Septembar 17, 2024, 04:15:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: MILOŠ ŠARČEV - TRENING  (Pročitano 2556 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
MILOŠ ŠARČEV - TRENING
« poslato: Februar 06, 2007, 03:14:58 posle podne »
Odlomci iz seminara Miloša Šarčeva, održanog u Kragujevcu 27.5.2004.
Kompletan seminar objavljen je u magazinu MAXX Body-Building, Sport & Fitness (Novembar 2006)


Sa ovim sadašnjim iskustvom, i kad imate u vidu sve greške koje ste pravili od kad ste počeli, šta biste sada preporučili bodi-bilderima da bi bili od samog početka uspešni?

Kad sam ja počeo sa bodi-bildingom nije bilo puno informacija. Misleći da što više to je bolje, trenirao sam 3-4 sata dnevno i nakon tri meseca sam se u stvari smanjio. Trenirate tri meseca 3-4 sata dnevno i mislite da ćete napredovati, a ja sam nazadovao - u obimu, masi pa čak i snazi. Tad sam konačno shvatio da nije važan samo obim treninga tj. da se trenira više, nego način kako se trenira. Moj princip treninga je u principu nešto što profesionalci rade - ja znam lično Roni Colemana, Nasera, Flex Weelera, Shawn Raya itd, i trenirao sam praktično sa svima njima - mi treniramo mišićnu partiju jednom nedeljno. Znači ne tri ili dva puta kao što sam i ja radio ovde u Jugoslaviji, nego jednom nedeljno. Taj trening bi trebalo da sadrži otprilike četiri različite vežbe za datu mišićnu partiju, tako da mišić pogodimo iz četiri različita ugla. Ja bih dve vežbe uradio za bela tj. "brza" mišićna vlakna (koja daju snagu i obim) a što se stimuliše sa većim težinama i manjim brojem ponavljanja (između 6 i 10). Zatim bih dve dodatne vežbe uradio sa većim brojem ponavljanja, možda super-serije ili opadajuće serije i slično. To će više stimulisati crvena vlakna, znači više za definiciju, za oblik, za izdržljivost itd. Ovim načinom treninga bi pogodili obzadve grupe vlakana - i bela i crvena. Takođe, trening se ne menja u vansezoni do pre takmičenja. To je različito od onoga što smo čitali pre 20 godina, da se u vansezoni trenira izuzetno teško, a pred takmičenje sa manjim težinama i većim brojem ponavljanja. Trening koji vas je napravio masivnim, onaj sa velikim težinama, on će vas i održati masivnim. Ako recimo 10 nedelja pred takmičenje izbacite velike težine, onda će vam neminovno opasti obim mišića. Zato pred takmičenje, i pored dijete, trudite se da održavate težine koje ste radili u vansezoni, u te dve teške vežbe . To znam iz ličnog iskustva, jer se i meni desilo više puta, kao i nekolicini takmičara koje pripremam: kada se izbace velike težine i osnovne vežbe, obično se izgubi  mišićna masa. Znači trening je isti u vansezoni i pred takmičenje.


IZVOR: MAXX
« Poslednja izmena: Februar 06, 2007, 03:32:01 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Sansei

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 683
Odg: MILOŠ ŠARČEV - TRENING
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2007, 03:50:47 posle podne »
Dobar tekst Vladar,kao i uvek!
Svaka cas.Poz