Septembar 29, 2024, 08:16:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Plan za masu ekto.  (Pročitano 2139 puta)

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Plan za masu ekto.
« poslato: Novembar 15, 2016, 06:33:58 posle podne »
Pozz ljudi visina oko 180cm tezina nzm tacko ali oko 66-7kg opao sam dosta treniram oko 2 godina najvise sam imao oko 73 kg imam neki plan pa me zanima sta mislite?

1. obrok
120g ovsene+ 3 jaja (palacinka) vitamini i minerali.

2.obrok
150g pirinac+ 150g meso + salata+ 15 ml maslinovo.

3.
100g gainer+ 500ml mleko ( oko 70g uh 30g proteina) dal da ovdje idem jos neke masti?

4. 170-200g tjestenina + 1 tuna.

Ovako ovdje sam stavio Uh koje mi najvise odgovaraju koje najvise volim zbog apetita ne mogu stalbo pirinac naravno nekad cu mijenjat i krompir naravno . Od supsa gainer koji uzimam kao medjuobrok i kreatin i reaktor prije treninga , posle treninga mi najvise odgovora da se odmah dobro najedem jer kad uzmem PWM nemam posle apetita , ovako pojedem ponekad i po 200g rize i isto toliko mesa odmah gym mi je blizu. planiram da idem 4 puta nedeljno, inace od supsa jos imam i selen cink magnezijum+d3+kalcijum, b vit.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Plan za masu ekto.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2016, 06:42:10 posle podne »
Malo je to hrane,pogotovo proteina za takav posao..
I ono najbitnije malo obroka,ti imas 3 obroka recimo jutarnji gde treba proteina ti imas 3 jajeta sto je po meni malo,a druga 2 su okej obroci,ali treba ti sigurno 4-5 obroka,ili ajde 4+taj gainer ako ima pristojnu kolicinu prota a ne gainer od 2000 dinara gde je 80% sadrzaja secer...

Sve ovo je jos bitnije kad uzmemo u obzir da si "hard gainer" kao sto si napisao u nazivu.. :)

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Plan za masu ekto.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2016, 06:48:22 posle podne »
da probam onda umjesto gainera u taj obrok jos 100-150g rize i jos neki izvor proteina, gainer prije spavanja znam da ima uh ali ja se mastim jedino na velikim kolicinama uh .? da pojacam masti u 3. obrok jos kasika maslinovo a sa gainerom pred spavanje onda orasasti. tesko da mogu pojest vise od ovoga

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Plan za masu ekto.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2016, 06:54:49 posle podne »
da probam onda umjesto gainera u taj obrok jos 100-150g rize i jos neki izvor proteina, gainer prije spavanja znam da ima uh ali ja se mastim jedino na velikim kolicinama uh .? da pojacam masti u 3. obrok jos kasika maslinovo a sa gainerom pred spavanje onda orasasti. tesko da mogu pojest vise od ovoga

Mora protein ici gore,na dnevnom nivou 130-140 grama,jer ne vredi da se natrpavas ugljenim hidratima ako nema proteina(gradivne materije) da hrani misice..

Nije konkretno problem u UH nego u proteinu,mora jos jedan bogato proteinski obrok na sve ovo da se ubaci.. :)

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Plan za masu ekto.
« Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2016, 11:42:39 posle podne »
Valja li ubacit lagani kardio 10-15 min. 1-2 puta nedeljno cisto zbog apetita i malo kondicije jer se brzo i zamaram na treninzima msm na disanje ?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Plan za masu ekto.
« Odgovor #5 poslato: Novembar 17, 2016, 11:53:20 posle podne »
Valja li ubacit lagani kardio 10-15 min. 1-2 puta nedeljno cisto zbog apetita i malo kondicije jer se brzo i zamaram na treninzima msm na disanje ?

Mozes,to ce dodatno pomoci odrzavanju bodi fat-a :)