Ovo je nesto sto sam licno odavno znao i iskusio - vaznost LEUCINA kao aminokiseline. U videu u prilogu prica konkretno pocinje od 2:30; Ceo video je vezan za.. ma odgledati ceo
, vrlo sazeto i sazvakano sa science strane ono sto sve ovde realno zanima.
Izdvojio bih samo jednu recenicu - Kako starimo sposobnost proteinske sinteze takodje slabi, ali ne i kapacitet obrade proteinskog unosa, koji nam je potreban kako bi presli leucinski prag. To dalje implicira bolju proteinsku sintezu. U konkretnom slucaju se odnosi na veci unos proteina radi postizanja rezultata. Tu se uloga leucina ostvaruje u vidu prekursora za rast, uz ostale ak.
Sta to znaci u praksi? Tri glavna obroka moraju biti bogati proteinskim unosom i preko 30 gr po obroku ( sa zadovoljavajucim koncentracijama lecina). Na to se u zavisnosti od kilaze i plana ishrane i cilja naravno, uvek mogu dodati proteinske uzine. Tu je ono gde whey, bcaa, leucin prave razliku. Jer je u praksi tesko , pogotovo u suficitu to postici bez praskova. Prakticnije je i bolja iskoristljivost upotreba meal replacementa (tipa whey + griz, ovas , kornfleks... sta ko vari najbolje) nego tecan oblik pwm-a.
https://www.youtube.com/watch?v=KCK9s5Aa5kgdobar video, ne kazem da mi se sve svidja od Ryana, ali ovde pun pogodak.