Septembar 28, 2024, 09:24:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.306 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Početi trenirat MMA sa 23 godine...  (Pročitano 13829 puta)

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« poslato: Avgust 28, 2016, 10:33:16 posle podne »
Moj san je bavit se MMA borbama i zaradit neke pare od toga,imam 185 cm i 95 kg uglavnom mišića,dižem utege mrtvo dizanje 170 kg,čučanj 115 kg,radim i biceps pregibe,triceps ekstenzije,veslanja u pretklonu sa 95 kg, zgibove,sklekove,vojnički potisak,imam vreću u koju udaram i logično boksačke rukavice...tako da bi bio u solidnoj formi kad bi se prvi put pojavio na treningu MMA . Pitanje je dali je kasno za mene u 23 godini ? Većina ljudi mi kažu da nije jer borci svoj vrhunac dožive tek poslije 30 godine a neki dominiraju i u 40-ima . Šta vi mislite ?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2016, 05:52:56 pre podne »
Nešto ti puno i ne znače tegovi barem sada. Mnogo bolja opcija bila bi da si trenirao boks ili rvanje a tegove nisi ni pipnuo...
Tehnika i iskustvo u borilačkim sportovima je na prvom mestu a ti to nemas. Ali šta da ti kažem, probaj možda i uspeš. Zavisi koliko si talentovan, uporan, srčan... to je spartanski život 24/7/52

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2016, 07:14:52 pre podne »
Idi u neki klub da ti kažu kakva ti je motorika i kako udaraš...generalno šanse su ti kao nama sa foruma da dobijemo pro card, ali pokušaj
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2016, 10:05:47 pre podne »
Tesko ako nemas pozadinu nekog borilackog sporta,ali ne vidim zasto ne bi probao :)

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 29, 2016, 10:16:56 pre podne »
Nešto ti puno i ne znače tegovi barem sada. Mnogo bolja opcija bila bi da si trenirao boks ili rvanje a tegove nisi ni pipnuo...
Tehnika i iskustvo u borilačkim sportovima je na prvom mestu a ti to nemas. Ali šta da ti kažem, probaj možda i uspeš. Zavisi koliko si talentovan, uporan, srčan... to je spartanski život 24/7/52
Kako ne znače tegovi ? Pa valjda je važno u MMA imat snagu a šta bolje daje snagu od tegova ? Ništa . Iskustvo i tehniku ću dobit s vremenom . Talentiran za tuče sam uvijek bio još od osnovne škole, uporan i srčan jesam kad me nešto zanima a MMA me zanima,znam da je spartanski život drugacije i nemožeš uspjet u tom sportu .

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 29, 2016, 10:19:51 pre podne »
Idi u neki klub da ti kažu kakva ti je motorika i kako udaraš...generalno šanse su ti kao nama sa foruma da dobijemo pro card, ali pokušaj
Mislim da udaram dobro a prije nego šta odem u klub mogu na vreći kod kuće još poboljšat udarac .

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 29, 2016, 10:20:42 pre podne »
Tesko ako nemas pozadinu nekog borilackog sporta,ali ne vidim zasto ne bi probao :)
Probat ću nemam šta izgubit osim glave ☺ .

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 29, 2016, 11:11:08 pre podne »
Idi u neki klub da ti kažu kakva ti je motorika i kako udaraš...generalno šanse su ti kao nama sa foruma da dobijemo pro card, ali pokušaj
Mislim da udaram dobro a prije nego šta odem u klub mogu na vreći kod kuće još poboljšat udarac .

Kod kuće ne vidiš sam sebe, niti znaš šta treba da ispraviš. Idi u klub
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 29, 2016, 11:17:23 pre podne »
Idi u neki klub da ti kažu kakva ti je motorika i kako udaraš...generalno šanse su ti kao nama sa foruma da dobijemo pro card, ali pokušaj
Mislim da udaram dobro a prije nego šta odem u klub mogu na vreći kod kuće još poboljšat udarac .

Kod kuće ne vidiš sam sebe, niti znaš šta treba da ispraviš. Idi u klub
Ići ću u klub ali bolje je kući udarat vreću pa doći prvi put u klub na trening,nego ne udarat u ništa i prvi put doći...

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #9 poslato: Avgust 29, 2016, 11:25:02 pre podne »
Idi u neki klub da ti kažu kakva ti je motorika i kako udaraš...generalno šanse su ti kao nama sa foruma da dobijemo pro card, ali pokušaj
Mislim da udaram dobro a prije nego šta odem u klub mogu na vreći kod kuće još poboljšat udarac .

Kod kuće ne vidiš sam sebe, niti znaš šta treba da ispraviš. Idi u klub
Ići ću u klub ali bolje je kući udarat vreću pa doći prvi put u klub na trening,nego ne udarat u ništa i prvi put doći...

Nije bolje. Tamo ćete trener učiti kako treba, a neće gubiti vreme na ispravljanje kako ne treba, pa onda da te uči kako treba
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #10 poslato: Avgust 29, 2016, 11:43:23 pre podne »
Kako ne znače tegovi ? Pa valjda je važno u MMA imat snagu a šta bolje daje snagu od tegova ? Ništa . Iskustvo i tehniku ću dobit s vremenom . Talentiran za tuče sam uvijek bio još od osnovne škole, uporan i srčan jesam kad me nešto zanima a MMA me zanima,znam da je spartanski život drugacije i nemožeš uspjet u tom sportu .
Snaga je samo dopuna tehnici i prvo akcenat stavi na tehniku, snaga ce doci za nju ne brini ima vremena. Znaci klub i nista drugo nema zamenu. I pitanje kako radis da tegovima? Radis za apsolutnu snagu ili po BB principima? Istezanje i rad na mobilnosti? Eksplozivnost, pliometrija?
Rad na vreci nikako sam, naucices pogresno i posle te niko ne ispravi. Ako hoces sebi da olaksas pocetak u nekom klubu, onda radi kruzne treninge svojom kilazom ima ih masa na youtube da popravis aerobno anaerobni kapacitet a i priblizno oponasa neke situacije u borilackim sportovima. Od trcanja izaberi kratke sprinteve

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #11 poslato: Avgust 29, 2016, 12:03:49 posle podne »
Kako ne znače tegovi ? Pa valjda je važno u MMA imat snagu a šta bolje daje snagu od tegova ? Ništa . Iskustvo i tehniku ću dobit s vremenom . Talentiran za tuče sam uvijek bio još od osnovne škole, uporan i srčan jesam kad me nešto zanima a MMA me zanima,znam da je spartanski život drugacije i nemožeš uspjet u tom sportu .
Snaga je samo dopuna tehnici i prvo akcenat stavi na tehniku, snaga ce doci za nju ne brini ima vremena. Znaci klub i nista drugo nema zamenu. I pitanje kako radis da tegovima? Radis za apsolutnu snagu ili po BB principima? Istezanje i rad na mobilnosti? Eksplozivnost, pliometrija?
Rad na vreci nikako sam, naucices pogresno i posle te niko ne ispravi. Ako hoces sebi da olaksas pocetak u nekom klubu, onda radi kruzne treninge svojom kilazom ima ih masa na youtube da popravis aerobno anaerobni kapacitet a i priblizno oponasa neke situacije u borilackim sportovima. Od trcanja izaberi kratke sprinteve
Sa tegovima radim ovako
... jedan dan  - mrtvo dizanje 170 kg,veslanje u pretklonu 95 kg,zgibovi,sklekovi ...dan odmora,pa onda sljedeći dan ...čučanj 115 kg, vojnički potisak 60 kg,bočna dizanja bučica za šira ramena svaka bučica po 20 kg,triceps ekstenzija sa šipkom od 50 kg stojeći položaj,biceps pregib sa šipkom od 55 kg...pa dan odmora,znači tim redom .

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #12 poslato: Avgust 29, 2016, 01:13:44 posle podne »
Ovako sam ja počeo pripreme prošle godine http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31178.0.html možda možeš nešto da iskoristiš da bar prilagodiš treninge svrsi
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #13 poslato: Avgust 29, 2016, 01:38:44 posle podne »
Citat
Talentiran za tuče sam uvijek bio još od osnovne škole

uffffff

Van mreže Strahinja1993

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: Početi trenirat MMA sa 23 godine...
« Odgovor #14 poslato: Avgust 29, 2016, 03:39:52 posle podne »
Citat
Talentiran za tuče sam uvijek bio još od osnovne škole

uffffff
;D  ;D  ;D