Septembar 21, 2024, 01:43:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening???  (Pročitano 4863 puta)

Van mreže Sake

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Moj trening???
« poslato: Februar 25, 2007, 12:29:35 pre podne »
Zdravo svima.. Treniram vec 7-8 mjeseci aktivno i u pocetku sam napredovao brzo, tj van svih mojih ocekivanja.. U zadnje vrijeme to bas i nije slucaj, naime vec par mjeseci stagnira, pa sam odlucio da vam napisem moj trening u nadi da cete me ispraviti gdje grijesim..
Znaci viskok sam 187 i tezak 86kg.. Moj cilj je definicija jer i nemam mnogo izbora zbog ekstremno mrsavih nogu, koje sam naslijedio od oca.. Na butinama bi se mozda nesto i moglo napraviti, ali listovi su mi katastrofalno tanki, al sta je tu je..Ide ovako...
1 dan PRSA- 5 serija benca
                     5 serija kosog benca
                     5 serija razvlacenja sa bucicama
                     4 serije razboja
Prsa radim od 7-14 ponavljanja..
        TRICEPS uvjjek mjenjam vjezbe ali obicno radim oko 16 serija
2 dan RAMENA .. vjezbe standardne 5 vjezbi sve ukupno 20 serija 7-14 ponavljanja
         BICEPS 4 vjezbe po 5 serija svaka, ukupno 20
3 dan NOGE 3 vjezbe po 6 serija te listovi 6 serija po 15 ponavljanja
4 dan LEDJA 5 vjezbi po 4 serije
5 dan ODMOR.i onda se ciklus nastavlja,,3 puta sedmicno poslje treninga sa tegovima radim i trbusne..
Sta da kazem, ishranu sam sredio koliko je to u mojoj moci, od suplemenata pijem samo kreatin..
Zelio bih pomoc vas iskusnih, jer neznam dali negdje grijesim..BB sam se bavio i prije par godina,tako da nisam bas potpuna neznalica..
I jos ako mi neko moze pomoci oko listova, jer su mi ne srazmjerni u odnosu na tijelo...
Hvala....

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Moj trening???
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2007, 01:28:24 pre podne »
Pa ovako ja isreno mislim da netreninras dovoljno listove.I veruj mi niko nema usraniju genetilu sto se tice listova od mene,pa i celih nogu!!!!!!!!
Tako nemoj da se to vadis....Meni listovi i pored toga  solidno napreduju.
E kao sto vidim naveo si samo kompletni trening grudi,iskreno ti kazem zajebi samo grudi i taj usrani becnh na koji se pali 90 posto ljudi u teretani i nece ti porsti listovi dok god neshvatis neke stvari i neprevazidjes te gluposti o bechu...
Da...dobrodosao ti nama i proctaj puno po forumu...odgovori su tivec tu...
Pozdrav..
 :wink:

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Moj trening???
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2007, 01:41:41 pre podne »
Zdravo svima.. Treniram vec 7-8 mjeseci aktivno i u pocetku sam napredovao brzo, tj van svih mojih ocekivanja.. U zadnje vrijeme to bas i nije slucaj, naime vec par mjeseci stagnira, pa sam odlucio da vam napisem moj trening u nadi da cete me ispraviti gdje grijesim..
Znaci viskok sam 187 i tezak 86kg.. Moj cilj je definicija jer i nemam mnogo izbora zbog ekstremno mrsavih nogu, koje sam naslijedio od oca.. Na butinama bi se mozda nesto i moglo napraviti, ali listovi su mi katastrofalno tanki, al sta je tu je..Ide ovako...
1 dan PRSA- 5 serija benca
                     5 serija kosog benca
                     5 serija razvlacenja sa bucicama
                     4 serije razboja
Prsa radim od 7-14 ponavljanja..
        TRICEPS uvjjek mjenjam vjezbe ali obicno radim oko 16 serija
2 dan RAMENA .. vjezbe standardne 5 vjezbi sve ukupno 20 serija 7-14 ponavljanja
         BICEPS 4 vjezbe po 5 serija svaka, ukupno 20
3 dan NOGE 3 vjezbe po 6 serija te listovi 6 serija po 15 ponavljanja
4 dan LEDJA 5 vjezbi po 4 serije
5 dan ODMOR.i onda se ciklus nastavlja,,3 puta sedmicno poslje treninga sa tegovima radim i trbusne..
Sta da kazem, ishranu sam sredio koliko je to u mojoj moci, od suplemenata pijem samo kreatin..
Zelio bih pomoc vas iskusnih, jer neznam dali negdje grijesim..BB sam se bavio i prije par godina,tako da nisam bas potpuna neznalica..
I jos ako mi neko moze pomoci oko listova, jer su mi ne srazmjerni u odnosu na tijelo...
Hvala....


Kao svaki pocetnik, napredujes prvih par mjeseci i ako ti ishrana nije bas najbolja, ali kako si i sam uvideo, stao ti je napredak.  Sad mi nije jedna stvar jasna, i ne znam da li si siguran sta ti ustvari hoces.  Zabrinut sto ti je napredak stao, a onda u sledecoj recenici kazes da ti je cilj definicija. Ovo dvoje ne ide zajedno.

Kada ti pogledam program treninga, pa ti sebe decko ubijas sa toliko serija, za triceps radis 16 serija. :shock:, grudi 20 serija :shock:.  Dalje ne treba uopste komentirati.  Siguran sam da ti ishrana nije dobra.




Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Moj trening???
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2007, 02:20:22 pre podne »
Jedi ,samo jedi ,brdo kvalitetne hrane koristi pwm, smanji ukupan broj serija za svaki misic minimum  za 20%,
Razdvoj  danom odmora grudi i ramena , ledja i noge , ostalo ti je receno..Smanji malo tezine i vezbaj nove tehnike treniranja..

Van mreže Sake

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Moj trening???
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2007, 10:54:57 pre podne »
U pocetku treniranja sam radio standardne vijezbe, znate onaj stadij kad i neznate sta tacno hocete od svog tijela, napredak je bio fantastican.. Ali u medjuvremenu,  i na savjet drugih, opredjelio sam se da vise radim na definiciji misica..Pa dobro, vec sam rekao da zbog nesimetricnosti tijela nisam u mogucnosti da radim vjezbe za masu.. Izgledao bi kao Johny Bravo..
Znaci savjetujete mi da smanjim broj serija..OK to je barem lako :) Samanjit cu sve za 20%
Listove cu ubaciti 2 puta sedmicno, po 6-7 serija, nadam se da ce biti dovoljno..U mojoj teretani i nema nekih sprava za njih pa moram improvizovati i radim ih na nacin da stavim teg od 90 kg na ramena i radim onu vjezbu dizanja, ma znate koju.., ali me ramena razvaljuju pa i nisam u mogucnosti da radim vise sa kila..
A ishranu bih okarakterisao kao relativno kvalitetnu , mozda nije za neki pro BB.. Uglavnom se bazira na vocu i povrcu+tuna i piletina svaki dan.. 5-6 obroka dnevno..
Nisam bas pocetnik u BB, jer kao sto sam rekao , trenirao sam prije 7 ili 8 godina, i zbog loma ruke sam morao prestati..

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Moj trening???
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2007, 01:04:22 posle podne »
E pa druze procitaj jos malo u delu nutrion,mislim da bi mogao jos dosta stvari da saznas...Imas dosta tu da saznas da nepreterujes sa vocemu koje si naveo,pogotovu ako zelis definiciju i kolike kolicine povrca i kog itd....
E sad ja bi za listove ubacio jos 3 treninga nedeljno,a to mozes kuci da odradis ili na poslu..
Evo ja naprimer u teretani odradim 2x nedeljno i u skoli odradim 3x nedeljno...VEZBA:,sagnem se tako da mogu da mi posedaju na ledja...,naslonim glavu na sto..naredjam drugove ili drugarice na ledja i dizem se na prste..radim 5serija a ponavljanje 30...20..10..pet sec pauza i kad zavrsim 30 sec odmor pa onda drugu seriju..
Veruj mi moraces dosta da maltretiras listove da bi ti rasli.... :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Moj trening???
« Odgovor #6 poslato: Februar 25, 2007, 01:24:57 posle podne »
i na savjet drugih, opredjelio sam se da vise radim na definiciji misica..Pa dobro, vec sam rekao da zbog nesimetricnosti tijela nisam u mogucnosti da radim vjezbe za masu..

Cekaj malo...koje su to vezbe za masu ,a koje za definiciju???POjasni mi malo...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Moj trening???
« Odgovor #7 poslato: Februar 25, 2007, 01:34:44 posle podne »
E sad ja bi za listove ubacio jos 3 treninga nedeljno,a to mozes kuci da odradis ili na poslu..
Evo ja naprimer u teretani odradim 2x nedeljno i u skoli odradim 3x nedeljno...
Veruj mi moraces dosta da maltretiras listove da bi ti rasli.... :)

sta ti na kraju odradis 5 puta tjedno listove?

Van mreže Sake

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Moj trening???
« Odgovor #8 poslato: Februar 25, 2007, 01:45:37 posle podne »
"Cekaj malo...koje su to vezbe za masu ,a koje za definiciju???POjasni mi malo..."

Pogresno sam se izrazio, mislio sam trening za masu i definiciju koji se u mene razlikuje samo po broju ponavljanja i intenzitetu, tj pauzama izmedju serija...
Nije u pitanju ljenost, radio bih ja listove svaki dan, ali vjerovatno nebih mnogo dobio..

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Moj trening???
« Odgovor #9 poslato: Februar 25, 2007, 02:33:44 posle podne »
Da odradim ih 5x nedeljno..

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Moj trening???
« Odgovor #10 poslato: Februar 25, 2007, 02:43:27 posle podne »
Da odradim ih 5x nedeljno..

zasto toliko puno?

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moj trening???
« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2007, 03:02:48 posle podne »
quote: zasto toliko puno?
voli covek...

kakve veze ima, odgovara mu 5 puta, ja ih radim 3 puta, neko ih radi samo jednom...

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Moj trening???
« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2007, 03:05:26 posle podne »
quote: zasto toliko puno?
voli covek...

kakve veze ima, odgovara mu 5 puta, ja ih radim 3 puta, neko ih radi samo jednom...

pa neznan pari mi previse...2 puta bi vec i skuzia, ni trbusnjake toliko neradin...al dobro, svakome po gustu...

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moj trening???
« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2007, 03:08:44 posle podne »
pa listovi su malo cudni, tu treba sam da se pronadjes, a sto se tice ostalih tipa grudi, ledja noge, tu vazi ono da je jednom nedeljno dovoljno

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Moj trening???
« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2007, 04:43:51 posle podne »
pa listovi su malo cudni, tu treba sam da se pronadjes, a sto se tice ostalih tipa grudi, ledja noge, tu vazi ono da je jednom nedeljno dovoljno

pa i ja san za i uvik bia za jedan misic nedjeljno...i uvik san cita da je bolje radit manje a jace i pustit da se odmori onda...