Septembar 20, 2024, 01:53:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA  (Pročitano 5870 puta)

Van mreže MoNaki

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
  • OCU DZABE PROTEINE
POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« poslato: Jun 29, 2016, 06:37:38 posle podne »
Pošto vidim da svako drugi pise drugu stvar,htjeo bi ovde da vas pitam i da kazete vase misljenje :)

Trebao bi nabiti malo kila,barem nekih 5-6.kila ,i sada me zanima:

Da li da kupim geiner i da li je to prava odluka?
Citam da imaju previse secera,i da je cisto bacanje novaca...

A sa druge strane,da je bolje uzeti whey i sam praviti geiner,

Ako mi neko moze pojasniti oko toga,bio bi mnogo zahvalan  :)

Van mreže Siki_16

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2016, 06:43:24 posle podne »
Kao sto si procitao,bolje uzmi whey, dextrozu ili maltodextrin i uz protein kreatin monohidrat i eto ti bolje komb.nego da bzv.bacas novac na secere i zaista mali procenat proteina...Pozdrav :-)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2016, 06:50:13 posle podne »
Kao sto si procitao,bolje uzmi whey, dextrozu ili maltodextrin i uz protein kreatin monohidrat i eto ti bolje komb.nego da bzv.bacas novac na secere i zaista mali procenat proteina...Pozdrav :-)

pa ukoliko konzumiras DOBAR gainer sa adekvatnim % proteina,a pri tome se HAJDGAINER sto je najvaznije onda svakako i zasto da ne?
ako ti u opste treba tako nesto
oko toga i sa tim secerima se slazemo
ali zbog toga TREBA CITATI supelemnt facts

pogledaj npr
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/gejneri/437-all-in-1-gainer4500500-grama-free-.html

Van mreže MoNaki

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
  • OCU DZABE PROTEINE
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2016, 06:57:43 posle podne »
Puno hvala na brzom odgovoru

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2016, 07:03:47 posle podne »

Van mreže Siki_16

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 111
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2016, 07:06:19 posle podne »
Slazem se,postoje i kvalitetniji gejneri sa vecim procentom proteina...Naravno, zavisi i do njegove ishrane .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2016, 07:15:18 posle podne »
Slazem se,postoje i kvalitetniji gejneri sa vecim procentom proteina...Naravno, zavisi i do njegove ishrane .

ISHRANA JE BR 1-to se zna
ovo su dodaci ishrani

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2016, 07:35:52 posle podne »
Iskreno ne vidim zasto bi neko u tvojoj situaciji pio gainer,ali dobro svako ima pravo na svoju odluku...

Sto se mene tice,gainer je odlican za ljude koji treba da unesu 6000-7000+kcal dnevno,pa da ne umru za stolom unesu odredjeni broj kalorija preko shake-a... :)

Van mreže STOK

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #8 poslato: Jun 30, 2016, 11:42:20 pre podne »
Moj drug je koristio gejner i on je nabacio kila ali to nije misicnu masu tako da ako ti treba sala mozes to uzeti ali kome jos salo treba uzmi whey i uzivaj, jedino ako ne treniras pa ovako ti treba da se ugojis ona mozes ali ni tad ti ne preporucujem, jer ipak salo je salo a i svakako nije jeftino mozes uzeti jeftin a ko zna sta je u njemu, ipak bi ti toplo preporucio whey.
Svakog dana sve bolji!

Van mreže Hoop4Life

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 283
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #9 poslato: Jun 30, 2016, 01:22:03 posle podne »
Secam se ja sa 18 godina, imao fazon 75kg-a, cuo negde da ce mi protein pomoci, kazem to caletu, cale sutra mi donisi car gejner od 5kg-a, trenirao sam basket doduse samo i mnogo mi pomogao, dao mi 5-6 kg-a (cega god) i dosta sam na snazi dobio, jer mi je ishrana verovatno tada bila truba. Da ne ispadne sada da kazem da je gainer bolji od proteina, naravno da nije, daleko od toga, ali za neke mrsavije pocetnike koji se bave ekspolzivnim sportovima ne moze da skodi.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #10 poslato: Jun 30, 2016, 02:00:45 posle podne »
Moj drug je koristio gejner i on je nabacio kila ali to nije misicnu masu tako da ako ti treba sala mozes to uzeti ali kome jos salo treba uzmi whey i uzivaj, jedino ako ne treniras pa ovako ti treba da se ugojis ona mozes ali ni tad ti ne preporucujem, jer ipak salo je salo a i svakako nije jeftino mozes uzeti jeftin a ko zna sta je u njemu, ipak bi ti toplo preporucio whey.

Zasto je dobio sala?
Sigurno nije mogao taj gainer da mu nabije sala,nego je jeo ko zna sta i ko zna kako i ko zna u kojim kolicinama i eto..

Najlakse je okriviti gainer za dobijeno salo :)

Van mreže STOK

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2016, 12:05:04 posle podne »
Veruj mi da ne znam treniramo zajedno ovako u teretani pa mi je to rekao sad ja ne ulazim jede li on kako treba ili ne ali ako ce mo realno gejner ti i daje sala ne moze dati samo misicne mase to bi bilo ona popularnije od wheya... Bar po mom nekom misljenju (nemoj da ispadne da pametujem, samo iznosim svoje misljenje jer volim da cujem i drugom misljenje i naravno da se upoznam sto vise oko suplemenata itd..)
Svakog dana sve bolji!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2016, 01:10:46 posle podne »
Veruj mi da ne znam treniramo zajedno ovako u teretani pa mi je to rekao sad ja ne ulazim jede li on kako treba ili ne ali ako ce mo realno gejner ti i daje sala ne moze dati samo misicne mase to bi bilo ona popularnije od wheya... Bar po mom nekom misljenju (nemoj da ispadne da pametujem, samo iznosim svoje misljenje jer volim da cujem i drugom misljenje i naravno da se upoznam sto vise oko suplemenata itd..)

Pa ne mozes ici "WHEY VS GAINER"..

Svaki vodi svoju politiku i svaki ima svoj cilj,a sve sto ima odredjenu kolicinu ne moze dati "samo" misic.. :)

Isto bi se desilo i da je pio whey i jeo 200gr pirinca vise.. Jel kapiras poentu? :)

Van mreže STOK

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #13 poslato: Jul 02, 2016, 06:56:23 posle podne »
Kapiram ja to da je to na neku ruku isto samo sto su u gejner uzeli ubacili ugljene hidrate, ali da mi neko kaze whey ili gejner u situaciji da sam mrsav rekao bih whey, i ti bi to sigurno uradio, jer kad imas perfektnu ishranu i suplement whey + kazein na konju si, i ti se sigurno sa ovim slazes jer ovde nema sta da bude netacno. :)
Svakog dana sve bolji!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: POMOĆ OKO WHEYA I GEINERA
« Odgovor #14 poslato: Jul 02, 2016, 07:50:17 posle podne »
Veruj mi da ne znam treniramo zajedno ovako u teretani pa mi je to rekao sad ja ne ulazim jede li on kako treba ili ne ali ako ce mo realno gejner ti i daje sala ne moze dati samo misicne mase to bi bilo ona popularnije od wheya... Bar po mom nekom misljenju (nemoj da ispadne da pametujem, samo iznosim svoje misljenje jer volim da cujem i drugom misljenje i naravno da se upoznam sto vise oko suplemenata itd..)




Isto bi se desilo i da je pio whey i jeo 200gr pirinca vise.. Jel kapiras poentu? :)
Pa ne bih bas rekao da su  isti uh koje dobijes hranom i praskom ... pa bogami i sto se tice rezultata... Ne znam kako to ljudi koriste danas gejnere , verovatno su oni danas bolji u smislu da je koncentracija proteina visa , ali opet i oni koji su ranije postojali su imali mozda manju koncntraciju ali su porcije bile vece tako da je to manje vise ista stvar... isto su imali kreatin i jos koje dodatke u sebi... Poenta gejnera je bila za bas bas hardgainere koji su bili ekstemni ektomorfi. Uglavnom je uvek bila fora prodavaca da ti uvale i prodaju sa rafa to sto stoji. Ako neko ide na lean bulk definitivno bi tebao da se kloni istih , ali ako nekome ne smeta da tokom bulka nabaci malo i stomacic onda nije frka... Tesko je na bulku uneti dovoljno uh ali tesko je i proteina jbg... oni sto imaju jako brz metabolizam je ok da probaju ali ubrzo svi se bace na cist protein :)
« Poslednja izmena: Jul 02, 2016, 07:52:07 posle podne pirat »