Jul 06, 2024, 05:03:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)  (Pročitano 2799 puta)

Van mreže Goran87

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« poslato: Februar 21, 2007, 01:17:15 pre podne »
Masa:

*Pon: Grudi,Biceps
*Sre: Ledja,Triceps
*Pet: Noge,Ramena
*Sub/Ned: Eventualno Noge/Ramena( iskljucivo za mene, dole u tekstu)

Noge:
-------------
Cucanj
Prednji cucanj
Haq sqwuat
Legg pres

GRUDI:
-------------
Bench pres
Kosi bench pres
Dips
Kros masina-kao varijacija

LEDJA:
--------------
Vratilo ili lat masina
Donji kotur lat masine
Veslanje u pretkolonu sa tegom ili bucicom
Mrtvo dizanje

RAMENA:
--------------
Smitova masina iza glave
Letenje sa bucicama
Paralaleno pdoznje buicica
Podiznje tega od butina do brade
Letenje u pretklonu za zadnje deo ramnea

TRICEPS:
--------------
French press
Potisak za tricoes na lat masini
Potisak iza glave sa bucicom
Uski bench

BICPES:
--------------
Sotijci pregib sa tegom ili bucicama
Skotrova klupa
Koncentracioni pregib

* Po 3 za svaku vrstu misica


Dodaci ishrani:
---------------------
Whey, glutamin, creatin
Proizvodjaci:DYMATIZE,LABRADA,ULITMATE,TWINLAB

Ovo sam uspio pokupiti sa foruma, prelistavajuci dio suplementi/treninzi.
Imam par pitanja, ako bi mogao dobiti odgovore jer na zalost nisam imao vise vremena
da prelistavam. Dosao sam upravo sa ispita koji je trajao 4 sata i nije mi ni do cega.

1. S teretanom sam poceo pre ~2godine, isao redovno 6 meseci i stao, od tada krece faza 2 meseca idem, 2 ne itd.. uglavnom velike pauze - velike greske.Jos veca greska mi je bila sto gotovo nikako nisam radio noge, ako jesam jako rijetko, smatrao sam da je to dosadna vjezba i uvek sam ganjao bench i ako ga na pocetku nisam volio(jedva 30kg dizao-trenutno 80max). Zbog ovog problema i toga sto sam visok 1.86 i imam ~72-3kg mnogo sam mrsaviji u nogama nego ostali dijelovi tijela kao grudi,ruke Ovde ukljuvujem i ramena, koja bas izgledaju zaostalo u odnosu na grudi,ruke. Izgleda da nisam znao potrefiti vjezbu za ramena.
Procitali ste gore trening koji sam nasao. Sta da promenim da bih sa nogama/ramenima sustigao ostatak tijela. Da li da ubacim sub ili nedelju dodatni 4 dan samo za ramena i noge?

2. Po prijasnjem treningu sam radio grudi/tricepsi i ledja i bicepsi, nesto sam experimentisao i nekako mi je bilo logicnije da radim grudi i tricepse zajedno jer na dosta vjezbi imam osjecaj da radim sa ove obe grupe misica istovremeno? Znaci po cemu je bolje grudi/bicepsi, ledja/tricepsi kombinovati?

3.Mrtvo dizanje sam od nedavno poceo kombinovati, bilo je par bolnih dana jer sam dizao ledjima a ne nogama. Procitao sam da je ovo jedna od glavnih vjezbi vezano za masu, pa me interesuje da li ima neka stranica/snimak koji pokazuje pravilno mrtvo dizanje ili ako neko moze dobro objasniti, jer sam imao losa iskustva odnosno par dana jake bolove u ledjima. U cemu je problem, citam da mrvo dizanje spada u trening za donji dio ledja, pa zasto onda koristim noge, ili mi je u teretani pogresno objasnjeno. Molim za pomoc.

Hrana. Da, znam da je glavni faktor za dobijanje mase HRANA i samo HRANA. Jedem po ~6-8 jaja na dan, nekad 10-12. To je obicno dorucak/vecera zajedno sa 250g sira i slanina/kobasica. Cesto cujem da nije zdravo jesto toliko jaja na dan,ali je problem sto se ja jako tesko najedem. Mislim, ovo za vas ne izgleda mnogo, vjerovatno je to vama samo dorucak, ali kada se uporedim sa drustvom, svi misle da nisam normalan sto toliko jedem, oni jedu duplo manje, a duplo su deblji... Upravo jer imam ubrzan metabolizam i zato pisem ovu temu da poradim malo na tome da ga sustignem. Znaci da predjem na sledece pitanje,a to su suplementi. Citao sam dosta o njima ali nisam dovoljno upoznat koja im je svrha pa:

4.Whey, Glutamin, Creatin

Whey

Whey or milk plasma is the liquid remaining after milk has been curdled and strained; it is a by-product of the manufacture of cheese or casein and has several commercial uses.Whey protein contains high levels of both essential and non-essential amino acids. More than other protein supplements, whey protein powder is commonly used by bodybuilders and athletes desiring to accelerate muscle development and aid in recovery

Znaci Whey sluzi da se misici sto pre oporave, a to pomazu amino kiseline? Kada i koliko puta na dan se konzumira, da li ga koristiti danima kada ne treniram?

Glutamin

Glutamine is the most abundant amino acid found in human muscle and is supplemented because supplement manufacturers claim the body's natural glutamine levels are depleted during anaerobic exercise. It is argued that supplementation by bodybuilders may be required as deficiency may lead to a weakened immune system and wasting of muscle tissue. It is sold as a micronized, instantly soluble powder.Glutamine's main function is to act as a anti-catabolic to prevent muscle breakdown

Ako sam dobro shvatio, on odrzava masu i sprecava da ne dodje do "raspada sistema" kod misica? Kada njega uzimati? posle treninga?

Creatin

Creatine is an organic acid naturally occurring in the body that supplies energy to muscle cells for short bursts of energy (such as lifting weights) via creatine phosphate replenishment of ATP. A number of scientific studies have proven that creatine can increase strength,[2] energy, [3] and muscle mass in addition to reducing recovery time.

Da dobijem privremeni boost prilikom treninga, trebao bih koristiti creatin jedan put na dan i to pre treninga?

**Trenutno nisam u finansijskoj mogucnosti da kupim sva 3 pa me interesuje pored wheya ,kreatin ili glutamin ? Citao sam o ovome ali neko kaze kreatin a drugi glutamin, pa ako moze koji  uzeti i obrazlozenje. Volio bi isprobati kreatin sa tim boostom ali ni glutamin ne izgleda lose pa ...



Ovo se bas oduzilo pa cu sutra nastaviti, imam jos par pitanja. Znam da je tekst malo poduzi pa sam ga malo "uljepsao".Zaista trebam odgovore na ova pitanja jer mi je to ujedno i veliki podsticaj.A nadam se da ce jos nekom pomoci, kao meni.

Hvala.

Van mreže Goran87

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« Odgovor #1 poslato: Februar 21, 2007, 05:26:28 posle podne »
Evo upravo se vracam iz teretane, ulazim u fit shop i pitam. Pitam onog lika sto radi ,sta bi mi preporucio pored kreatina da koristim za dobijanje mase, on pita jeli ciste mase. Rekao pa da. KAze e pa onda bi ti preporucio gainer. Jer on ti je glavni sto se tice dobijanja mase... Nista ,izasao sam ,sta cu reci . Kada gaineri ku**u ne valjaju. ili barem ja imam takvih iskustava.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« Odgovor #2 poslato: Februar 21, 2007, 06:31:51 posle podne »
Pozdrav... postavio si veliki broj pitanja, na koja uglavnom postoje odgovori na nasem forumu, i bilo bi dobro da zaronis i da citas forum, jer ces sigurno tako neke stvari mnogo bolje shvatiti nego li da ti neko pokloni odgovore na tvoja pitanja...

Ja cu probati da podijelim neka svoja razmisljnja o nekim stvarima koje si pomenuo a ti ces uzeti i procitati sta i drugi imaju da kazu na ova tvoja pitanja pod drugim temama, samo malo se baci na search foruma...

Mislim da je dobar trening za noge odradjen jednom nedjeljno sasvim dovoljan da se stimulise rast, kada kazem dobar trening mislim na izbalansiran trening gdje ces raditi i neku vjezbu za zadnju lozu i listove sto vidim da nisi naveo... znaci noge uvijek na posebnom treningu...

Sto se tice ramena prije mislim da je problem sto si ih preopteretio sa besomucnim serijama na bench pressu pa da prije zbog toga kasne, mada mozda i forma nije dobra... mind-muscle connection... pronadji i to pa ces da vidis o cemu se radi, imas DVD- e Sarceva za smjesno male pare kod naseg kolege MrBig a unutra je sve sto treba da znas i o treningu i ishrani...

Idemo dalje...

Ljudi koji kombinuju grudi - biceps a ledja sa tricepsom smatraju da je bolje to raditi jer u slucaju grudi triceps, triceps je snazno pogodjen treningom za grudi tako da ga neces stimulisati kao recimo nakon ledja (mada i ovdje su tricepsi stimulisani) pa u igru nakon grudi upadaju bicepsi jer nisu optereceni sa teskim potiscima... etc etc... isto vazi za bicepse nakon ledja... nego da ne duljim neko vjezba tako, neko ne...
Mislim da je najbolje vjezbati ruke na zasebnom treningu, kao i svaku drugu misicnu partiju... sto opet ne znaci da je tako nesto sveto pismo i da ga se pridrzavas non-stop, znaci mjenjas sisteme treninga a trazis sta ti odgovara i daje rezultate...
U pricipu mislim da ako treniras intezivno i paznu posvecujes ISHRANI I OPORAVKU postici ces napredak i da nije prioritet koja je kombinacija misicnih partija, naravno to ne znaci da bi trebao vjezbati 3 puta nedjeljno sve partije... vecini jednom nedjeljno daje najbolje rezultate,  naravno ako su ishrana i nacin zivota regulisani, i vjerujem da 90% ljudi tu grijesi, a ne u tome sto urade par serija manje ili vise ili iskombinuju nakon grudi triceps ili biceps! Naravno intenzitet, pravilno izvodjenje vjezbi, mind-muscle connection su ABC treninga.

Sto se tice mrtvog dizanja... smatram da to nije nesto sto se uci preko neta, nadji dobrog trenera koji ce ti pokazati kako se izvodi, i koji ce te ispratiti da vidi da li si ukapirao formu... to je vjerovatno najopsanija vjezba ako se ne radi pravilno tako da treba da povedes racuna!  Takodje mnogi ce dovestii u pitanje dobitak sa tom vjezbom u odnosu na mogucnost povrijedjivanja.
Deadlift  je vjezba koja pogadje kompletno tijelo, prvenstveno ledja i zadnju lozu, ali i sve ostalo, naravno u zavisnosti od nacina izvodjenja, znaci nije vjezba samo za noge kao sto si rekao.. i o tome smo pisali, posto te vec ledja bole, dobro se pazi, mozda je i bolje da je malo stavis na stranu dok neupozas formu... jer od toga se gine sampione.

Sto se tice hrane... dosta toga je pisano... jaja... moze 2-3-4 cijela i 40 bijelanaca ako hoces i ako mozes, nema problema sa zdravljem sigurno... naravno kuvana!!!! Meso meso meso... piletina, curetina, nemasna govedina, riba etc etc... Naravno preporucljivo bareno, ja uglavnom koristim elektricni rostilj tj bez ulja, uzmi posni sir, mani se pecene kobasice i sl... obroci 6-7 ili vise dnevno, takodje mnogo puta objasnjeno...Piji puno vode...

Whey sa dexom nakon treninga, crea dobar, glm dobar, C vitamin, multivitamin... napravi kombinaciju, ali najvaznije to nakon treninga, opet za kolicine i kako se sve to mixuje malo procackaj, pa se opet javi kad dobro sve iscitas.

Znaci sve ima samo malo studiraj, pa kad sve lijepo iscitas dodji sa planom pa ce ti sigurno najiskusniji na forumu pomoci i korigovati te.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« Odgovor #3 poslato: Februar 21, 2007, 06:35:07 posle podne »
Vladar,svaka tebi cast za stpljenje...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Goran87

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« Odgovor #4 poslato: Februar 21, 2007, 08:36:53 posle podne »
Druze mnogo ti hvala na odgovoru. Nije problem prelistavati forum, ali kako idem na 2 fakulteta vremena mi je minimalno pa sam prelista sta sam stigao, a posto hocu da malo pozurim sa tim nemam bas mnogo dana za listanje, znam da to izgleda lijeno i sve, ali na zalost takva je situacija. Forum vam je odlican i samo tako nastavite, ja cu ga uvek citati kada stignem. Danas sam nasao odgovore za dodatke ishrani. Samo moze jos jedno pitanje. Valjda i poslednje, rekao si kuvano jaje... da li je velika razlika kuvano-peceno jer ne pamtim kada sam zadnji put jeo kuvano, uvek pecem.

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2007, 10:28:53 posle podne »
Dobrodosao ti nama!!
Vladar ti je odlicno sve srocio.A ovo u vezi jaja!
Naravno da jeste velika razlika i ne samo u jajima nego u svim namirnicama!!!...
Razmisli logicno jeli bolji pomfrit ili kuvani krompir! :DAli sad ako te zanima samo ludacka masa bez definicije onda ih mozes i isprziti u kili masti!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Novi pocetak - Masa (Trening,Ishrana i jos par pitanja)
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2007, 11:06:53 posle podne »
@Goran87

Naravno da je velika razlika sve przeno, jaja meso, krompir.... sve sto je przeno u ulju, i to obicno u gomili ulja izbjegavaj... znaci ako ne volis kuvano meso, peci ga na rostilj, naravno opet bez ulja, jaja (bjelanca) kuvaj, posni sir i tunjevinu na fax etc... krompir kuvaj... ja recimo krompir pecem u rerni, ocistim ga, presjecem na pola i stavim na suh pleh u pecnjici, ispadne odlicno a nema ulja, pirinac super izvor UH... etc

Takodje mogu da unesem mnogo vise mesa koje nije spremljeno na ulju od onoga koje jeste, kao i za sve ostalo, mogu da zviznem malo vecu porciju pomfrita i da poslije toga setam kao balon i da mi se ne jede nista sledecih 5 sati, meni smeta, mozda drugom ne, znaci govorim kako ja vidim stvari.

Dzabe ako se razbijas u teretani ako ne unosis pravu hranu, gradivne materije tj PROTEINE! Naravno govorim u prvom redu o onima iz namirnica zato sam i potencirao meso, jaja etc... dodatci su nesto drugo tj bas to DODATCI, nemoj da se prevaris i da mislis da ce ti oni rijesiti probleme nedostatka vremena, znaci lijepo hranu sa sobom i udri po njoj, uz ozbiljan pristup treningu i kvalitetan odmor i pored svih obaveza koje imas, a imamo ih svi, napredovaces garantujem...

Mnogi govore da je sve stvar genetike, AAS-a etc.... Sve slabici koji traze isprike i koji nemaju muda da stisnu... stari sve je u karakteru, ako zelis nesto zaista naci ces nacina... Citam kako placu po forumima da studiraju pa nemaju vremena za teretanu, da... da sve su to djevojcice prijatelju, ja radim svaki dan 10-12-14 sati, 2 sata vozim plus porodicne obaveze i ne propustam treninge!

Mislis da sam nesto poseban? Apsolutno nisam, ali nisam ni djevojcica koja nema vremena za trening jer mora da spremi kolokvijum.... Zavrsio sam i ja fakultet i vjeruj da sam tada imao mnogo manje briga a mnogo vise vremena za trening, ali nazalost nisam imao znanje niti ovaj formu da me uputi, zato i kazem da procitas forum, pogledas Milosev DVD, i ako si pametan, a vjerujem da jesi otvorice ti se oci i po pitanju treninga i prehrane...

Vladar OUT
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me