Septembar 29, 2024, 10:17:17 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Moja ishrana sta valja,a sta ne?  (Pročitano 2745 puta)

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« poslato: Februar 11, 2007, 02:01:28 posle podne »
7:00h 200g ovsenih i 1,5 dozer whey                        10:00h 8 belanaca i 1 zumance + 150 g posnog  13:00h tunjevina u miksu sa 150g posnog                  16:00h 300g konjetine i 200g pirinca                        19:00h 200g posnog i 200g pileceg mesa              e sad me zanima da li je ok ova ishrana s obzirom da netreniram jer sam osim one operacije imao i saobracajnu nesrecu pre 6 dana u kojoj sam polomio kljucnu kost.zanima me da li ovakav princip ishrane usporava metabolizam,jer kao sto vidite unosim veoma niskokaloricnu hranu iz razloga da se nebi ugojio jer mogu samo da setam.pozdrav

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2007, 05:30:58 posle podne »
ti pojedes 100 din posnog sira a za to mozes da pojedes 0,5 kg belog..posni sir uglavnom jedu kada hoce da uspore apsorbciju wheya ili proteina iz hrane.ko se ozbiiljnije bavi time jede da razbije jednolicnu ishranu...mislim da ti nemas potrebe za tim troskom preko dana, kada mozes da za te pare dodas jos 100 gr proteina kroz belo meso..a bas sada ti treba iskljucivo preoteinska hrana da zadrzis to sto imas misica..to ce i sam pedja da ti kaze kako je on odrzao masu kada se povredio i pravio pauzu.
zast bi zeleo da suporis metabolizam,da se ugojis??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2007, 06:30:50 posle podne »
laki ti je dobro rekao..

kao prvo ti taj cilj i ako postignes tj usporoavnje metablozima moze da se desi samo jedno..kasnije ces da se nagojis kao prase jer mnogo je teze vraiti stopu metabiolzima ...lako ga je zaustivati.

nezynam od kuda ti ideja takve vrste..ali sve us vemu..vise je i nego katastrofalna...

strasno..

da zaustavis metabolizam da se ne gojis!!!.///brate mili....strasno...

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2007, 08:26:52 posle podne »
Ne pogresno ste me protumacili rekao sam da li ovakva ishrana usporava metabolizam?meni je svakako cilj da ga ubrzam a ne suprotno.citao sam po forumu da niskokaloricnim dijetama dolazi do usporavanja metabolizma pa sam se istripovao da se i meni to nedogodi.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2007, 08:41:22 posle podne »
Da li onda samo da umesto posnog ubacim belo meso ili je potrebna jos neka izmena?

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2007, 11:11:09 posle podne »
usporavanje metabolizma se desava zbog stitne zlezde..a na nju utice kada je samo proteinska ishrana u ishrani bb.verovatno su se mnogi pitali ne jedu masno uh a i dalje imaj u telesnih masti....ti mozes da radis isto klasicnu zezalicu sa uh ali  u malim kolicinama da ne bi stitanjaca prestala da luci hormon..u isto vreme da se ne nagojis deponovanjem uh..
znaci ako ti je prvi dan 100gr poteina ti uzimaj lupam 20 gr uh,sledeci dan 10 i kako vec ide raspored..malo se kreci mrdaj sa onim cime si sposoban i bice ok.
naravno povecaj broj obroka i smanji kolicinu jednog obroka i eto ti jos jedan nacin da ubrzas metablizam..

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2007, 11:27:58 posle podne »
ja ne bih 200 gr. pirinca i 200g ovsenih u 2 obroka. nekako mi je mnogo. ajde da ti sad treniras pa eventualno posle treninga, ali ovako ne znam.
eventualno da malo raspodelis te uglj. hidrate.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Moja ishrana sta valja,a sta ne?
« Odgovor #7 poslato: Februar 11, 2007, 11:38:34 posle podne »
Nista onda cu ubaciti jos jedan mali obrok i smanjicu ove ovsene i pirinac.hvala