Novembar 16, 2024, 01:41:55 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.360 poruka u 18.766 tema - 20.972 članova - Poslednji član: BrandnSmerb
X3MShop banner

Autor Tema: DA LI KONZUMACIJA VOĆA MOŽE POKVARITI TELESNU KOMPOZICIJU?  (Pročitano 1329 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.352
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DA LI KONZUMACIJA VOĆA MOŽE POKVARITI TELESNU KOMPOZICIJU?
« poslato: Novembar 22, 2018, 03:50:18 posle podne »
Evo šta bi trebalo da znate oko toga i ugljhenih hidrata

-demonizacija fruktoze počela je objavljivanjem jedne studije 2004. Godine

-ukoliko istražite nekoliko studija o uticaju fruktoze na ljude, jasno ćete shvatiti da se ne ponaša nešto drugačije nego drugi šećeri

Postoje vežbači koji se toliko plaše da im fruktoza ne upropasti formu da ne jedu voće skoro uopšte. Veruju da će odmah po uzimanju sva fruktoza otići u struk u vidu masnog tkiva. Ili da njihova dijeta nece imati efekta.

Dodajte tome i bojazni da fruktoza može uzrokovati visok krvni pritisak i oboljenja bubrega i postaje jasno zašto je na tako negativnom glasu danas, koji volimo da nazivamo Sindrom fruktozične histerije – SFH.

SFH bismo mogli definisati kao neosnovanu histeriju i bojazan od šećera fruktoze, jer se ustvari radi samo o jednoj od formi šećera, koja nije ništa bolja niti lošija od šećera koje možete naći  u čokoladi, lizalicama i sličnim stvarima.

Umesto da se bavimo pričanjem u prazno, hajde sada da sagledamo realne činjenice i dokaze koji su oko nas, kako bismo stekli pravu sliku o fruktozi.

Nauka, istorija i Rusi

Kako bismo shvatili da je ovaj histerični sindrom realan, osvrnućemo se malo na istoriju, pa čak i par ekonomskih događaja.

Godine 1957, dvojica istraživača shvatila su kako da iskoriste jednu vrstu bakterije, kako bi prah unutar zrna kukuruza pretvorili u glukozu.

Shvatili su da će to pomoći proizvođačima hrane od fluktacija na tržištu šećerne trske, uzrokovanih lošim vremenskim prilikama, prinosima na usevima, štrajkovima radnika itd.

Ali, niko nije obraćao pažnju na to. Proizvođači su nastavili da koriste veštačke zaslađivače da zaslade skoro sve što se moglo zasladiti.


Godinama kasnije, istorija i predsednik Ričard Nikson promenili su tok stvari. Nikson je tada potpisao sporazum sa SSSR.  Taj događaj, zajedno sa lošim vremenskim prilikama, doveo je do značajnog skoka cena namirnica. Mnogi potrošači su organizovali masovne bojkote namirnica od mesa, kao znak protesta zbog visokih cena hamburgera.


Predsednik je reagovao preko svojih saradnika, koji su rekli farmerima da će im vlada plaćati da proizvode što više žitarica i izbacuju na tržište, bez obzira na cene i zalihe i fluktacije na tim poljima.

Krajem sedamdesetih godina, kada je cena žitarica znatno opala, skočila je cena šećerne trske. Proizvođačima se smučilo pa su masovno prešli na proizvodnju fruktoze, kroz proces koji su naučnici otkrili 1957. godine......

NASTAVAK teksta procitajte na nasem BLOGU klikom na link ispod

https://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/07/moze-li-konzumacija-voca-pokvariti.html