Septembar 20, 2024, 07:25:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija, pitanje  (Pročitano 2064 puta)

Van mreže Kimija

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Suplementacija, pitanje
« poslato: Septembar 22, 2016, 09:12:12 pre podne »
Pozdrav svima, ja sam nubic pa trazim pomoc.
Ovako, zanimam me sta je sve neophodno od suplementacije za izgradnju MASE.
Razmisljam se o kupovini proteina, golden standard (ili ukoliko ima neki bolji za "masu" molio bih da mi napisete), isto tako planiram i kreatin da kupim. E sada, cuo sam da za masu ide i glutamin i bcaa pa me zanima da li vredi kupovati i to ukoliko u nekom proteinu ima vec toga.
I ukoliko bi bilo najbolje sve uzeti od navedenog i jos ponesto ako mislite, kako bih ja to uklopio da sve popijem u toku dana.

Hvala

I da napomenem, ja sam u teretanu isao 5-6 meseci i koristio sam goldenstand+kreatin i dali su mi dobre rezultate, ne idem u teretanu oko 4-5 meseci.

« Poslednja izmena: Septembar 22, 2016, 09:15:39 pre podne Kimija »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija, pitanje
« Odgovor #1 poslato: Septembar 22, 2016, 09:35:32 pre podne »
Pozdrav
pa vidi,prilicno BRKAS pojmove od samog smisla i svrhe suplementacije do samog imena proizovda.
Nisi konzumira GOLDENSTANDARD vec ON gold standard i on ti moze dati INDENTICNE reuzlate kao i svaki drugi protein ukoliko su ostali paramteri adekvatno poslozeni.
Tako da o rezulatatima od "goledna" ne vredi pricati,a da ne ulazim u pricu da se goldenn u Srb ne uvozi vec 5 god i da je pitanje STA si tacno konzumirao

Inace
protein za MASU ili protein sa DEFINCIJU ne postoji
POSTOJI HRANA ZA MASU kao i odredjeni vid treninga prilagodjen cilju

Tebi kao nekome ko je konuzmirao vec odredjne preparate,znaci da telu nije strano
Inace,price o tome kako neki protein sadrzi bcaa i glutamin pa nema potrebe da se kupuje,su naravo BAJKE za malu decu,posto se SVAKI molekul proteina sastoji od amino kiselina,tj jedne od tih su i BCAA (leucin,isoleucin i valin tj glutamin) pa tako,MAREKTING uradi svoje i napise se sa DODATKOM BCAA i pise tipa 4-5 gr extra BCAA.
Pogledom na bilo koji drugi protein slicnog,slabijeg ili boljeg sistema filtracije, tj pgoledam na suplement facts,jednosavnom metodom POGLED mozes da ustanovis da i ostali proteini imaju BCAA samo sto ne pise npr EXTRA bcaa vec pise npr leucin 2.1 gr.iseloucin 1.3 gr valin1.3 gr sto u ZAVRSTEKU DAJE ukupan odnos bcaa 2.1 + 1.3 + 1.3 = MATEMATIKU OSTAVLJAM TEBI i da vidis ko koga vuce za nos :)

elem
posto su ti dodaci ishrani vec znani,trebalo bi par reci da napises o ISHRANI,pa da na osnovu toga i treninga ti se prepourci dodatna suplemntacija

Van mreže Kimija

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija, pitanje
« Odgovor #2 poslato: Septembar 22, 2016, 10:56:03 pre podne »
Hvala na odgovoru i pre svega vremenu prezimenjace, u potpunosti sam razumeo ovo sto si napisao.
pa iskreno ja nemam neku odredjenu ishranu, dok sam isao u teretanu ja sam konzumirao kreatin pre teretane 10g, pa posle treninga kreat i prot zajedno, pa pred spavanje protein. A od ishrane, obicno nakod dolaska kuci iz teretane spremim meso(snicle, belo, pljeskavice + krompir pirinac sa nekom salatom i hleb), to mi je jedan obrok a u toku dana imam jos dva obroka koja uzmem "kad mi se jede", obicno uvece jaja jedem i u toku dana neki sendvic nesto sta nadjem nebitno. Tako da moja ishara je...

Ali posto ja idem u teretanu ujutru (oko osam) i pre nje obicno pojedem neku bananu ili keks neki ili nekad i nista.

Tako da svako strucno misljenje ce mi puno znaciti :)

Hvala jos jednom

I da, nije mi jasno posto u Bcaa spada i glutamin, jel to znaci da pored bcaa ne moras odvojeno i glutamin da uzmes?
« Poslednja izmena: Septembar 22, 2016, 11:05:45 pre podne Kimija »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija, pitanje
« Odgovor #3 poslato: Septembar 22, 2016, 11:20:53 pre podne »
Gledaj
pre svega moras da shvatis da je ISHRANA br 1
ne moze tako da bude neorgoanizvana tipa jedem psole pdone mesi,priinac ili sta uhvatim,ujutro i nemam pojma,dok navecer jedem sendwich
To nije dobro,tj nece ti dati rezulate proporiconalno ulozenom
moras da ishranu poslozis kroz 4 obroka i da u svakom imas B >M UH.dakle,mesi,riba,jaja,sirevi,pirinac,krmpir,integlrano testo,integralni hleb i da to onda skockaac
sto se tice juatrnjeg treninga
pa i ja treninga svamo jutro ali ne jedem kekse i ostala smeca jer to nema smisla u ostvarivanju cilja.
ali
ako vec tako radis,onda su ti potrebni ANTIKATABOLICCI a tu onda dolazi u pricu BCAA
bolje je da popijes 10-15 gr bcaa pred treing + kreatin nego svi keksovi ovoga sveta tj VISE ces imati koristi
Nije milo trbi kao kada roknes pola plazme,ali jebiga  ;D

Sto se tice pitanja o glutamin
pa to ovisi od FINACIJA i naravno da bi bilo POZELJENO da ga se uzima,bez obzira na GLUTAMIN U PROTEINU (kako samo bzvz zvuci).
ali da ne duzim
svakako bi ti preporuka onda bila da uzmes XXL paket koji je protein + bcaa (orange)
a za glutamin ako ima para
kretain se podrzumeva,a on sada i nije neka velika cena

evo link

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/specijalna-ponuda-ogistra/412-the-nutrition-xxl-paket-2-na-ovaj-paket-se-ne-odobrava-dodatni-popust-.html

Van mreže Kimija

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija, pitanje
« Odgovor #4 poslato: Septembar 22, 2016, 02:30:35 posle podne »
Vazi,
Najverovatnije cu i uraditi tako kako si mi rekao, ovaj paket mi se cini super.

I poslednje pitanje, kako je najbolje kombinovati taj protein kreatin i bcaa, za najbolje rezulate ako treniram ujutru "na prazan stomak".
I pre svega, da li taj trening na prazan stomak ili sitno jelo ima neke neke nedostatke.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija, pitanje
« Odgovor #5 poslato: Septembar 22, 2016, 02:45:00 posle podne »
Vazi,
Najverovatnije cu i uraditi tako kako si mi rekao, ovaj paket mi se cini super.

I poslednje pitanje, kako je najbolje kombinovati taj protein kreatin i bcaa, za najbolje rezulate ako treniram ujutru "na prazan stomak".
I pre svega, da li taj trening na prazan stomak ili sitno jelo ima neke neke nedostatke.


ne brini oko toga
kada se odlucis,tj porucis,javi se slobodno ili ove na pvt da ne pisemo po temi ili na FB da ti napisem schemu tj sta,kako,kada tj kada budes odlucio sta tacno ces da uzmes