Septembar 28, 2024, 10:14:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: UPOTREBA ANABOLIKA U PROFESIONALNOM SPORTU  (Pročitano 1196 puta)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
UPOTREBA ANABOLIKA U PROFESIONALNOM SPORTU
« poslato: Decembar 19, 2016, 05:35:20 posle podne »
NAPOMENA 
Svrha  ovog texta  je  da   citaoce  informise  o  ovoj    sve  popularnijoj  temi. Tekst nemojte  shvatiti kao  savet ili  uputstvo  za  koristenje  I  obavezno  se  konsultujte  sa  lekarom  pre  upotrebe  bilo kojih vrste   lekova!

Tekst je preveden u orginalu sa engleskog jezika sa sajta T nation com, a Ogistra shop/blog ne preuzima odgovornost za tacnost informacija navedenih u tekstu u celosti ili bilo kom njegovom del
u.

Čarls Jesalis je čovek koji bukvalno zna sve o anabolicima.

Među vodećim ekspertima u svetu , kada je upotreba i zloupotreba lekova za poboljšanje performansi u pitanju, kako u profi sportu, tako i među amaterima. Tokom karijere napisao je ili je učestvovao u pisanju nekoliko knjiga koje govore o ovoj temi.

Zavisno od toga koji anabolik koristite, za koje ciljeve i u kojoj meri, ovaj čovek vam može biti ili najveći saveznik, ili najgori neprijatelj.

Vrlo je verovatno da ćete ga osetiti na obe strane.

Intervju sa Dr Jesalisom:

Pitanje: Kako ste prvi put došli u dodir sa studijama koje ispituju upotrebnu testosterona u sportu?

Dr Jesalis: To je bilo dok sam radio volonterski kao trener snage sa jednim univerzitetskim rvačkim timom. Momci su me često pitali o upotrebi AAS, a ja nisam imao znanja da im kvalitetno odgovaram. Upravo zato sam rešio da sebe potkujem znanjem, pa sam dosta vremena provodio po bibliotekama. Što sam više istraživao, shvatao sam koliko malo znamo o njima. Upravo se tu krila moja motivacija da nastavim sa daljim, detaljnijim ispitivanjima.

Pitanje: Možete li nam reći vaše mišljenje o samim anabolicima?

Dr Jesalis: Osamdesetih godina okupio sam grupu stručnjaka koji su već ispitivali upotrebu anabolika u sportu i došli smo do zaključka da se na njihovu upotrebu tada gledalo kao na moralni, a ne zdravstveni problem. Najveća prepreka jeste što je njihova upotreba zakonom zabranjena, kao i pravilima u svakom sportu. Upravo zato je upotreba AAS nedozvoljena, odnosno smatra se varanjem među sportistima.

Gledajte to ovako: ako bismo na teren izneli Glock 17, koliko god da smo smotani za neki sport, bili bismo najbolji igrač tada. Jednostavno, sve ostale bismo upucali i sami rešili utakmicu ili meč.

Ali, na taj način bismo opet kršili zakon, pa dolazimo na istu stvar.

Pitanje: Dakle, anabolici imaju manje uticaja na zdravlje, nego što većina ljudi veruje?

Dr Jesalis: Kao što sam istakao u jednoj mojoj knjizi, rizici po zdravlje se prilično preuveličavaju. Hipertenzija, primera radi, se često predstavlja kao nuspojava konzumiranja androgena. Ovo je jedna od veoma preuveličanih tvrdnji. A što se tiče ljudi koji su uzimali steroide, a vremenom postali sterilni, do sada ne postoji nijedan dokumentovan dokaz da je upotreba anabolika dovela do toga....

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2016/12/upotreba-anabolika-u-profesinalnom.html

« Poslednja izmena: Decembar 20, 2016, 05:54:00 pre podne Pedja_Petrovic »