Septembar 28, 2024, 10:14:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: ALKOHOL I SPORT  (Pročitano 2218 puta)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
ALKOHOL I SPORT
« poslato: Decembar 25, 2018, 12:45:12 posle podne »
Evo šta bi trebalo zapamtiti:

-alkohol ne utiče na skladištenje masnoća u telu u toj meri kao što ima uticaja na umanjivanje sagorevanje telesnih masnoca
-opijanje za posledicu ima veoma umanjenu proteinsku sintezu, kao i veoma spor i nekvalitetan oporavak od treninga

-takmičari koji priušte sebi alkohol nakon takmičenja izgleda da ne osećaju neke značajnije štetne posledice od toga, pod uslovom da alkohol dođe nakon par dana posle takmičenja

-uticaj alkohola na naše telo i formu umnogome zavisi od vrste pića koje se pije (pivo, vino, kokteli), kada, koliko, na koji način se pije i šta se jede uz to piće

-sve dok se ne pretvorite u alkoholičara, ne bi trebalo da imate briga od štetnih posledica ponekog pića koje sebi dozvolite s vremena na vreme

Dopustite autoru teksta da vam ukratko ispriča priču iz njegove mladosti:
Godina je 1995, studiram biohemiju. Učim izjutra, treniram popodne, a uveče radim kao šanker u jednom od veoma popularnih klubova. Imam oko 100 kilograma, uz procenat telesne masnoće ispod 10%. Nije da se hvalim, ali bio sam šmekerčina. Nisam pio ni kap alkohola. Sa mnom je radio jedan prijatelj, koji je bio mršaviji od mene, ali i veoma izdefinisaniji, a koji je uz to pio kao smuk!  Sećam se da sam se šalio sa njim da „ako nastaviš da piješ tim tempom, uskoro ću ti kupiti pravi  ženski brus za sisiće koje ćeš napraviti sebi“. Lako je zaključiti da sam ovu „prozivku“ formulisao shodno tadašnjem (i današnjem) verovanju da konzumacija alkohola svakoga pretvara u estrogenu gomilu sala.

Inače, prijatelj bi mi skoro uvek obično odgovorio, držeći u ruci kriglu piva „bez brige drugar, danas sam trenirao. Ti si pio šejk, ovo je moj obrok nakon treninga“. Naravno, zajedno smo se smejali ovim razgovorima, družili se i trenirali. Znate li šta se tokom narednog perioda dešavalo? Nije dobijao na  težini, ali se ni mlitavi sisići nisu pojavljivali. Otprilike, zadržavao je skoro identičnu formu sve vreme...


Nastavak, teksta, procitajte na nasem BLOGU

https://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/10/uticaj-konzumacije-alkohola-na-zdravlje.html

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: ALKOHOL I SPORT
« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2018, 01:26:00 posle podne »
molim lepo, pivo nije alkohol ! :)


Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ALKOHOL I SPORT
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2018, 01:28:17 posle podne »
molim lepo, pivo nije alkohol ! :)



tacno!

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: ALKOHOL I SPORT
« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2018, 02:39:19 posle podne »
molim lepo, pivo nije alkohol ! :)

Ko Čarli Šin u 2 i po muškarca. "Prestao sam da pijem. Evo. Pijem pivo." :D
Meni Vidi Visi