Septembar 19, 2024, 11:41:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Molim pomoc...  (Pročitano 3394 puta)

Van mreže Helen

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Molim pomoc...
« poslato: Avgust 13, 2013, 03:00:18 posle podne »
Molim pomoc kako, kojom ishranom, kojim treninzima, suplementima, skinuti salo...brzo, efikasno uz naravno strogu disciplinu tog plana...?
Imam 27godina, visina 165, tezina 78, nikada nisam imala problem sa viskom kg...biciklizam i plivanje su mi sastavni deo zivota, medjutim zbog povrede koja je sanirana ugojena sam za sest meseci 18-23kg.
Imam volje za disciplinovan rezim ishrane i treninga...
Vasa iskustva bi mi dosta znacila..
Pozdrav.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 13, 2013, 03:33:16 posle podne »
Dobro dosla ;)
Bitno je sto imas volje i sto si disciplinovana, treba ce ti u narednom periodu ...
Ne znam da li si procitala ovu temu
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html
(a ima jos gomila slicnih) tu ces naci osnovne stvari koje te interesuju. Kada budes malo upoznata sa materijom postavi jelovnik kojeg planiras da se pridrzavas pa cemo da te ispravimo ako negde gresis.

Van mreže Helen

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 14, 2013, 11:30:46 pre podne »
Mico..hvala..
Moja ishrana pre ove kilaze je bazirana na mesu, ribi, povrcu, vocu...bez belog brasna, secera..masti, zdravo spremana, pretezno sirovo povrce, meso sa rostilja ili kuvano, ribe sa rostilja bez brasna tj poha ili konzerva u sopstvenom soku bez ulja ili u maslinovom, od malena se tako hranim...ali unazad sest, sedam meseci sam jela slatko(cokolade i cokolade i cokolade...u kolicinama kao da mi je samo to hrana i plus osnovna slana,,,jela sam sto nikada nisam,,,testenine, pekare...sve "prljavstine od hrane" koje postoje..
Sada i kada napravim sebi, koliko ja to znam, neku ishranu-plan...kg ide dole ali ja zelim da ukljucim ozbiljan trening i strogu ishranu.
Na forumu ima dosta toga...price o rotaciji uh i keto ishrani..to sam zelela da se posavetujem sa Vama, Vasim iskustvom u kombinaciji treninga i dobre ishranu za rapidno gubljenje sala-masti sa tela..

Van mreže Helen

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 14, 2013, 12:04:56 posle podne »
Npr...moji jucerasnji obroci..
 
1. 07,00h  2 cela jajeta i 4 belanca
2. 10,00h  25gr lesnika (sirovog)
3. 13,00h  200gr pastrmke sa rostilja (bez poha..jaja,brasna) i  2kom chery paradajza
4. 17,00h  1kom paprika crvena sirova
5. 20,00h  150gr belo meso (kuvano u vodi, bez icega) i zelena salata sa kasikom maslinovog

Hocu da gubim salo,da ne usporavam metabolizam koji je unisten sa ovim dosadasnjim nacinim zivota, zelim samo ga ubrzam, izgubim bolesno salo...vratim svoje telo meni,,,ovo nije moje.
Uvek sam imala blagu definiciju celog tela bez staza sa tegovima, nikada nisam imala celulit..
Trebao bi mi savet, iskustvo za keto ili rotaciju, sa suplementima umesto uzina ili...


Ko zeli neko iskustvo ili predlog da mi pruzi,,,unapred zahvaljujem.
Pozdrav.
 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 14, 2013, 12:25:09 posle podne »
radikalan rez i NIJE DOBRO
od ovoga ce metbolziam da jos vise padne,a pogtovo psole prezderevanja
npr

ova ishrana je koliko toliko Ok
sa tim da treba ubaciti UH kroz dane u nedelji npr a s obzirom na tezinu,god itd:

pon-uto-sred-cet-pet-sub-ned
125-75--0----125--50-100---50

ovako 4-6 ned
pa onda verovatno ubaciti jos jednu nulu

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2013, 12:38:15 posle podne »
Odabir namirnica i nacin pripreme je ok, i to je dobro za pocetak :)
Gledaj da imas 4-5 obroka u toku dana, u svakom obroku da imas proteine (meso, jaja, nemasni sir), vlakna (povrce) i u neki od obroka ubaci UH (pirinac, krompir, ovsene pahulje) i nesto zdravih masti (kostunjavo voce, omega 3 kapsule, maslinovo ulje... )
Ovo je neka osnova koju treba da sledis. Svaki dan unosi razlicitu kolicinu UH (rotiraj ih) i rezultati moraju doci. Tvoj 2. i 4. obrok su nepotpuni, mozes da ih spojis u jedan i da ubacis neko meso zajedno sa paprikom i lesnicima i to bi onda bilo to.

Evo i Pedja ti je naveo kako da rotiras UH, sada samo treba da organizujes ishranu po danima, da sastavis jelovnik i da ga napises ovde da se vidi jel dobro ;)

Van mreže Helen

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 14, 2013, 12:57:18 posle podne »
Hvala Pedja..
To znaci da ukupno u toku jednog dana treba da imam 125gr UH, u kom delu dana da ih jedem, sve ujutru ili i za rucak, za veceru protein...za uzine mogu da ubacujem voce ali sve do 125gr Uh za taj dan?
Ispod kog kalorijskog broja kcal ne treba ici da ne bi metabolizam pao u ovoj fazi?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 14, 2013, 01:49:10 posle podne »
.za uzine mogu da ubacujem voce ali sve do 125gr Uh za taj dan?

Ne baš, voće ti ne treba kao užina. Ako ti se jede, pojedi posle pravog obroka, ali nemoj samo jednu jabuku/bananu/breskvu za užinu, ako si tako mislila. Nema užina i ručkova, nego su sve obroci, svaki od proteina + hidrati i masti / masti.
suck it up, buttercup

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molim pomoc...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 14, 2013, 02:01:32 posle podne »
Hvala Pedja..
To znaci da ukupno u toku jednog dana treba da imam 125gr UH, u kom delu dana da ih jedem, sve ujutru ili i za rucak, za veceru protein...za uzine mogu da ubacujem voce ali sve do 125gr Uh za taj dan?
Ispod kog kalorijskog broja kcal ne treba ici da ne bi metabolizam pao u ovoj fazi?

sa ovakvom ishranom ne birni o tvom cal unosu jer ako ti unees 125 gr UH (inace se meri SIROVA HRANA)da imas u u vidu + npr jedan dan ove ishrane,to ce biti vise nego korektan unos UH.
a sto se tice rasporeda UH
pa rasporedi ih na 3-4 x
nije to toliko bitno