Septembar 23, 2024, 04:13:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: EKSPLOZIJA GRUDI !!  (Pročitano 1073 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
EKSPLOZIJA GRUDI !!
« poslato: Septembar 20, 2017, 03:08:38 posle podne »
Nazovite me sadističkim gadom, ali uvek sam srećan kada vam mogu priuštiti više bola. Ovaj put moj laserski nišan pokazuje na Vaše grudi i spreman sam povući okidač kako bi eksplodirala. Nov, još uvek neiskusan program za grudi zahteva 1 holistički pristup koji je fokusiran na nekoliko fizičkih kapaciteta u isto vreme. Ukoliko ste zapeli na jednom određenom nivou što se tiče razvoja vaših pektoralisa i čini vam se da ta stagnacija traje večno, tada će ovaj program biti značajna promena i iskra koja će potencirati novi rast

Okosnica
Ovaj je program baziran na nekoliko tipova vežbi :

Teško dizanje
Iako snaga nije linearno povezana sa veličinom vaših mišića , postati jači sigurno neće biti naodmet ako želite izvući maksimum iz tvrdoglavih pektoralisa . Ko kaže da vežbač koji diže 180 kg u bench press - u nema razvijene grudi ?

Velik broj ponavljanja
Budući da je količina tenzije koja je sprovedena od strane kontahovanog mišića (veća uložena sila = veća tenzija) vrlo bitna determinanta za stimulaciju rasta, vreme pod tenzijom (vreme pod kojim je mišić pod opterećenjem za vreme serije) se isto tako ne sme zanemarivali ako želite povećati svoje mišiće. Vreme koje mišić provede pod tenzijom (time under tension = TUT) u zoni 40-60 sekundi je veoma efikasno ako želite naterati mišiće na rast poput pečurke.

Nestabilan trening
Da, znam šta mislite: Nestabilan trening je za kretene. Naravno, prečesto korišćen i pogrešno primenjivan nestabilan trening je za kretene, ali ako ga se pravilno i za specifičnu svrhu koristi (što ćete videti za koji trenutak) može biti koristan.

Sledeće navedene činjenice su preuzete iz moje knjige, High-Treshold Muscle Building:
Još 1 kontroverzna tema kada se radi o gradnji mišića je upotreba nestabilnih vežbi; nestabilni pokreti teoretski mogu potencijalno povećati mišićnu aktivaciju u pokušaju da na pravilan način ujedine i stabilizuju pokret. Dakle, u teoriji vidimo da nestabilan trening može povećati mišićnu aktivaciju jer je povećan zahtev na neurmišićni sistem koji mora stabilizovati organizaciju zglobova narušeno nestabilnom površinom koja služi kao potpora pri izvođenju vežbi.

Teoretski gledano, to može značiti da nestabilne vežbe mogu povećati kapacitet nervnog sistema koji mora aktivirati određene ali i više mišića pri takvom treningu. Izvođenje sklekova s dlanovima na pilates lopti povećava aktivaciju tricepsa u značajnoj meri ako to uporedimo sa regularnim sklekovima (22% aktivacije za stabilan, a 43% za nestabilan pokret).

Promene u aktivaciji pektoralisa takođe su bile pozitivnije za nestabilan pokret, ali statistički gledano, ne baš u većoj meri (21% aktivacije za stabilan, a 26.6% za nestabilan). Bez obzira na to, ovo ipak pokazuje težnju većoj aktivaciji pektoralisa pri nestabilnoj vežbi. Međutim, kada smo izvodili sklekove sa stopalima na lopti umesto rukama, nije bilo promene u mišićnoj aktivaciji. Dakle, ukoliko želite da povećate mišićnu aktivaciju gornjeg dela tela, nestabilna površina mora biti ispod ruku, a ne nogu. Takođe, što je mišić bliži nestabilnoj površini, to je i veća aktivacija, a što je udaljeniji, nestabilnost na njega baš i ne utiče........


NASTAVAK teksta, procitajte na nasem BLOGU, klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/07/eksplozija-grudi.html