Septembar 30, 2024, 12:25:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Savet, lowcarb  (Pročitano 1873 puta)

Van mreže Eshalon

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Savet, lowcarb
« poslato: Novembar 30, 2016, 12:55:32 posle podne »
Pa ovako, 4-5 nedelja sam na lowcarb dijeti, 1 dan u nedelji junk hrana da je tako nazovem. Prosti seceri itd...secere sam unosio samo pre treninga i dosao do zakljucka da je velika greska.

Pitanje je da li je preskakanje dorucka lose i ako jeste da li je okej da ubacim jaja + eventualno neke masti kako bih odrzao insulin niskim? I sta bih trebao da unosim nakon treninga, to me uvek buni. Proste secere ili slozene? Prosti ce mi povecati insulin, sto je okej za misice ali lose za gubljenje masti...endomorf sam, visok sam 180 i imam 80kg. Nadam se da me mozete posavetovati, mnogo bi mi znacilo.

Sto se ishrane tice nemam dorucak, trening oko 14:00h, pre workout: 200mg kofeina, 5kg kreatina, 15g kokosovog ulja (nekad bude i konopljino) (velika kasika) i dextroza koju sam prestao da uzimam pre treninga, samo posle treninga uzmem 5 kasicica. Na to sve pre treninga koristim i 5g leucina. PWM proteinski sejk + 5 kasicica dextroze sto je oko 25g dexa...Takodje popijem kombuhu kod kuce koja ima oko 5g secera (casa jedna).

Obrok nakon sejka posle sat vremena i uglavnom se bazira na povrcu i belom mesu. Nikakve hidrate ne unosim. Poslednji obrok se sastoji iz jaja, tunjevine i eventualno ella sira.  Voce izbegavam, povrca sto vise, sto se tice zacina ubacim chia seme (po kasicicu) i laneno mleveno seme. Nista posebno niti previse.Dodam malo maslinovog ulja radi ne skakanja insulina. Uzimam 5g cimeta nakon prvog obroka koji bude oko 16:00h radi regulisanja secera. Na soli pazim naravno, zbog retencije vode. Koristim oko 5-10g himalajske soli dnevno. Ovu kuhinjsku ne konzumiram.
Unosim oko 5l vode na dan.

Trudim se koliko toliko da hrana bude organska sto vise jer opet i toksini uticu na masne naslage, ne stoji salo samo zbog secera vec ima ulogu da cuva organe od toksina, pa nastojim da izbacim toksine sto vise mogu. Dijetu ne mogu nazvati bas keto jer ne unosim brdo masti.

Trening radim upper/lower split 4x nedeljno. Volumen sam smanjio zbog dijete.

Ponedeljak gornji deo tela A:

1) benc 4x 6-10 ista kilaza 2:00 pauza

2) zgib 6x 1:30

3) sklek 3x jako spor tempo 1:00

4) veslanje sipkom 4x 6-10 2:00

5) ramena overhead press 5x 6-10 1:30

6) biceps ravna sipka 2x 10-15 1:00 , triceps sajla 2x 10-15 1:00

15 min HIIT

Utorak donji deo A:

1) cucanj 5x 2:00

2) mrtvo dizanje bucicama (za zadnju lozu, zaboravih tacan naziv, rumunski deadlift bese) 5x 2:00

3) prednja ekstenzija 3x 1:00 spor tempo do otkidanja (oko 20kg  radim)

4) zadnja ekstenzija 3x 1:00 spor tempo (isto oko 20kg bude)

5) listovi 4x 1:30 spor tempo

6) ledjnjaci 3-5 x (ne radim mrtva dizanja iz zdravstvenih razloga)

Sreda odmor

Cetvrtak gornji deo B

1) Kosi benc

2) zgib

3) propadanje

4) veslanje sipkom

5) overhead press

6) ez sipka super set triceps biceps

Ponavljanja i serije potpuno isto kao i odmor

HIIT 15min

Petak lower body

sve isto

Maksimalno se fokusiram na dobru formu, upale imam svaki trening. Progresiju radim +2,5kg svake druge nedelje. I lepo mi ide. Ali mast stoji. Verujem da sam gresio u seceru pre treninga, mozda i u dorucku? Mozda mi je usporen metabolizam i malo jedem? Na vama je.
Pod preskakanjem dorucka podrazumevam fasting.

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2016, 01:20:43 posle podne Eshalon »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet, lowcarb
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2016, 01:46:01 posle podne »
Trening je nebitan i uovom slucaju moze da proodje
ali toliko LOS pristup ishrani,odavno nisam video
Kakav fasting? ako mislis na onu budalstinau yfm,onda je jos gore cela situacija
ovo sto radis,nikako ne moze da se nazove "dijeta" za skidanje kg,a jos manje low dijeta,vec bih re rekao hihgh sugar dijeta,posto vidim da si optrecenjen secerima

dakle
veoma,veoma los koncept ishrane i cele price i treba da je koncipiras mnogo bolje i realnije,i da se odlucis,da li low carb,rotacije ili keto (lutanje i gluposti kao sto su ti fastnizi itd,moze da te dovede samo do METABOLICKOG PROBLEMA

KRETAIN nema nikakve potrebe itd,ali to je vec deo kao i za ostatak suplementcije,koju je terbalo da ti objasne tamo gde si kupio,kao i evenutalne savete oko ishrane,treninga i svega ostalog sto je duznost onoga ko prodaje,da pomogne kupucu da sto lakse dodjde do svog cilja.....

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet, lowcarb
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2016, 02:20:44 posle podne »
Pedja jako lepo rekao,a desava se stvar,tj da kazem problem sa kojim svako malo dodje neko ovde a to je da se toliko bojis ugljenih hidrata da se ne bi umastio - DA ZAPRAVO RADIS PROTIV SEBE...

Na primer opcija bez dorucka - SMRT,onda toliki strah od hidrata,nedovoljno masti da prezivis bez hidrata i slicno...

A da ne pricamo o preteranom teoretisanju o insulinu i slicnim stvarima o kojima da te ne uvredim,nisi zagrebao ni povrsinu...

Mozda jos idealna varijanta da citas malo po forumu,da vidis kako bi ishrana trebala da izgleda,sastavis nesto pa da korigujemo i da eventualno postavis sliku da vidimo sta i kako,koliko tu ima "posla".. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet, lowcarb
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2016, 02:35:00 posle podne »
Citat
o preteranom teoretisanju o insulinu i slicnim stvarima

generalno
ovo je najveci problem
ali sam nekako ubedjen da se moze resiti kroz konsturktivnu raspravu o nekom adekvatnom obliku diejete,ppa onda ovo lagano ispravljati

Van mreže neso01

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Savet, lowcarb
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2016, 03:29:27 posle podne »
Sto se ishrane tice nemam dorucak

Pratim forum dugo, sad se polako ukljucujem u raspravu jedva sam nasao citat dugme :)

Momak nemoj se naci uvrijedjen ali ovo govori koliko ne znas o cijeloj ovoj stvari. Na low carb ishrani tijelo se aktivira nakon 8h (san je najduzi period bez hrane I vode), a ti odlucis da preskocis obrok, not good my friend.
Ne boj se UH toliko, nakon treninga ti ne mogu skoditi I pojacaj zdrave masti (inace tu spadaju i masti zivotinjskog porijekla tzv. zasicene masti).

 jer ce ti katabolizam kosti pojesti na ovakvoj ishrani.