Septembar 20, 2024, 12:12:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: masa + fat burn?  (Pročitano 2257 puta)

Van mreže bojan04

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
masa + fat burn?
« poslato: April 21, 2017, 10:10:38 posle podne »
Zdravo. Imam jedno pitanjce pa ako neko može da mi pomogne.
Naime već više od dva meseca treniram sa tegovima i super ide za sada. Cilj je da dobijem na masi i za sada sam u plusu skoro 3kg (82kg trenutno, 85-6kg je cilj). Međutim u isto vreme imam male naslage sala na kukovima (love handles je engleski termin, ne znam koji bi naš bio). Interesuje me mogu li se toga rešiti a da pritom ne gubim kilograme? Užas koliko nerviraju.

Ishranu sam sredio, 5-6 obroka dnevno, izbacio sam slatkiše, slaniše, sokove (popijem ponekad energy drink), peciva, burek, testenine, beli hleb...

Od "junk food-a" svakodnevno koristim plazma keks (5 keksova stavim u blender kad pravim šejk), energy (svaki drugi dan popijem po jednu limenku) i ako sam gladan pred spavanje pojedem grčki tip jogurta sa nekim voćem (vidim po nutritivnim vrednostima da ima šećer pa sam ga zbog toga svrtao u junk, mada nisam 100% siguran da tu i pripada. 

A od namirnica na kojima baziram ishranu tu su mleko, ovsene, jaja, belo meso, sirevi (sa do 10% mlečne masti, zavisi kako kad koji kupim), pirinač, krompir, tuna, humus, jogurt, salate i naravno kuvana jela (pasulj, grašak itd itd).

U teretani radim aper/lover treninge, 4 puta nedeljno i trudim se da iz nedelje u nedelju povećavam težine.

Mogu o treninzima i detaljnije da pišem ukoliko je potrebno.

Van mreže Lefty

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 75
Odg: masa + fat burn?
« Odgovor #1 poslato: April 21, 2017, 10:11:51 posle podne »
Moras izabrati oces masu ili definiciju,a fat burner na masi je bacanje para

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: masa + fat burn?
« Odgovor #2 poslato: April 21, 2017, 11:00:36 posle podne »
Plazma,energetska pica,vocni jogurt pred spavanje....to bas i nece da ide.
Sir kupuj sa max. 1% masnoce
Zelis rezultat,budi dosledan i izbaci nepotebno sa menija.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: masa + fat burn?
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2017, 10:01:53 pre podne »
Kao sto rece Lemix.Jedes plazmu, energy pica puna secera a ovamo hoces da uzems fat burnes da bi skinuo salo sa bokova.
Svoju ishranu na masi potpuno procisti da se tako izrazim, dobre izvore uh, masti bez kojekakvih zezalica a nakon toga odradi dobru definiciju..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: masa + fat burn?
« Odgovor #4 poslato: April 22, 2017, 10:58:22 pre podne »
Za to malo sala na kukovima moraces da zadjes fino u kcal deficit...

Van mreže bojan04

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: masa + fat burn?
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2017, 10:47:48 posle podne »
Pa dobro, nije ni to problem. Kad sam već sve ovo gore nabrojano i još masu stvari izbacio mogu i energy i plazmu.
Nisam mislio da stvarno igra neku bitnu ulogu jer ih unosim u smešnim količinama, u odnosu da ostale namirnice (obroke).
Loše sam se izrazio u naslovu teme, pod "fat burn" nisam mislio na nikakav preparat koji bih koristio, to mi je više kao fraza koju sam upotrebio kako bih opisao sekundarni cilj treninga. Pre svega želim da dobijem masu, na kalorijskom suficitu sam i pitanje se odnosilo pre svega da li je u teoriji moguće gubiti masne naslage a pritom povećavati mišićnu (telesnu) masu?


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: masa + fat burn?
« Odgovor #6 poslato: April 24, 2017, 11:26:16 posle podne »
Pa dobro, nije ni to problem. Kad sam već sve ovo gore nabrojano i još masu stvari izbacio mogu i energy i plazmu.
Nisam mislio da stvarno igra neku bitnu ulogu jer ih unosim u smešnim količinama, u odnosu da ostale namirnice (obroke).
Loše sam se izrazio u naslovu teme, pod "fat burn" nisam mislio na nikakav preparat koji bih koristio, to mi je više kao fraza koju sam upotrebio kako bih opisao sekundarni cilj treninga. Pre svega želim da dobijem masu, na kalorijskom suficitu sam i pitanje se odnosilo pre svega da li je u teoriji moguće gubiti masne naslage a pritom povećavati mišićnu (telesnu) masu?


Ni u teoriji ni u praksi...