Jul 04, 2024, 07:53:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU  (Pročitano 2944 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« poslato: Decembar 25, 2017, 04:31:20 posle podne »
IFBB profesionalac,Gunter Schlierkamp,zna nekoliko pojedinosti o tome kako poraditi na masi.Visoj 195cm, ne samo da je najvisi bodibilder medju bilderima nego je i najtezi,145kg na takmicenju 2000 Mr. Olympija,i 160 kg van sezone.“Mnogi ljudi idu u teretanu i predano vezbaju,ali se nista ne dogadja.“ Kaze Gunter. „U Nemackoj kada sam imao 16 godina,nismo znali puno o ishrani.Sada znam da ishrana cini 60-70% mog uspeha a jos uvek ucim.“

Znajuci da je dobra ishrana zapravo vaznija od samog treniranja,Gutner navodi svoje prvo pravilo za veliku masu:“Svi znaju da telo moze da pohranjuje ugljene hidrate i masnoce,ali belancevine su potpuno druga prica.Svaka 2-3 sata morate u sebe da unesete nekakvu vrstu tog makronutrijante.Tako cete svom telu stalno davati aminokiseline.“ To su uslovi u kojima misici rastu.

Gunter nastavlja:“Neki ljidi misle da mogu da napraduju ako jedu 4 puta dnevno,ali ja sam ozbiljan kada su u pitanju moji rezultati i zato ishranu pokusavam maksimalno da usavrsim i stavari obavljati na najbolji moguci nacin.Poprilicno dobro nije dovoljno dobro posebno za bodibildera profesionalca.“ Sest ili sedam obroka na dan  sa 4500 do 5000 kalorija je dnevna norma za ovog bodibildera koji kaze da je izdefinisaniji i masivniji sto vise puta jede dnevno.


Takodje daje potpuno novi stav u vezi masnoca u ishrani koja je zapravo prava misterija za mnoge bodibildere.

Strah od masnoca

Nekadasnji pobornik ishrane sa malo masnoca,Gunter sada peva potpuno drugu pesmu:“Godinama sam se mucio.Jeo sam pirinac i piletinu sve dok mi nije pozlilo.“Ne samo da je njegov pristup bio jednolican i dosadan nego je bio nedelotvoran.

 „Toliko sam se bojao masnoca da sam tu svoju glad kompenzovao pirindzom.“,priznaje.“Hocu da kazem da sam jeo ogromne kolicine pirindza svaki put kad bih seo da jedem.Iako sam rastao dobio sam previse masnih naslaga zbog cega sam ihgledao mekano.“


Objasnjava:“Nikad nisam jeo vise masnoca iz crvenog mesa i lososa-a ponekad sebi priustim i maslac od kikirikija-a izgledam punije i tvrdje.Kada jedem vise masnoca ili ih ne eliminisem u celini taj makronutrijent iz hrane,unosim manje ugljenih hidrata i rezultati su fantasticni.Definisaniji sam.Mislim da niko,pocetnici ili oni napredniji ne bi trebali da izbace crveno meso iz ishrane.Jedite bezmasne odreske.“



Postoji li uverenje u bodibildingu da se od crvenog mesa raste? „Da,ima istine u tome“kaze Gunter.“Mozda je rec o kreatinu.Ili mozda o aminokiselinama.Arnold je razlog zbog kog sam u ovom sportu,a on je jeo puno govedine.Pogledajte ga.Mislim da sam se trebao drzati njegovog saveta od samog pocetka.“

Sto vise belancevina,molim vas!


Zapravo,Gunterova formula za unos belancevina porice ustaljeno misljenje da bi sportisti trebali da unose 1g proteina na svakih pola kilograma telesne tezine. „Mislim da to nije dovoljno“ kaze Gunter. „Moje misljenje je da je to dovoljno za odrzavanje vec postojecih misica.Tokom godina sam primetio da su bodibilderi uvek unosili vise belancevina nego sto su strucnjaci preporucili.Ako pogledate sam vrh ovog sporta,otkricete da svi mi jedemo vise.“..

NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/04/hrana-za-cudotvornu-masu.html

Van mreže Luka Vojnovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 378
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2017, 08:41:13 pre podne »
"Kada je u pitanju nova metoda pocetnik tezak 90kg pocinje sa 360g ugljenih hidrata na dan i polako povecava tu kolicinu na 450 do 540g"

?????????
Sada se iskreno plasim bulka
That wee lassie got glassed, and no cunt leaves till I find out what cunt did it!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2017, 09:14:48 pre podne »
to ti je uz upotrebu anabolika, insulina itd pogledaj njegove slike on je bb od 185 cm.. nema cega da se plasis, jer takav natural unos nikad neces imati potrebe da pravis, poenta ovog teksta je da je covek bezao od unosa masti, pa je promenio pricu i onda mu krenulo na bolje...

Van mreže Luka Vojnovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 378
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2017, 09:19:29 pre podne »
to ti je uz upotrebu anabolika, insulina itd pogledaj njegove slike on je bb od 185 cm.. nema cega da se plasis, jer takav natural unos nikad neces imati potrebe da pravis, poenta ovog teksta je da je covek bezao od unosa masti, pa je promenio pricu i onda mu krenulo na bolje...

Aha, hvala sto si pojasnio, nisam najbolje shvatio :)
That wee lassie got glassed, and no cunt leaves till I find out what cunt did it!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2017, 09:26:57 pre podne »
to ti je uz upotrebu anabolika, insulina itd pogledaj njegove slike on je bb od 185 cm.. nema cega da se plasis, jer takav natural unos nikad neces imati potrebe da pravis, poenta ovog teksta je da je covek bezao od unosa masti, pa je promenio pricu i onda mu krenulo na bolje...

kakve veze VISINA ima sa unosom UH
ili kakve veze VISINA ima sa upotrebom anabolika?....jbg pirat....

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2017, 09:54:38 pre podne »
Nema nikakve veze, spomenuo sam visinu zbog neke opste slike, kilaze konkretno... razumes sta hocu da...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2017, 10:26:08 pre podne »
Nema nikakve veze, spomenuo sam visinu zbog neke opste slike, kilaze konkretno... razumes sta hocu da...

pa dobro
ali kolcina UH nema veze sa visinom sigurno
manje vise sa upotrebom aas, inuslina itd.
ALi ni to ne bi trebalo shvatati zdravo za gotovo, posto znam momke, koji nisu online, a uzimaju p 500 gr uh bez problema na masi, bez bojazni od bilo cega itd...stvar sa UH je zaista APSTRAKTNA i sigurno da nije univerzalna

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2017, 11:00:30 pre podne »
naravno da nije univerzalna- mnogo faktora... visinu sam spomenuo zbog toga sto je to automatski vise mesa- veca kilaza AKKO(ako i samo ako) pricamo o bb kao sto je Gunter... i to onda svakako menja stvari i ne treba da ga cudi bilo kakav unos uh na masi... e sada sto se tice tih momaka koje si spomenuo, kolioka je njihova kilaza?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #8 poslato: Decembar 26, 2017, 11:11:38 pre podne »
naravno da nije univerzalna- mnogo faktora... visinu sam spomenuo zbog toga sto je to automatski vise mesa- veca kilaza AKKO(ako i samo ako) pricamo o bb kao sto je Gunter... i to onda svakako menja stvari i ne treba da ga cudi bilo kakav unos uh na masi... e sada sto se tice tih momaka koje si spomenuo, kolioka je njihova kilaza?

Pirat
ovo opet odlayi u nebulozu posto ces na svaku moju realnu, naucno objasnjenu, iz emprije dokazanu rec ili recenicu, dati jos dva milion nepotrebnih i nelogicnih objasnjenja
Samo ovo - visi covek, vise mesa- kakvo to veze ima?...faktor inuslinske rezisentcije, i BMR su mnogo vazniji faktori od toga da li je neko visok ili nizak...a ovo pitanje..koliko su visoki..evo..drugar mi je visok 174 cm, ima 98 kg i dnevno jede 450-600 gr uh bez problema natural!...Ne bavi sa AKTIVNO bb-,  vec je bivsi sportista, ali je odrzao visoku stopu gore navedenih pojmova te iz tog razloga nema problema ni sa cim, dok ja npr i kada sam ONLINE, na 172 cm i na 105 kg tezine, ne unosim ni gr UH 6 dana, cak i kada sam na masi...dakle..ne zelim vise da dubim ovu tematiku jer je bezppredmetna!!!

Van mreže Luka Vojnovic

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 378
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #9 poslato: Decembar 26, 2017, 11:19:41 pre podne »
Mislim da je Pirat samo hteo metaforicki da slikovito opise koliko je Gunter masivan pa je ubacio i visinu
That wee lassie got glassed, and no cunt leaves till I find out what cunt did it!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: HRANA ZA CUDOTVORNU MASU
« Odgovor #10 poslato: Decembar 26, 2017, 11:20:46 pre podne »
Mislim da je Pirat samo hteo metaforicki da slikovito opise koliko je Gunter masivan pa je ubacio i visinu

ma da je metaforicki, ja bi znao.
Posto Piratskog poznajemo dosta dugo i znam ga ki zlu paru :D ......tako da on ako i ne zakomplikuje nesto, a bez bilo kakve potrebe - dan je upropasten ;)