Septembar 29, 2024, 12:17:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: DA LI SU STEROIDI TOLIKO LOŠA STVAR, KAO ŠTO SVI PRIČAJU?  (Pročitano 1278 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DA LI SU STEROIDI TOLIKO LOŠA STVAR, KAO ŠTO SVI PRIČAJU?
« poslato: Novembar 16, 2016, 03:47:30 posle podne »
Svrha  ovog texta  je  da   citaoce  informise  o  ovoj    sve  popularnijoj  temi. Tekst  nemojte  shvatiti  kao  savet ili  uputstvo  za  koristenje biko kakvih lekova ili bilo koje vrste steroida!   Obavezno  se  konsultujte  sa  lekarom  pre  koristenja  bilo kojih  lektova.

Tekst je preveden u orginalu sa engleskog jezika na srpski,a sa sajta www ironmagazin com , a Ogistra shop (blog)  ne preuzima odgovornost za tacnost informacija navedenih u tekstu u celosti ili bilo kom njegovom delu.

                                                             

Sigurni smo da je veliki broj vas i na sam pogled na naslov ovog teksta stekao loš utisak o njemu. Ali, da li su anabolici zaista tako ozloglašena stvar? Saznajte u ovom tekstu.

Gde god da čujete ili vidite nešto u vezi sa anabolicima, po pravilu je loše prirode. Mediji su danas toliko satanizovali ove lekove da prosečna osoba čvrsto veruje da oni nemaju skoro nikakvu zdravstvenu primenu i korist i da su isključivo sredstva kojima sportisti postižu dobre rezultate.

Da stvar bude još gora, pravi i potpun odgovor o značaju anabolika ne možete dobiti ni od prosečnog lekara opšte prakse, jer čak i oni znaju vrlo malo, ili ništa o anabolicima. Doduše, ono što često možete čuti (a zvuči pozitivno) odnosi se na testosteron i terapije u kojima se test daje muškarcima kod kojih je nizak. Ali, čak i na ovom mestu će mnogi vrebati izjavama kako je to sigurna prečica za rak prostate, bez obzira što danas postoje dokazi da upravo nizak nivo testosterona u telu daje predispozicije za ovu bolest!

Nuspojave usled korišćenja anabolika zavise od vremena korišćenja i doza koje unosite. Što duže vremena koristite i što su doze veće, veće su i šanse da osetite nuspojave. Kod pojedinih sportista ove pojave odnosile su se na blage upale tkiva jetre, zatim na uvećano lučenje enzima u jetri, snižen nivo dobrog holesterola.

Pojedini bodibilderi su imali i povišen krvni pritisak usled uzimanja anabolika. U pojedinim slučajevima, istina, korišćenje anabolika se moglo dovesti u vezu sa srčanim udarima i izlivima krvi u mozak. U najvećem broju slučajeva, nuspojave usled korišćenja anabolika prestanu onda kada osoba prestane da ih uzima.

Što se koristi od uzimanja tiče, oni koji su ih koristili tvrde da im je trening unapređen, oporavak poboljšan, umor smanjen. Istina, neki od veoma intenzivnih programa koje pojedini profesionalci praktikuju skoro da ne bi mogli biti odrađeni bez upotrebe anabolika. Pojedine studije su pokazale da uvećana fizička aktivnost može dovesti do modifikacije metaboličkih enzima, uvećanja zapremine mitohondrija, bolje celularne strukture i oksidacije masti i naravno, boljitak kada je mišićna masa u pitanju.

Tokom treninga, dolazi do većeg oslobađanja slobodnih radikala, usled intenziteta vežbanja i većeg uzimanja kiseonika. Tačno je da uvećano prisustvo slobodnih radikala može imati i dobre i loše posledice po nas. Manje prisustvo ovih baraba znači veću silu tokom rada mišića. uvećano prisustvo znači brži umor mišića usled kontrakcije tkiva. ’

Iako slobodni radikali mogu biti otpušteni na više mesta, glavni izvor jesu mitohondrije s obzirom da obrađuju kiseonik. Interesantno je da testosteron i ostali anabolički hormoni jačaju antioksidansku ćelijsku odbranu. U novije vreme naučnici se trude da shvate da li i u kojoj meri anabolički hormoni štite ćelije, pogotovu mitohondrije od oksidacije.

I, kao uvek, mali, beli pacovi posluže za testiranje: kod pacova je izolovano pommatranje mitohondrija u mišiću koji je bio stimulisan vežbanjem. Jednom pacovčetu je dat anabolički hormon stanozolol, ili bolje reći winstrol, drugom ne....

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/03/da-li-su-steroidi-toliko-losa-stvar-kao.html