Septembar 28, 2024, 11:29:38 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Zastupljenost mahunarki u ishrani nakon treninga ?!  (Pročitano 2603 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Zastupljenost mahunarki u ishrani nakon treninga ?!
« poslato: Novembar 02, 2016, 11:49:17 pre podne »
Pozdrav svima,
Interesuje me koliko je dobro unositi mahunarke u obroku posle treninga ,tipa grašak, pasulj , boranija ?
Kako obračunavati , da li svrstati u vlakna ili u ugljene hidrate ? Mislim da ih ponekad uvrstim u jedan obrok i to onaj posle treninga ? Konkretno me interesuje grašak , pasulj i boranija :D Ne mislim na ono tradicionalno naše spremanje nego čisto obareno ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zastupljenost mahunarki u ishrani nakon treninga ?!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2016, 11:56:09 pre podne »
Pozdrav svima,
Interesuje me koliko je dobro unositi mahunarke u obroku posle treninga ,tipa grašak, pasulj , boranija ?
Kako obračunavati , da li svrstati u vlakna ili u ugljene hidrate ? Mislim da ih ponekad uvrstim u jedan obrok i to onaj posle treninga ? Konkretno me interesuje grašak , pasulj i boranija :D Ne mislim na ono tradicionalno naše spremanje nego čisto obareno ?

posle treninga,svakako da nemaju nikakvu ulogu aposlutno,a da smetaju ne ako ti ne smeta da omlatis

xxx gr KOMPLEKSNIH UH (sto mahunarke nisu) + B iz ziv izovora.= ako zelis da jedes boraniju uz to-budi slobodan,ali kao neka namirnica da ima bilo kakve uloge u ovakvim vrstama sihrane,to sigurno da ne
Kazem,
nema razloga da se ne jede,ali da neko zasniva unos UH tako sto ce racnuati pasulj,boraniju i slicno,to enma smisla

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Zastupljenost mahunarki u ishrani nakon treninga ?!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2016, 12:12:39 posle podne »

Da, da tako sam otprilike i mislio. Ne bih uračunavao u unos UH generalno , zato bih i jeo samo  posle treninga u nekim slučajevima kada poželim ,samo nisam znao u koju kategoriju da ih svrstam. Smatrao sam da imaju ovako neke benfite što se tiče vitamina ,minerala itd...
Kao primarni izvor kompleksnih UH koristim krompir ili pirinač u obroku nakon treninga , u ostalim samo belančevine+masti i vlakna iz salate.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Zastupljenost mahunarki u ishrani nakon treninga ?!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2016, 12:14:25 posle podne »

Da, da tako sam otprilike i mislio. Ne bih uračunavao u unos UH generalno , zato bih i jeo samo  posle treninga u nekim slučajevima kada poželim ,samo nisam znao u koju kategoriju da ih svrstam. Smatrao sam da imaju ovako neke benfite što se tiče vitamina ,minerala itd...
Kao primarni izvor kompleksnih UH koristim krompir ili pirinač u obroku nakon treninga , u ostalim samo belančevine+masti i vlakna iz salate.

to je to