Jul 05, 2024, 06:53:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Losa postura HELP  (Pročitano 3330 puta)

Van mreže Dark

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Losa postura HELP
« poslato: Novembar 30, 2016, 10:43:03 pre podne »
Da li mi neko moze preporuciti neke vezbe(u gym-u ili kuci) kako bi ispravio svoje telo?
Srednji deo ledja mi je izbacen malo nazad dok ramena teze ka napred,vrat i glava isto.Koliko sam upucen i citanje na netu msm da je u pitanju kifoza.Isto tako da spomenem tokom hoda gazim previse unutra.Planiram da uzmem one uloske za patike nego ne znam da li ti ulosci zaista pomazu ili je to bacanje para ?
Koliko znam hod tj stopala su br1 za pravo telo,sad ne znam da li je to uzrok za ove posledice.Inace ja msm ta deformacija mi se desila jos pre 6,7 god kada sam poceo u teretanu + non stop sam za kompom igrajuci igrice i sl.(trenutno radim pa sam uglavnom na nogama,mozda  max 2-3 sata provedem za kompom).
Kod doktora nisam isao,niti iskreno planiram da idem.Jer koliko vidim ti doktori uglavnom(primetio da dosta ljudi imaju ovaj problem) daju kuci neke vezbice i tjt.
Ukoliko vam je potrebna neka slika postavicu.Jel imao neko iskustva i resenje sa ovim problemom ? Hvala puno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2016, 11:02:40 pre podne »
Dark
kao sto sam ti rekao i na pvt tako i ovde
NEMOJ DA SE LECIS PREKO INTERNETA
U pitanju je verovatno KIFOZA,koju uz pomoc fizijatra mozes da resis verovatno uz odredjene,vezbe,ili evenutalno neku ortop protezu koju bi nosio u neko doba dana itd itd itd
Sada cu ti ispricati jednu stvar,a od pre par dana,gde mi je od sina veoma dobar drugar,imao isti problem od malena,ali je na zalost zapostvavljan,slucjano ili namerno ili kao STO TI SADA ,NEMERNO to radis i nije bitno
Ono sto je bitno je to da momak sada ima 22 god,ima grbu na ledjima kao kvazimodo (ne znam kako bih drugacije opisao) i pre tri ili cetiri dana,je primljen na VMA na operaciju.
Operacija se sastoji od vadjenja dva rebra (kako smo ga razumeli) posto je toliko pogrbljen da su mi donja rebra pocela da smetaju.Da ce neke nerve da mu seku,druge opustaju,itd itd itd

Ukoliko smatras da je ovo adekvatno i da zbog svega ovoga,i dalje ne treba da ides kod lekara-ok.Tvoja odluka
Nadam se da imas 18 god i da svesno odgovras za svoje postupke koje povlacis

jos jednom
DOBRO RAZMISLI sta radis

Van mreže Dark

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2016, 11:34:59 pre podne »
23 imam inace.
ovo je kada se ispravim(opet mi nekako rame napred ide ili ja nemam zadnje rame uopste )
ova mi je normalna,znaci kada normalno stojim.Vidi se da mi ramena napred idu a ledja izbacena...Jel je bas kao kod tog lika o kome pricas ?

Van mreže iceman7

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2016, 12:04:50 posle podne »
Nije ti to nista strasno..pocni treninirati sa tegovima,znaci da ojacas ledjne misice(a i cijelo tijelo naravno),dakle samo osnovne vjezbe ali obavezno u striktno pravilnoj formi(uvijek drzi ravna ledja,ramena nazad,pogotovo obrati paznju pri mrtvom dizanju koje ti je inace najbolja vjezba za tvoj slucaj)..poslije svakog treninga obavezno istezanje(imas na yt vjezbe istezanja,tebi su najveznije za ledja trapez,ramena,prsa)..ako hoces rezultate,prehrana se podrazumijeva,to znas..i dakle uvijek,pri hodanju ili drzanju "guraj" ramena nazad...

Van mreže Dark

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2016, 12:12:20 posle podne »
Hvala brate,ma treniram ja dugo neko uvek mi nesto iskrsne i pravim pauzu.Te vezbe inace i radim nego samo sto se ja u zadnje serije forsiram ko konj pa mozda i nije najbolja tehnika.A istezanje,zagrevanje itd nikad do sad na treningu nisam radio,moracu da pocnem.Jel mozes neke vezbe da mi preporucis za istezanje koje ce mi pomoci za moj problem ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #5 poslato: Novembar 30, 2016, 12:13:37 posle podne »
Na ovim fotografijama nema nikakvih znakova bilo cega
prevedeno-tripujes

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2016, 12:14:26 posle podne »
Hvala brate,ma treniram ja dugo neko uvek mi nesto iskrsne i pravim pauzu.Te vezbe inace i radim nego samo sto se ja u zadnje serije forsiram ko konj pa mozda i nije najbolja tehnika.A istezanje,zagrevanje itd nikad do sad na treningu nisam radio,moracu da pocnem.Jel mozes neke vezbe da mi preporucis za istezanje koje ce mi pomoci za moj problem ?

nemas PROBLEM
a vezbe zagrevanja PRE TRENINGA da izucis veoma dobro
a istezanje,da radis povremeno i posle treninga

Van mreže neso01

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2016, 01:27:03 posle podne »
Tripovanje, problem sa glavom ocigledno jer cak si postavio pitanje na Pedjin komentar da li izgledas kao lik kojeg je opisao. Ovo nema veze sa teretanom, nego bolje ti je nauci kako da sjedis u stolici dok igras igrice.
Plus ne preskaci zagrijevanje na treningu, ne konkretno zbog trenutnog "problema" vec radi ocuvanja opsteg zdravlja zglobova, tetiva i muskulature.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #8 poslato: Novembar 30, 2016, 01:41:06 posle podne »
Tripovanje, problem sa glavom ocigledno jer cak si postavio pitanje na Pedjin komentar da li izgledas kao lik kojeg je opisao. Ovo nema veze sa teretanom, nego bolje ti je nauci kako da sjedis u stolici dok igras igrice.
Plus ne preskaci zagrijevanje na treningu, ne konkretno zbog trenutnog "problema" vec radi ocuvanja opsteg zdravlja zglobova, tetiva i muskulature.
BRAVO

Van mreže Dark

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #9 poslato: Novembar 30, 2016, 07:43:30 posle podne »
Hvala na odgovorima.Mada ja ipak i dalje msm da imam problem s ledjima.Kako sam zakljucio ?
1.Kada se savijem prvo sto mi izleti su ona dva misica do kicmenog stuba na sredini ledja(znate na sta msm pretpostavljam).Tako da kada radim mrtvo i sl.vezbe fokusiram se da to vratim nazad i ramena sto vise mogu pozadi...A desava mi se kada stavim tezinu da ne mogu da izdrzim,kao da ne mogu da se fokusiram da mi kicma stoji pravo i da drzim veliki teret...Zato se raspitujem za neki savet,na koje vezbe tacno da se maximalno fokusiram i da ih radim stalno kako bi ojacao taj deo da ne izlazi vani...
Kada gledam ortaka na primer kada ne moze,opet mu pravo ledja stoje dok meni...
2.Kada sednem na podu,ispruzim noge ugao 90stepeni nema sanse da sedim pravo.Kada u tom polozaju izbacim grudi,ledja uvucem osecam bolove u ledjima i nogama...Zar ne bi trebao da osecam te bolove da je sve u redu ?
Hvala jos jednom

Van mreže iceman7

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #10 poslato: Decembar 01, 2016, 08:39:31 pre podne »
Radi onda mrtvo s povisenjem dok ne ojacas..dalje,hiperextenzija,good morning..izmedju serija se takodjer istezi a mozes i kod kuce dodatno(rekao sam ti potrazi na youtube-u vjezbe istezanja za ledja itd)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #11 poslato: Decembar 01, 2016, 09:29:04 pre podne »
Citat
.Mada ja ipak i dalje msm da imam problem s ledjima.

 ;D ;D

skini visak kg,i neces imati nikakvih problema  ;) ;)

Van mreže Dark

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #12 poslato: Decembar 01, 2016, 12:01:35 posle podne »
ocu,za male pare ;)

Van mreže neso01

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Losa postura HELP
« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2016, 02:58:27 posle podne »
Ako mislis da imas problem radi istezanje kao sto je Iceman predlozio, ojacaj ledja I OBAVEZNO ojacaj zadnje rame.
Ako problem postoji (mislim suprotno kao i ostali ucesnici prepiske), beznacajan je jer se lako vrsi korekcija.
Sve najbolje drugar :)