Septembar 19, 2024, 10:16:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatinin, Urea, Klirens  (Pročitano 2965 puta)

Van mreže TeacH

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Kreatinin, Urea, Klirens
« poslato: Avgust 12, 2016, 02:11:02 posle podne »
Posle 5 dana bolova glave i u desnom oku odem kod lekara, naravno posalje me odma na analizu krvi. (rezultati dole u postu)

Ispostavilo se da imam Herpes Zoster koji se javio zbog pada imuniteta jer sam 6 meseci spavao po 4-5-6 sati, radio 8-10 sati i plus trenirao, za 6 meseci nisam propustio ni jedan jedini trening, ma koliko umoran bio uvek sam otisao i razbio se posteno (sto nije najpametnija stvar ali ajde). Malo spavanja je bilo zbog problema sa spavanjem.
     
Posle 10 dana terapije Aciklovikom 4x2 tablete dnevno, proslo sve, povuiklo mi se sa lica i to vrlo vrlo brzo (Ne gledajte slike po net-u kako izgleda jer meni ni priblizno onako strasno nije bilo, samo mi malo bilo naduvano)..
Medjutim Zoster mi je aktivirao Keratitis Disciformis na oku, koji evo samo sto nije skroz prosao. Terapiija za Keratitis je 5x2 tablete dnevno, jos uvek sam na toj terapiji..

ELEM


Dan pre prvog vadjenja krvi prestao da uzimam kreatin, bcaa i whey
Prvo vadjenje krvi:
Urea = 9.8    2.5-6.4
Kreatinin = 138   50-115

Posle 7 dana drugo vadjenje krvi, rezultati su bili za nijansu 'losiji' ali sam jeo 6 jaja 5 sati pre vadjenja krvi a 2-3 sata pre jaja pojeo 200g belog ;D

Posle 28dana, radjen klirens test, resultati:
Urea = 6.6    2.5-6.4
Kreatinin = 127   82-115
Urea Klirens = 88.8     64.2-99,0
Kreatinin Klirens = 160.36     85-125

Klirens test je radjen 28 dana posle prestanka kreatina i ostalih  suplemenata

Interesuje me ako je neko imao slicnu situaciju i sta ciniti
Isto me interesuje me koliko po prestanku kreatina treba kreatin da se vrati na normalu?


Ovaj klirens je radjen juce, ja sam jos uvek na onoj terapiji od 5x2 tablete Aciklovika dnevno, pa verovatno i to utice na rezultate. Od sutra treba da pijem 2x2 mesec dana
Isto sam procitao da utice i vitamin C i da zavisi od visine i tezine (2m i 100kg imam), i da utice ako se jede puno mesa, cepam pilece belo po ceo dan ofc.
Dont hate the player, hate the game

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatinin, Urea, Klirens
« Odgovor #1 poslato: Avgust 15, 2016, 06:06:40 pre podne »
Pa kreatinin nema veze sa UZIMANJEM kratina kao i sto si sam mogao da vidis
Naravno da MOZE da ga poveca,ali kod tebe je skok kreatinina ocigledno prouzrokvan upravo onim sto si opisao u rpvom delu svog posta
Telesna reagkacija tj odbrambeni mehanizam tela reaguje,i to ce da dodje na svoje kroz neki vr period.

Van mreže TeacH

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Kreatinin, Urea, Klirens
« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2016, 01:01:00 pre podne »
Hvala na informacijama

Sledece nedelje radicu opet test da vidim sta se desava

Posto ovo na oku moze da mi se vrati kada mi padne imunitet, interesuje me sta sve da koristim da se to ne desi

Od suplemenata sam do sada koristio whey, zma, omega3, kreatin, bcaa
Danas stigao nov bcaa, glutamin i Vitamin C (planiram 2g dnevno, jedan ujutru, jedan popodne)
Treba jos nesto od vitamina/minerala?


Ne bih da mi se ovo opet desi, vec mesec dana ne treniram, ne znam sta cu sa sobom, jeddva cekam sledecu nedelju da krenem  sa treninzima opet
Dont hate the player, hate the game

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatinin, Urea, Klirens
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2016, 06:29:49 pre podne »
skros ok
ne bi trebalo da imnnutitet tako "olako" pada
ako i pored ovga se desava isto,.onda dalje traziti