Oktobar 18, 2024, 02:22:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.328 poruka u 18.771 tema - 20.972 članova - Poslednji član: RobertCef
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana kickbox  (Pročitano 563 puta)

Van mreže lejco123

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Ishrana kickbox
« poslato: Septembar 12, 2024, 05:20:09 posle podne »
Imam pitanje kako dobiti misicnu masu akk treniram kickbox i teretana mi nije prioritet kako treba izgledati ishrana
trening itkd.

Trenunutno imam 76 77kg 186cm ali i kad sam isao u teretani ostajao sam na toj kilazi dodao sam misice ali kilaza nikad nije isla preko a zelim doci do 85 kg dali bi morao da se umastim ili kako bi isao taj proces?
i ako znate nekog ko bi mogao da me vodi u tajnproces predlozite trenera

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.624
Odg: Ishrana kickbox
« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2024, 05:35:01 posle podne »
U natural uslovima moras napraviti pauzu od primarnog sporta, tu nema dvojbe... Da ces da se umastis, hoces nesto, bf mora skociti u nekom procentu. Ali to ne treba i ne sme  da bude znacajno. Ako odes previse gore sa body fatom znaci da nesto nisi dobro uradio. Ono sto je bitno je da se moras odvojiti od primarnog sporta jedno sigurno 4 meseca krvavog rada u teretani. To sada zavisi od mnogo faktora. Najznacajniji su godine/metabolizam, genetika i naravno pristup koji ces da napravis, koliko ces ici u suficit koliko proteina uh i slicno. Takodje nemoj da te zavara da je to lako uraditi ako gledas profesionalni sport primere, jer tu su 99,999% na hemiji kada to rade i onda je to mnogo jednostavnije i lakse. Ali iz licnog iskustva ti kazem a i mnogih, nabijanje kvalitetne kilaze - mora biti radjena baza bez primarnog sporta i to je neki prozor od 18 te do 27-8 godine u natural uslovima, u sustini kada je najpovoljniji hormonski panel. Takodje tada ne smes biti u pretreniranom stanju, kao sto je to karakteristika za sve sportove. Tu mora biti apsolutno anabolna sredina da bi hipretrofija bila aktivna i vise nego pozeljno je da se u tu pricu udje sa sto manjim body fatom. Uvek postoji neka rekopmozicija  - ali ona se javlja samo u startu, nakon toga bolje da si imao vidljiv trbusni zid ( plasticno receno). Takodje posle vracanje primarnom sportu zahteva da se ta dobijena baza prilagodi opet brzim pokretima. Tako da ako to hoces da uradis kako treba to mora biti dobro razradjen program.

Van mreže lejco123

  • Član
  • *
  • Poruke: 35
Odg: Ishrana kickbox
« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2024, 01:02:46 posle podne »
U natural uslovima moras napraviti pauzu od primarnog sporta, tu nema dvojbe... Da ces da se umastis, hoces nesto, bf mora skociti u nekom procentu. Ali to ne treba i ne sme  da bude znacajno. Ako odes previse gore sa body fatom znaci da nesto nisi dobro uradio. Ono sto je bitno je da se moras odvojiti od primarnog sporta jedno sigurno 4 meseca krvavog rada u teretani. To sada zavisi od mnogo faktora. Najznacajniji su godine/metabolizam, genetika i naravno pristup koji ces da napravis, koliko ces ici u suficit koliko proteina uh i slicno. Takodje nemoj da te zavara da je to lako uraditi ako gledas profesionalni sport primere, jer tu su 99,999% na hemiji kada to rade i onda je to mnogo jednostavnije i lakse. Ali iz licnog iskustva ti kazem a i mnogih, nabijanje kvalitetne kilaze - mora biti radjena baza bez primarnog sporta i to je neki prozor od 18 te do 27-8 godine u natural uslovima, u sustini kada je najpovoljniji hormonski panel. Takodje tada ne smes biti u pretreniranom stanju, kao sto je to karakteristika za sve sportove. Tu mora biti apsolutno anabolna sredina da bi hipretrofija bila aktivna i vise nego pozeljno je da se u tu pricu udje sa sto manjim body fatom. Uvek postoji neka rekopmozicija  - ali ona se javlja samo u startu, nakon toga bolje da si imao vidljiv trbusni zid ( plasticno receno). Takodje posle vracanje primarnom sportu zahteva da se ta dobijena baza prilagodi opet brzim pokretima. Tako da ako to hoces da uradis kako treba to mora biti dobro razradjen program.

dobro znaci ne mogu istovremeno teretanu

a kako da uklopim
radim posao pon do petak od 8 do 3
svaki dan imam kickbox trenizi
i zelim dodadi jos 3 dana u nedelji snagu i kondiciju

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.624
Odg: Ishrana kickbox
« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2024, 01:42:28 posle podne »
pa ti dodaj  ;D

Van mreže motorbike33

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Odg: Ishrana kickbox
« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2024, 06:19:17 posle podne »
Nema nista od toga,to sto ti zamisljas tesko i profesionalci postizu,lepo ti pirat reko opredeli se ili za jedno ili za drugo par meseci,pa vidi kako i sta.
« Poslednja izmena: Septembar 13, 2024, 06:21:07 posle podne motorbike33 »