Septembar 20, 2024, 09:36:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana i trening  (Pročitano 4830 puta)

Van mreže vriskoza

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Ishrana i trening
« poslato: Oktobar 02, 2016, 11:58:14 posle podne »
Pozz svima, hteo bi ovde da napisem svoju ishranu i plan treninga, pa ako neko ima neki savet sta treba da popravim, promenim, bio bi veoma zahvalan :)

E ovako, prvo nesto o sebi da kazem, imam 23 godine, u teretanu sam krenuo pre mesec dana, pre toga sam radio malo sklekove, rekreativno se bavio basketom, ponekad trcao i tako to... Ali sve to je bilo bas neozbiljno, puno alkohola, sokova, brze hrane... Visok sam 187cm, tezak 105kg. Alkohol i brza hrana su me ubili, a sad sam odlucan da to promenim !
Cilj mi je da smrsam nekih 7,8 kg, ne bi nikako isao ispod 95, konstitucija mi je takva, da bi sa 90 izgledao kao da imam 70 :D
S obzirom na kilazu, mislim da nisam u tako losoj formi...

Sredio sam ishranu i sad to odprilike izgleda ovako:

9:00 Ovsene pahuljice sa mlekom ili jogurtom. Uz to dodam malo kokosa, lana ili suvog voca, nista mnogo.

10:00 Jutarnji trening

11:30 Kajgana od 4,5 manjih jaja sa domacim kecapom od paradajiza i ponekad parce sira(stari masni sir ili zdenka) ili oko 150,200 grama sampinjona.

13:30 Neko voce ili malo kikirikija, badema, orasa... Ali cesce voce.

15:30 200-250 grama piletine ili curetine. Uz to salata tipa paradajiz, krastavac, paprika, kupus... Ili neko bareno povrce, ponekad i one zaledjene mesavine povrca...

17:30 Teretana

19:00 Whey protein

20:00 Integralna kifla i tunjevina

Kasnije u toku veceri ili ako ogladnim u toku dana pojedem 1,2 sargarepe...

Naravno, ova vremena nisu 100% tacna, ali eto odprilike tako to izgleda...

A sto se treninga tice, teretanu radim ovako:

1 dan: grudi, triceps, ramena
2 dan: noge
3 dan: trbusnjaci
4 dan: grudi, triceps, ramena
5 dan: ledja, biceps
6 dan: trbusnjaci
7 dan: pauza

Jutarnji trening odprilike izgleda ovako:

Jednom sedmicno odradim HIIT trening, a to obicno radim na sobnom biciklu, 10ak min lagano zagrevanje, pa 15-20min HIIT.
I jednom sedmicno odradim neke skokove za odraz, nesto tipa AIR Alert programa.
Ostalim danima radim kardio.

Na dan kada radim noge i na dan kada radim ledja u teretani, jutarnji trening preskacem, a jutro nakon tih treninga uvek radim lagan kardio 30-40 minuta na traci za trcanje.
Dakle ovaj jutarnji trening radim 4, nekad 5 puta u 7 dana...

Od suplementacije uzimam samo Amino Whey protein, jednu mericu odmah posle teretane. (Da li bi trebao da uzimam mericu Wheya i posle ovih jutarnjih treninga?)
Ujutru pre treninga popijem sumeci vitamin C i uz rucak tableticu Cinka (sa Magnezijumom i Kalcijumom).

Malo sam oduzio tekst, ali zeleo sam da dam sto vise detalja, kako bi dobio bolje savete na sta treba da obratim paznju...
Dakle, cilj mi je da smrsam nekih 7,8 kila, ojacam celo telo i popravim odraz.
Sada mogu jednom rukom da dohvatim obruc, ali kao klinac sam trenirao kosarku i uvek mi je bio san da zakucam, pa bi voleo da ostvarim taj decacki san :)

Svaki savet ce mi puno znaciti, vidim da na forumu ima ljudi koji bas dosta znaju o svemu ovome :D


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 03, 2016, 06:09:18 pre podne »
Da,tekst je porpilicno dugacak ali nije to bitno
ono sto je bitno je TVOJA ODLUKA da menjas!
I na dobrom si putu
ono sto se mora reci je to da ces sigurno 4 ned nakog ovoga sto radis sada,morati mnogo,mnogo ozbiljnije da pristupis ishrani posto ima tu dosta nsrecenih resenja (zdenka sir,kecap, voce,kirkirki itd itd) ali nije to bitno,jer ce i ovo sto si uradio dati neke rezulatete kroz neki vr period,abas iz razloga kojega si naveo (alkhol,grickalice,seceri itd itd)
tako da kreni ovako ali vodi racna o tome kada stanes da imas rezulatete da moras da menjas.

Sto se tice treninga
ne bih za sada radio 2 treninga -mnogo je
vec prvih 3-4 ned dok nekrenes na neki novi "level" da radis samo visok intezitet anaerbnog dela (teretana) i da onda kasnije ubacujes kardio

Van mreže radovicmiladin86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 207
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 03, 2016, 10:27:46 pre podne »
Simpatican tekst za sam plan ishrane u odnosu na cilj...
http://www.vjezbaj.com/blog/kako-izracunati-koliko-nam-je-potrebno-kalorija/

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 03, 2016, 02:15:15 posle podne »
Ne treba da se vodi kalorijama nego nutrijentima...

Van mreže vriskoza

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 03, 2016, 03:36:30 posle podne »
Hvala na odgovorima.

Kalorije ne brojim, iskreno, mrzi me to da radim. Procitao sam par tekstova oko toga, znam odprilike koliko gde ima kalorija, ali nekako mi je bezveze da racunam i brojim to...

A isao sam mesec dana u teretanu, pa sam tek onda ubacio ovaj drugi, jutarnji trening. Imam viska vremena, na predavanja na faksu ne idem, a dnevno samo 2,3 sata radim nesto preko racunara od kuce.. Tako da imam vremena i ovaj jutarnji trening mi bas prija, nekako imam mnogo vise energije tokom dana, uopste me ne umori ili tako nesto...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 03, 2016, 04:47:28 posle podne »
Hvala na odgovorima.

Kalorije ne brojim, iskreno, mrzi me to da radim. Procitao sam par tekstova oko toga, znam odprilike koliko gde ima kalorija, ali nekako mi je bezveze da racunam i brojim to...

A isao sam mesec dana u teretanu, pa sam tek onda ubacio ovaj drugi, jutarnji trening. Imam viska vremena, na predavanja na faksu ne idem, a dnevno samo 2,3 sata radim nesto preko racunara od kuce.. Tako da imam vremena i ovaj jutarnji trening mi bas prija, nekako imam mnogo vise energije tokom dana, uopste me ne umori ili tako nesto...

pa dobro
slazem se sa tim sto si napisao
vec ti samo odgovorih u kontekstu STA BI BILO bolje jer da ne bucas sa bojevom municijom dok ne bude trebalo (metaforicki napisano ;) )

Van mreže vriskoza

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 03, 2016, 06:08:03 posle podne »
pa dobro
slazem se sa tim sto si napisao
vec ti samo odgovorih u kontekstu STA BI BILO bolje jer da ne bucas sa bojevom municijom dok ne bude trebalo (metaforicki napisano ;) )

Sve sam razumeo i veoma sam zahvalan na savetu  ;D

Van mreže vriskoza

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 14, 2016, 03:11:00 pre podne »
Evo opet se ja javljam :)

Drzao sam se ovog plana i mogu reci da mi se svidelo kako radim, poceo sam da osecam lep napredak.

Ali onda, pre neki dan stojim sa drugom i pricamo nesto i kilazi i ja kroz salu pomenem da do kraja oktobra idem ispod 100. Medjutim tu krene prepirka da li mogu ili ne i na kraju smo bacili jaku opkladu :D

Dakle, sad je vec proslo oko 40-45 dana od kako sam krenuo u teretanu i trenutno imam 104 kg, nisam nista mnogo smrsao, mozda 2,3 kila... A sada mi treba preko 4 za samo 15 dana !

Zacrtao sam da moram dobiti opkladu, a sad ne zelim npr da 15 dana radim kardio i izgladnjujem se, ili tako nesto...
Zeleo bi da nastavim sa nekim ovako slicnim programom, pa me zanima da li bi nesto ovde mogao da korigujem ili izmenim.
Verovatno bi ishranu mogao jos malo da popravim, ali ne bi to sve na svoju ruku da radim...

Eto, rekao sam koji mi je cilj, pa ako neko ima neki savet, bio bih zahvalan da mi napise ovde  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 14, 2016, 06:11:47 pre podne »
Evo opet se ja javljam :)

Drzao sam se ovog plana i mogu reci da mi se svidelo kako radim, poceo sam da osecam lep napredak.

Ali onda, pre neki dan stojim sa drugom i pricamo nesto i kilazi i ja kroz salu pomenem da do kraja oktobra idem ispod 100. Medjutim tu krene prepirka da li mogu ili ne i na kraju smo bacili jaku opkladu :D

Dakle, sad je vec proslo oko 40-45 dana od kako sam krenuo u teretanu i trenutno imam 104 kg, nisam nista mnogo smrsao, mozda 2,3 kila... A sada mi treba preko 4 za samo 15 dana !

Zacrtao sam da moram dobiti opkladu, a sad ne zelim npr da 15 dana radim kardio i izgladnjujem se, ili tako nesto...
Zeleo bi da nastavim sa nekim ovako slicnim programom, pa me zanima da li bi nesto ovde mogao da korigujem ili izmenim.
Verovatno bi ishranu mogao jos malo da popravim, ali ne bi to sve na svoju ruku da radim...

Eto, rekao sam koji mi je cilj, pa ako neko ima neki savet, bio bih zahvalan da mi napise ovde  :D

promeni ishranu,kao sto smo pricali jer je ocigledno da je doslo vreme,hteo /ili ne

Van mreže vriskoza

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 14, 2016, 10:47:44 pre podne »
A mozes li konkretno da mi kazes sta bi trebalo da promenim ?
Iz onog predhodnog posta sam zakljucio da mi ona uzina oko 13:30 ne valja, da li to mogu da zamenim sa proteinskim sejkom ?
Trudim se da sto bolje razumem sve ovo, ali jos sam pocetnik :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 14, 2016, 10:51:01 pre podne »
A mozes li konkretno da mi kazes sta bi trebalo da promenim ?
Iz onog predhodnog posta sam zakljucio da mi ona uzina oko 13:30 ne valja, da li to mogu da zamenim sa proteinskim sejkom ?
Trudim se da sto bolje razumem sve ovo, ali jos sam pocetnik :)


pa niko ti program ishrane nece pisati sigurno
a ako se vratis gore na prethodne postove,upravo smo i rekli gde bi bila tj gde ce biti greska
shake je aposlutno irelevatna stvar
vise imas gresaka u melcnim prozivodima,kikirikju i ostalim stvarima sa kojima nabijas cal i gomile secera

Van mreže vriskoza

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Ishrana i trening
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 31, 2016, 08:23:14 posle podne »
Danas 101.5kg... Tako blizu, a tako daleko  :D