Novembar 16, 2024, 02:26:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.360 poruka u 18.766 tema - 20.972 članova - Poslednji član: BrandnSmerb
X3MShop banner

Autor Tema: KONTROLA INSULINA KAO OSNOV ZA MISICNU MASU  (Pročitano 1414 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.352
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
KONTROLA INSULINA KAO OSNOV ZA MISICNU MASU
« poslato: Avgust 09, 2018, 04:58:08 posle podne »


Nabacivanje mišićne mase uz istovremenu kontrolu telesne masnoće? Zvuči sjajno i nerealno, ali da li je moguće? Pa, jeste: kontrolisanjem moćnog hormona insulina!

U ljudskoj prirodi je mogućnost konstantnog učenja, ali problem nastaje onda kada tu mogućnost ne koristimo uopšte, ili kada presporo učimo.  Još kada stvari ne bismo posmatrali strogo „crno na belo“ mnogo efikasnije bismo učili i manje grešili.


Šsto se samog insulina tiče, slikovito rečeno on se ponaša kao prava žena: ponekad vas voli, ponekad mrzi. Ali, dobra vest je što, za razliku od većine žena, možemo predvideti kako se insulin  može ponašati.


Upoznavanje:

Insulin jeste veoma moćan anabolički hormon, čak jači nego li GH. Problem je u tome što on ostaje pri svome, bez brige da li će vam to u jednom momentu pomoći da izgradite mišićnu masu, ili da vam skladišti nove masne naslage.

Ali, ne možemo krivicu svaliti na njega. On radi samo svoj posao, a to je regulacija nivoa glukoze u krvi (optimalno 80-100 mg/dl).

Pa, onda kada nivo glukoze ode iznad 100, dolazi do lučenja insulina u pankreasu. Tada insulin kupi „višak“ glukoze iz krvi i sprovodi je za skladištenje i čuvanje.

Postoje tri vrste skladišta viška glukoze: mišićni glikogen, glikogen u jetri ili masno tkivo.

Insulin ne prepoznaje naše želje da mršavimo ili da se gojimo, on jednostavno radi ono za šta je „programiran“. Pa, hajde sada da vidimo kako je ustvari programiran.


Pozitivno:

1.       Pomaže mišićni rast.

Stimuliše sintezu proteina, dajući signal ribozomima da ih sintetišu u većojh meri.  Bićemo precizni ovde i reći da insulin ne pomaže izgradnju mišićnog tkiva, nego je on neophodan za tako nešto!..


NASTAVAK, teksta procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2014/03/kontrola-insulina-kao-osnov-za-dobru.html