Jun 25, 2024, 08:18:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.226 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Povisen Kreatinin, urea...razlog?  (Pročitano 3537 puta)

Van mreže Kreatinin

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« poslato: Novembar 02, 2016, 12:37:52 posle podne »
Pozdrav,  radio sam krvnu sliku i poviseni su mi  urea -  7.2 je gornja granica, meni je 7.8
                                                                  kreatinin -  106 je gornja granica meni je 112
                                                                         AST -  37 gornja meni je 41

                                     i     hloridi su mu smanjeni - jako malo, 98 je donja meni je 97.5

Sva odstupanja su mala, pijem kreatin 5g dnevno, protein, bcaa, omegu 3, kompleks vitamina od suplemenata..

Vadio sam krv juce ujutru, dan pre toga prepodne sam radio trening (posto sam cuo da od stresa mogu ALT i AST biti poviseni),  sem toga nemam sta da navedem. Jedem cisto i nemam poroka.

Sta mislite? Neki razlozi zasto to moze da bude poviseno ...  hvala unapred !

p.s.

i za registraciju i za postavljanje ove teme sam morao da slusam kako mi automat govori slova posto se slova na slici NE VIDE, bar je na windows 7 tako... i ono,  stvarno je pain in the ass.. ona se nista ne cuje,  mnogo je los sistem provere,  trebalo bi da onaj zbir brojeva bude dovoljan..

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2016, 01:13:05 posle podne »
Vrednosti ti nisu znajcajno povisenje,tako da par dana bez treninga i siguran sam da ce biti ok
Naravno,mogucnost da izbacis i kreatin bi bila dovljna za proveru,jer bez obzira,on ipak kod nekih ljudi utice na povecanje vrednosti kreatinina
Pokusaj tako

sto se tice provere oko registracije
ahhhh...u pravu si....prolsediti cu adminnu

hvala

Van mreže Kreatinin

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2016, 03:47:02 posle podne »
Hvala Pedja!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2016, 03:51:27 posle podne »

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 02, 2016, 09:39:08 posle podne »
I meni su isto kreatinin i urea bili povećani ,tj. veće vrednosti od gornje granice kada sam prošle godine radio rezultate ! Doktorka mi je tada rekla da je to sigurno zbog malo većeg unosa proteina nego inače i zbog veće fizičke aktivnosti i da pijem što više tečnosti da pospešim rad bubrega. Ne bi trebalo da ti predstavlja problem, verovatno i ti unosiš malo više proteina pa zato.

Van mreže Lazar S

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 491
Odg: Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 02, 2016, 10:10:53 posle podne »
I ja kada sam vadio predzadnji put analize isto mi je bilo povecano i urea i kreatinin uzrok je bio sto nisam uneo dovoljno vode, sad zadnji put pre mesec dana kada sam radio analize dan pre vadjenja nisam trenirao i taj dan sam se potrudio da unesem oko 5-6 litara vode i rezultati su bili odlicni sve u granicama normale.

Van mreže Kreatinin

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Povisen Kreatinin, urea...razlog?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2016, 11:31:57 posle podne »
Odlicno onda,  hvala svima na odgovorima!