoa pocetnika i da je neko pocetnik sve dok ne bude mogao da uradi benc, mrtvo ,cucanj , zgibove i propadanja sa svojom tezinom . jos se i podrazumeva da ima pravilnu tehniku izvodjenja vezbi , pod pocetnikom ne mislim na one koji su tek usli u teretanu vec one koji imaju minimalno pred znanje, i ja nisam odma krenuo u teretanu prvo sam radio zgibove propadanja sklekove napolju pa tek kada sam imao odredjenu kolicinu snage krenuo sam u teretanu , znaci za sve treninge koje ja postujem potreban je odredjeni nivo snage i znanja .

ovaj trening sam radio kratko .

sto se tice 8x3 sa teznom 5RM(80% od maks.) u sredu cu postovati istrazivanje tkzv. 10x3 koje ce objasniti sve , a za sada kao sto sam naveo gore mora imati minimum znanja i snage npr. ako benc moze uraditi sa 50 kg jedno ponavljanje u pravilnoj formi onda moze uraditi i 3 ponavljanja sa 80% od maks. ne vidim tu problem , sto se tice broja ponavljanja kao sto sam rekao ako moze neku tezinu dici 10 puta onda moze malo manju u ovom slucaju 80% od maks. dici 3 puta. odredjena ponavljanja sa odredjenim tezinama angazuju odredjena misicna vlakna u ovom slucaju IIb(nisam siguran 100%) koja imaju najveci potencijal za rast i zato se radi 8x3 .

Van mreže nenadarsic

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
    • Besplatan websajt, Hosting, Lista FREE Domena, Napravite sami websajt
Odg: Basic Training For Begginers
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2007, 11:33:27 posle podne »
Nije lose
Ako želite definiciju i dobro telo bez Kardio treninga, zaboravite! (kardio trening = aerobni trening) trčanje, bicikl, traka 3x30min nedeljno za prave rezultate!

www.dentura.co.yu   www.jobclub-leskovac.org www.statovac.com www.nedesign.co.yu

Van mreže Animal Cuter

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Basic Training For Begginers
« Odgovor #8 poslato: Mart 10, 2007, 03:49:46 pre podne »
ja cu ovo da probam od ponedeljka i drzacu ga se narednih mesec dana pa cemo da vidimo...