Optimizujte svoj program i napredak planiranjem frekvence tj.ucestalosti treniga
Koliko cesto treba trenirati? Misljenja oko toga su jako podeljena. Na jednom kraju su sledbenici Dorijana Jejtsa i Majk Mencera i trening visokog intenziteta i malog obima, koji zagorava puno vremena za oporavak izmedju treninga, za maksimalnu realizaciju potencijala misicnog rasta. Treninzi su kratki, a misic se radi jednom u 7-10 dana.
Suprotnost tome su sledbenici principa „vise je bolje“. Oni cesto treniraju svaki misic i do tri puta nedeljno, radeci i po nekad dva treninga dnevno.
A negde u sredini su oni koji slede tradicionalniji program, trenirajuci svaku partiju dva puta nedeljno. Dakle sta je bolje? Istina je u stvari to da oba pristupa mogu imati svoje mesto u znalacki isplaniranom programu treninga. Ali treba znati kako i kada da ih koristite.
Popdesavanje prave frekvenceZa nasu svrhu, frekvenca (ucestalost) treninga moze se definisati kao broj treninga koji u nekom periodu odradimo za odredjenu misicnu partiju. Parametri treninga koje vezbaci najcesce menjeju su intenzitez (tezine sa kojima vezbamo), volumen tj.obim treninga (broj serija), kao i izbor vezbi i njihov redosled. Ali, jako mali broj vezbaca-rekreativaca pa cak i onih naprednih-praktikuje da redovno menja ucestanost treninga. Poput sledbenika nekog religijskog kulta, mnogi bodi-bilderi se cvrsto drze jednog striktno odredjenog shvatanja o tome koljiko cesto treba trenirati, i opiru se bilo kakvim promenama. Time prave ozbiljnu gresku koja moze itekako usporiti napredak....
NASTAVAK teksta, procitajte na nasem
BLOGU, klikom na link ispod:
https://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/03/frekvenca-treninga.html