Ako je 20-i vek bio vec antibiotika, onda je 21 vec PROBIOTIKA!
Procitajte deo jos jedne studije, gde sam izdvojio OSNOVE!
80% naseg celokupnog imunoloskog sistema nalazi se u naöem digestivnom traktu!
Pored uticaja na naö imunoloski sistem, nas digestivni sistem je drugi najveci deo naseg neuroloskog sistema- BUM jel?
Tajna vracanja vaseg digestivnog zdravlja je ujednacavanje dobrih i loöih bakterija u vasem stomaku.
Probiotici su prijateljske bakterije koje kolonizuju nas probavni trakt i podrzavaju sposobnost naseg tela da apsorbuje hranljive materije i da se bori protiv infekcije.
Zapravo je 10 puta vise probiotika u vasem stomaku nego celijau vasem telu!
Ako nemate dovoljno probiotika, nezeljeni efekti mogu ukljucivati digestivne poremecaje, probleme sa kozom, kandidom, autoimuno oboljenje i ceste prehlade i viruse.
Istorijski gledano, imali smo dovoljno probiotika u naöoj ishrani kada smo konzumirali svezu hranu sa nezagadjenog tla i fermentirali hranu kako bi je drzali dalje od kvarenja.
Medjutim, zbog zamrzivaca i slicnih uredjaja kao i i opasnih poljoprivrednih praksi kao sto su namakanje hrane sa hlorom, nasa hrana danas ne sadrsi probiotike, a vecina hrane zapravo sadrzi opasne antibiotike koji ubijaju dobre bakterije u nasim telima.
Prednosti probiotika:
Jacaju imuni sistem
Poboljöano varenje
Povecana energija iz vitamina B12
Bolji dah
Zdrava koûa
Smanjennje rizika od prehlada i gripa
Sprecavanje inflamatorne bolesti creva
Pomoc kod gubitka viska telesene tezine
Probioticke ubice koje sprecavaju vase telo da dobiju sve koristi od probiotika;
Antibiotici
secer
Voda iz cesme
GMO hrana
Emocionalni stres
Hemikalije i lekovi
Dok se sva nasa paznja odnosi na kolicinu i kvalitet hrane koju jedemo, optimalna probava proteina i ugljenih hidrata cesto je potcenjena I smislu probave istih!
Drugim recima, rezultati kojima tezimo mogu biti laksi i toliko veci ako imamo dovoljne nivoe digestivnog enzima kako bismo osigurali ispravnu apsorpciju hrane koju jedemo.
Cak i uz pravilnu ishranu, mozda necemo dobiti dovoljno probavnih enzima za razbijanje nutrijenata potrebnih za digestiju!
Digestivni enzimi se prirodno proizvode u nasim telima i nalazimo ih (ili bar tako cesto mislimo) u hrani koje jedemo.
Zasto onda imamo tolike probleme sa probavom i ne moûemo pravilno da apsorbujemo hranu?
Geneticke razlike (intolerancija laktoze i glutena) i sve slabiji kvalitet hrane koju jedemo i kuvanje, koji efikasno unistavaju enzime koji su tu da bi omogucili laksu apsorbciju, cine nas deficitarnim sa enzimima.
Sveze voce i povrce mogu biti nacin za povecanje nivoa digestivnog enzima, ali cak i ovaj pristup moze biti pogresan u raspolozivosti, nutritivnom kvalitetu i optimalnoj kolicini hranljivih materija.
Sve obradene namirnice su potpuno lisene varijabilnih enzima, a sirove "zdrave" namirnice cesto ne sadrze dovoljno.
I ako sve ovo nije bilo dovoljno zabrinjavajuce, evo jos-stomacna kiselina koju proizvodimo za razgradnju hrane moze stvarno dektivirati enzime koje ova hrana zahteva za pravilno varenje..
*Zbog toga su nam potrebni dodaci ishrani koji se sastoji od sledecih sastojaka ili svih njih u jednom a to su: od amilaze, proteaze, glukoamilaze, lipaze, celulaze, laktaze i pektinaze uz dodane enzime bromelain, papain i alfa galaktozidazu!
*Svaka od njih ima specificnu ulogu: neke razbijaju masnoce, neke su specijalizovane za "rasturanje" ugljenih hidrata, dok trece deluju na proteine