Jun 26, 2024, 01:11:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Rezanje low carb  (Pročitano 2714 puta)

Van mreže azsh

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Rezanje low carb
« poslato: Maj 23, 2017, 01:25:15 posle podne »
Pozdrav, pokusacu da budem sto kraci.
Treniram dosta dugo i kad god bih se rezao isao bih prvo rotacije i onda bih, ako bih izlazio na takmicenje, isao keto poslednje 3-4 ned.
Posto ne planiram ove godine da izlazim i necu koristiti aas, malo mi je slabiji intenzitet treninga i sam oporavak ali bih opet zeleo da postignem sto je moguce bolju formu.
Zbog toga sam mislio da idem na low carb.
Mislio sam da idem minus ~500kcal dnevno kako bih spustao  0.5kg nedeljno, sto mu dodje ukupno oko nekih 3000kcal u mom slucaju. Ono sto me buni je sto nailazim na oprecne informacije oko unosa UH. Iz nekog razloga se bojim da unosim vise od 100g UH na rezanju a citajuci sada razne clanke i sluzeci se kalkulatorima dosao sam do rezultata da bih dnevno trebao da unosim i do 300g uh. Znaci ako bih isao 2.2g p/kg tezine, 20% masti od ukupnog broja kcal, ostalo bi mi oko 300g uh da unesem...
Brojka mi je neverovatna, ja sam na rotacijama na high carb danima unosio najvise 250 i isao sam 250/150/0 i bio sam tu negde oko 3200kcal a nisam primetio da mi se forma drasticno poboljsala (mada imao sam samo 1kardio nedeljno i pojacan unos masti).
Zbog toga bih voleo da cujem od Pedje ili nekog ko se dobro razume koliko je ovo realna racunica i koliki bih unos UH i kcal trebao da imam na low carbu (190cm/104kg/~11-12bf  su mi trenutne mere)?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rezanje low carb
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2017, 01:32:54 posle podne »
Evo da ti odg
Citat
Mislio sam da idem minus ~500kcal dnevno kako bih spustao  0.5kg nedeljno, sto mu dodje ukupno oko nekih 3000kcal u mom slucaju. Ono sto me buni je sto nailazim na oprecne informacije oko unosa UH. Iz nekog razloga se bojim da unosim vise od 100g UH na rezanju a citajuci sada razne clanke i sluzeci se kalkulatorima dosao sam do rezultata da bih dnevno trebao da unosim i do 300g uh. Znaci ako bih isao 2.2g p/kg tezine, 20% masti od ukupnog broja kcal, ostalo bi mi oko 300g uh da unesem...
Brojka mi je neverovatna, ja sam na rotacijama na high carb danima unosio najvise 250 i isao sam 250/150/0 i bio sam tu negde oko 3200kcal a nisam primetio da mi se forma drasticno poboljsala (mada imao sam samo 1kardio nedeljno i pojacan unos masti).

Prosto je neverovatno da ti kao takmicar (kazes da si se takmicio) radis ovo sto radis
Prosto je neverovatno posto ovo sve sto si napisao, nema apsolutno nikakve smisla, a pogtovo ne kod nekoga ko je koristio aas, kod nekoga sa svakako "uznemirenim:" BMR i TDEE usled razznih diejta itd itd
tako da

Citat
500kcal dnevno kako bih spustao  0.5kg nedeljno,

je nosens. U nekom idealnom svetu da, ali NI TADA tj i tada brojati kalorije nema nikakvog smisla,posto su kalorije polazna tacka, ne nesto cega se treba slepo drzati jer jednostaavno NIJE moguce da ti znas koliki ti je tacan BMR npr bas danas!!!

Citat
Brojka mi je neverovatna, ja sam na rotacijama na high carb danima unosio najvise 250 i isao sam 250/150/0

DRZI se ovako neke racunuci i ono sto pratis je OGLEDALO i razvoj situacije,
uvek je lako zateguniti ako je potrebno

Van mreže azsh

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Rezanje low carb
« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2017, 01:48:12 posle podne »
Hvala Pedja, u sred srede sto bi se reklo  :D
I meni je totalni nonsens i mislio sam da sam do sada sve pogresno radio. Inace clanak na koji se pozivam je ovaj
Citat
http://www.simplyshredded.com/layne-norton-the-most-effective-cutting-diet.html
Inace volim Nortona i ono sto on pise ali ovo ocigledno nisam dobro shvatio..
Nastavljam onda 0 uh u danima kada ne treniram i do 100g cu ici u danima treninga, (od toga idem 15g prostih u sejku posle treninga),2.5g p/kg i nekih 40-50g masti (pred spavanje) i jedan refeed obrok na svakih 7 dana (300-400 uh posle kvadova/lista) nadam se da je ovo ok?
 
 

 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rezanje low carb
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2017, 01:51:46 posle podne »
Hvala Pedja, u sred srede sto bi se reklo  :D
I meni je totalni nonsens i mislio sam da sam do sada sve pogresno radio. Inace clanak na koji se pozivam je ovaj
Citat
http://www.simplyshredded.com/layne-norton-the-most-effective-cutting-diet.html
Inace volim Nortona i ono sto on pise ali ovo ocigledno nisam dobro shvatio..
Nastavljam onda 0 uh u danima kada ne treniram i do 100g cu ici u danima treninga, (od toga idem 15g prostih u sejku posle treninga),2.5g p/kg i nekih 40-50g masti (pred spavanje) i jedan refeed obrok na svakih 7 dana (300-400 uh posle kvadova/lista) nadam se da je ovo ok?
 
 

 

pa to je ona posast interneta
jbg
Norton je odlican strucnjak ali nekada u nedostatku motivacije, preeokrece sopstvene tekstove (to sam primetio jos kod nekolicine) tipa trava je zelena, a nebo plavo, ili plavo je nebo a trava zelena.E sad. Propilicno je ovde pricu zarotirao da bi aposlutno sbuznio citaoca i verovatno pomoc na pm dobije broj racuna - tako rade svi oni u principu

ali da ne duzim
nemoj da komplikujes vec radi ono sto znas
Nikada ali upamti da nikada ti telo nece isto reagovati na iste metode.Uvek moraju posjatai varijacije.
Pa zbog tog razloga, i neka dijeta na nekom ko nikada nista nije radio , logicno je da ce da seva
probaj tako kako si napisao, pa ako ne ide. onda zatezes i menjas
imas vremena

Van mreže azsh

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Rezanje low carb
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2017, 01:57:31 posle podne »
Apsolutno se slazem i hvala jos jednom.
Veliki pozdrav!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Rezanje low carb
« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2017, 02:11:56 posle podne »
Apsolutno se slazem i hvala jos jednom.
Veliki pozdrav!

ma nista..