Septembar 08, 2024, 04:35:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: SVSavailm
X3MShop banner

Autor Tema: Savjet za materon  (Pročitano 702 puta)

Van mreže Cudak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Savjet za materon
« poslato: Jul 27, 2024, 05:21:35 pre podne »
Poz
Imam do natjecanja cca nekih 3mj
Naravno cut je u pitanju, trenutno sam 95-96kg 10%bf plan je dolje do 5-6 ovisi koliko ću moći gladan biti 😂
U kuri do sad je planirano test E,test prop,test susp, stanozolol i oxandrolone.
Sad pitanje je kad ubaciti masteron prop 200-300mg/w i da li bih dobio sa njim više suhoće, tvrdoće, separaciju, vaskularnost.
« Poslednja izmena: Jul 27, 2024, 05:27:54 pre podne Cudak »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savjet za materon
« Odgovor #1 poslato: Jul 27, 2024, 02:57:22 posle podne »
Citat
test E,test prop,test susp, stanozolol i oxandrolone.

Ovo sve skupa ili....?

Hrabro, pogotovo T suspenzija.
Jos da ubacis tren, bilo bi vise nego interesantno gledati borbu "spasavanje redova Rajana"  ;D


Koja je uloga Tes E u cut-u?
Koja je uloga Test Sups u cut-u?

Masteron ovisno koliko ti prostata trpi i koliko je zdrava, mozes da vozis i 6 ned pred takmicenje i svakko daje "dry look" ali u ovoj konstalaciji, nema nikakvog smisla

Van mreže Cudak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Savjet za materon
« Odgovor #2 poslato: Jul 27, 2024, 05:38:19 posle podne »
Test E load u početku što je natjecanje bliže brži esteri.
Da sve što sam rekao ali naravno ne odjednom 😂😂.
Uloga test suspenzije zadnjih 5 dana prije natjecanja da me održi na životu prije dop testa, ionako traje 6-8h aktivno u tjelu.
Plan je nakon testa e i wina, test p i oxandrolone tu sam mislio ubaciti masteron da dobijem više na suhoći, hvala na savjetu moram prvo provjeriti lipide i prostatu pa ću vidjeti tek onda.
Ako nešto ne valja reci slobodno svoje mišljenje,svaki savjet je dobro došao.
A što se tiće trena imam nekakvo straho poštovanje prema njemu nikad ga nisam koristio do sad nije bilo potrebe trovat se previše.
Njega sam mislio nakon bine, nakon što mi se hormoni oporave i kad vidim što kažu nalazi krvi. Mislio sam test prop 1-16w 300mg/w, tren ace 150mg/w  1-12w, prvi put bi išao tren pa da vidim kako funkcionira i kakvi će sajdsi bit da znam da li je za mene ili ne i masteron prop 200mg/w . Pošto nisam išao još sa masteronom zato sam mislio u ovo sad ubaciti da vidim kak će mi tijelo reagirati.
Do sada sam koristio proviron ali koliko sam skužio i pročitao da daje isti eff samo je oralni. Btw jel netko koristio od vas Driada medico
« Poslednja izmena: Jul 27, 2024, 05:47:29 posle podne Cudak »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savjet za materon
« Odgovor #3 poslato: Jul 27, 2024, 05:54:21 posle podne »
Malo mi deluje da ti edukujes u stvari nas, a ne da si trazio misljenje tj da si dosao po potvrdu svog sopstvenog misljenja koje je aposlutno pogresno.

Citat
Uloga test suspenzije zadnjih 5 dana prije natjecanja da me održi na životu prije dop testa, ionako traje 6-8h aktivno u tjelu.

Nigde veze i to se ne radi. Ne postoji nikakav "dop testa" niti bilo sta, a pogtovo ne u tako kratkom periodu nakon koriscenja dugih estera- veoma dugacka tema, opsirna i da ne spominjem mogucnost stvaranja abecas usled apliakcije vodenog rastvora, a kada je imunitet gotovo na rubu ponora usled dijete, hemije, dehidracije itd. itd itd

Citat
Plan je nakon testa e i wina, test p i oxandrolone tu sam mislio ubaciti masteron da dobijem više na suhoći

Ovo jeste neka uobicajena praksa

Citat
do sad nije bilo potrebe trovat se previše.


nista manje, ni vise no sto se vec trujes

Citat
Njega sam mislio nakon bine, nakon što mi se hormoni oporave

Nadam se da nisam pogresno razumeo.
Planiras da OPRAVIS hormone posle bine ( vrv mislis na nekakav PCT poluparan posto vidim tj mogu da primetim da citas dosta, ali su ti se informacije ozibljno pobrkale), i da nakon oporavka hormona krenes sa Tren Acetatom  :o. Mislim, nemam reci zaista da opisem kakvo bi ovo samoubistvo bilo- mislim na hormononalno samobusitvo, a ni ovo drugo ne iskljcuujem ;D

Citat
Do sada sam koristio Proviron ali koliko sam skužio i pročitao da daje isti eff samo je oralni.

Da, sada tek vidim da i sam kazes da citas.

Proviorn i masteron- slicno ali ne ISTO
Proviron (oral 1-methyl-dihydrotestosterone)
Masteron (an injectable form of 2-methyl-dihydrotestosterne)

Da ne ulazim u velika pisanja i objasnjavanja..........

..............glavna razlika između Provirona i Masterona je njihov relativni nivo anaboličke aktivnosti u skeletnim mišićima. Oba steroida su sposobna da se vežu i aktiviraju androgeni receptor u mišićnom tkivu. Kao takvi, oba su teoretski sposobna da podrže rast mišića. Ali postoji jedan veliki problem sa Provironom. Kao i osnovni steroid dihidrotestosteron, Proviron ima visok afinitet za enzim 3-alfa hidroksisteroid dehidrogenaze (3HSD).

 Zašto je ovo važno? To je važno jer 3HSD proizvodi slabiji steroid uklanjanjem vrlo važne 3-keto grupe na aktivnoj molekuli steroida. U ovom slučaju proizvodi ono što je poznato kao slabi steroidni "dioli". 3HSD je prisutan u velikim količinama u mišićnom tkivu i predstavlja neku vrstu blokade zida kroz koji steroid može proći prije nego što bude u stanju da pronađe svoj odgovarajući receptor u citosolu ćelije. Proviron i DHT će aktivno tražiti 3HSD ako hoćes, i kao rezultat toga vrlo malo će pronaći receptor pre nego što se pretvori u slabo aktivne steroide. Zbog toga ljudi ne dobijaju mnogo mišićne mase dok uzimaju DHT ili Proviron. 1-metilacija može dovesti do poboljšanja oralne bioraspoloživosti Provirona, otuda i činjenica da je to oralni lek, ali ne čini mnogo da ga zaštiti od 3HSD.

Masteron sadrži 2-metilirani derivat DHT-a. Za razliku od 1-metilacije Provirona, ova izmena ne štiti  steroid tokom oralnog doziranja. Zbog toga vidimo Masteron samo kao liek za injekcije.

Međutim, pomeranje metilne grupe sa pozicije 1 na 2 na steroidnoj kičmi veoma efikasno sprečava konverziju od strane 3HSD.


Kao rezultat toga, steroid je dobro opremljen da uđe u ćeliju i probije odbrambenu liniju 3HSD enzima. Doći će do citosolnog androgenog receptora u visokim koncentracijama, i zbog toga može dati merljiv učinak izgradnje tkiva. Dakle, poenta je da iako oba mogu pomoći da se poboljša izgled mišića tokom priprema za takmičenje, samo će Masteron zapravo ponuditi snažan učinak na samo mišićno tkivo.

To znači potencijal za mnogo veću veličinu mišića i dobitke snage tokom faza izgradnje treninga, i u najmanju ruku veći nivo očuvanja mišića tokom faza treninga ( zbog anaboličkog delovanja u mišićima koje pomaže u suzbijanju kataboličkih efekata ograničenje kalorija).

Ova dva leka dobro ilustruju činjenicu da kategorizacija delovanja steroida na osnovu tri derivata baze (testosteron, nandrolon i dihidrotestosteron) nije vrlo precizna praksa.

Dakle, sledeći put kada neko kaže “Ovo je derivat DHT-a… pa”, možete mu reći “Pa šta? Želim da znam šta radi OVAJ steroid, a ne DHT!”


Van mreže Cudak

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Savjet za materon
« Odgovor #4 poslato: Jul 27, 2024, 07:16:14 posle podne »
Citat

Nigde veze i to se ne radi. Ne postoji nikakav "dop testa" niti bilo sta, a pogtovo ne u tako kratkom periodu nakon koriscenja dugih estera- veoma dugacka tema, opsirna i da ne spominjem mogucnost stvaranja abecas usled apliakcije vodenog rastvora, a kada je imunitet gotovo na rubu ponora usled dijete, hemije, dehidracije itd. itd itd
Sa padom imuniteta, isušivanja se slažem sa tvojim mišljenjem 100% a za doping testiranje je ne i dugačka je tema o kojoj Ji se ne da.


Citat
do sad nije bilo potrebe trovat se previše.


Citat
nista manje, ni vise no sto se vec trujes
Zar je potrebno pričati kako tren djeluje na tjelo,hormone, bubreg indirektno i ono najbitnije na glavu, hipofize i žljezde, kardiovaskurane bolesti,lipide i koliko je neuro toksičan. Osobno ga nisam koristio imam frendova pun q koji jesu i sve i e , nekom je sve bolji a nekom enantat govorim o mentalnim problema koje daje. A to što se trujem tjelo da istina ali mislim da je smješno stavljat nuspojave testa,winna i vara sa trenom. Zašto koristiti nešto što je toksično ako možeš dobiti SLIČNAN IZGLED sa manje štetom stvarima. Ali eto odlučio sam nakon ovoga budem išao prvi put tren čisto iz radoznalosti.

Citat
Nadam se da nisam pogresno razumeo.
Planiras da OPRAVIS hormone posle bine ( vrv mislis na nekakav PCT poluparan posto vidim tj mogu da primetim da citas dosta, ali su ti se informacije ozibljno pobrkale), i da nakon oporavka hormona krenes sa Tren Acetatom  :o. Mislim, nemam reci zaista da opisem kakvo bi ovo samoubistvo bilo- mislim na hormononalno samobusitvo, a ni ovo drugo ne iskljcuujem ;D

Pct odradim nakon kure hcg, proviron ponekad i clomid ovisi sve o nalazima krvi i fh,fsh i ostalim glupostima, nakon mjesec dana ponovo nalazi ako je sve ok ako ne nastavljam dalje.

Citat
Do sada sam koristio Proviron ali koliko sam skužio i pročitao da daje isti eff samo je oralni.

Da, sada tek vidim da i sam kazes da citas.

Proviorn i masteron- slicno ali ne ISTO
Proviron (oral 1-methyl-dihydrotestosterone)
Masteron (an injectable form of 2-methyl-dihydrotestosterne)

Da ne ulazim u velika pisanja i objasnjavanja..........

..............glavna razlika između Provirona i Masterona je njihov relativni nivo anaboličke aktivnosti u skeletnim mišićima. Oba steroida su sposobna da se vežu i aktiviraju androgeni receptor u mišićnom tkivu. Kao takvi, oba su teoretski sposobna da podrže rast mišića. Ali postoji jedan veliki problem sa Provironom. Kao i osnovni steroid dihidrotestosteron, Proviron ima visok afinitet za enzim 3-alfa hidroksisteroid dehidrogenaze (3HSD).

 Zašto je ovo važno? To je važno jer 3HSD proizvodi slabiji steroid uklanjanjem vrlo važne 3-keto grupe na aktivnoj molekuli steroida. U ovom slučaju proizvodi ono što je poznato kao slabi steroidni "dioli". 3HSD je prisutan u velikim količinama u mišićnom tkivu i predstavlja neku vrstu blokade zida kroz koji steroid može proći prije nego što bude u stanju da pronađe svoj odgovarajući receptor u citosolu ćelije. Proviron i DHT će aktivno tražiti 3HSD ako hoćes, i kao rezultat toga vrlo malo će pronaći receptor pre nego što se pretvori u slabo aktivne steroide. Zbog toga ljudi ne dobijaju mnogo mišićne mase dok uzimaju DHT ili Proviron. 1-metilacija može dovesti do poboljšanja oralne bioraspoloživosti Provirona, otuda i činjenica da je to oralni lek, ali ne čini mnogo da ga zaštiti od 3HSD.

Masteron sadrži 2-metilirani derivat DHT-a. Za razliku od 1-metilacije Provirona, ova izmena ne štiti  steroid tokom oralnog doziranja. Zbog toga vidimo Masteron samo kao liek za injekcije.

Međutim, pomeranje metilne grupe sa pozicije 1 na 2 na steroidnoj kičmi veoma efikasno sprečava konverziju od strane 3HSD.


Kao rezultat toga, steroid je dobro opremljen da uđe u ćeliju i probije odbrambenu liniju 3HSD enzima. Doći će do citosolnog androgenog receptora u visokim koncentracijama, i zbog toga može dati merljiv učinak izgradnje tkiva. Dakle, poenta je da iako oba mogu pomoći da se poboljša izgled mišića tokom priprema za takmičenje, samo će Masteron zapravo ponuditi snažan učinak na samo mišićno tkivo.

To znači potencijal za mnogo veću veličinu mišića i dobitke snage tokom faza izgradnje treninga, i u najmanju ruku veći nivo očuvanja mišića tokom faza treninga ( zbog anaboličkog delovanja u mišićima koje pomaže u suzbijanju kataboličkih efekata ograničenje kalorija).

Ova dva leka dobro ilustruju činjenicu da kategorizacija delovanja steroida na osnovu tri derivata baze (testosteron, nandrolon i dihidrotestosteron) nije vrlo precizna praksa.


Hvala za info za proviron i masteron, nisam nikad išao sa masteronom pa me zanimalo dali daje toliko veliku razliku, proviron je ionako skuplji dosta od masterona.
Nakon provjere lipida i prostate budem vidio da li mogu ubaciti masteron, lipidi su 20€ jeftino a ljudi riskiraju glavu radi par eura.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savjet za materon
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2024, 04:09:26 posle podne »
Vidi,

defitivno moj zadnji post, posto zaista sticem utisak da ti ovde ucis onoga ko ti odgovara ( u ovom slucaju mene)
Nema veze sa sujetom niti bilo cim, posto se ni ja nisam naucen rodio i moje znanje delim "nako" niti zivim od toga da ga naplacujem niti bilo sta, ali je malo problem kada vidim da neko ocigledno i evidentno gresi kao ti, ali ti si uporan u tome da ja npr. potvrdim tvoje misljenje koje je pogresno.

Jos jednom, pokusati cu redom, a sto krace!

Citat
za doping testiranje je ne i dugačka je tema o kojoj Ji se ne da.

Nisam razumeo da si mislio na doping testiranje i da tema je VEOMA siroka, posto vidim da nisi dobro potkovan ni na tu temu, posto doping testiranje ne ovisi samo od TRENUTKA takmicena, vec se doping testovi vrse i u toku priprema itd itd itd itd, kao i sto NIKO NA OVOM SVETU ne moze da bude siguran o duzini zadravanja metabolita u krvnoj plazmi ili urei, pa tako da to sto ti mislis da je xxx period dana dovljan da se ocistis i da budes siguran na doping testu, nema nikakvog smisla. Da ne ulazim u to da veze nemam s kojim sportom se bavis, jer aresenal hemije i nema nikakve veze sa bilo kojijm konvencinalnim sportom gde se zloputrebljavaju lekovi, a nesto sumnjam da imas takmicenje u bench bresu ili stronmanu gde se vrsi doping kontrola. Ali ok!

Citat
Zar je potrebno pričati kako tren djeluje na tjelo,hormone, bubreg indirektno i ono najbitnije na glavu, hipofize i žljezde, kardiovaskurane bolesti,lipide i koliko je neuro toksičan. Osobno ga nisam koristio imam frendova pun q koji jesu i sve i e , nekom je sve bolji a nekom enantat govorim o mentalnim problema koje daje. A to što se trujem tjelo da istina ali mislim da je smješno stavljat nuspojave testa,winna i vara sa trenom. Zašto koristiti nešto što je toksično ako možeš dobiti SLIČNAN IZGLED sa manje štetom stvarima. Ali eto odlučio sam nakon ovoga budem išao prvi put tren čisto iz radoznalosti.

Nije potrebno pricati jer deluje ISTO ili ako ne isto onda SLICNO, kao i svaki drugi lek. To sto je neko "razgalamio" kako je lud i opasan na trenu, a nije na testu je budalastina. U kratkim crtama i boldovano. TI ( ne ti licno) AKO SI BUDALA, ONDA SI BUDALA I SA I BEZ TRENA ili bilo kog drugog leka

Povecan nivo Testa moze da izazove povecanje "jaja" ali to ne znaci da je to pre svega nuzna pojava (ne u smislu atrofije testisa koje se desi kod upotrebe lekova) vec mislime na poveca jaja u glavi kada baja misli da je jak i lud. Pa tako i na trenu. Da izuzmem cinjenicu da je 80% lekova podozirano i da "baje" su lude, samo zato jer im je neko rekao da ce biti ludi, a ne zbog toga da lek tako agresivno deluje. Sto se tice ostalih hromona i svega sto si naveo. Svi lekovi deluju ISTO ILI SLICNO- i tu si u pravu. Nema smisla raspravljati jer se to dobro zna  ;)

Citat
Pct odradim nakon kure hcg, proviron ponekad i clomid ovisi sve o nalazima krvi i fh,fsh i ostalim glupostima, nakon mjesec dana ponovo nalazi ako je sve ok ako ne nastavljam dalje.

Tebi znaci ovo nije prva kura  :o
A na zalost, moram ponovo da ti kazem da mnogo citas, ali slabo razumes.Ne VREDJAM te vec ti pokusavam ukazati na greske

Primer. Koji je smisao vaditi analizu krvi na testosteron kada si na istom???
Tako i ti...mesec dana nakon "pct'-a ides da radis analize? Sta ocekujes osim da bude sve ok?
Momcino, telo treba dovesti u homeostazu NA STO PRIRODNIJI NACIN - ako je moguce
Ako nije, onda treba da se koriste LEKOVI koji ce sanirati stetu koje si NAMERNO, naneo DRUGIM LEKOVIMA .....

Kada se skines sa tih DRUGIH lekova (ne sa onih sa kojima se telo izbacio iz koloseka) onda treba da prodje skoro pa duplo vise od same kure, i kada telo udje u homeostazu, da ONDA RADIS ANALIZE, i onda ako je sve ok da natsavis, a ne 30 dana nakon prestanka koristenja JEDNDIH LEKOVA, i nakon starta koristenja drugih lekova.......


U svakom slucaju.
Neka je sa srecom