Septembar 20, 2024, 01:29:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: ISO 100  (Pročitano 2824 puta)

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
ISO 100
« poslato: Jun 28, 2016, 12:47:16 posle podne »
Da li je Iso 100 pokvario kvalitet kao što to na prvi pogled izgleda? Kada se uporedi nutritivna tabela nekad i sad, razlike su očigledne. Od nekadašnjih 0/1 UH, 0 šećera i 0 laktoze, ostalo je samo 0 laktoze. Sada mu je sastav sličniji Elite whey-u, nego nekadašnjem Iso 100: 25 g proteina 2/1 g UH i 1/<1 g šećera (u zavisnosti od ukusa) što je identično Elitu. Drugačiji je jedino tehnološki postupak. Čak je i u sastavu Elita prisutan hidrolizat, doduše verovatno u zanemarljivoj količini, ali je prisutan.
Nekada sam zbog intolerancije na laktozu uzimao samo one ukuse sa 0 šećera i 0 laktoze, a sada takvi više ne postoje.
Dakle, nije mi najjasnije poreklo šećera od 1g (ili u nekim ukusima manje od 1) kada je jasno naznačeno da je sadržaj laktoze (mlečnih šećera) 0, iz zaslađivača ili...?
Takođe, da li to što ukus čokolade ima 2g UH (više za 1 od drugih ukusa) i 1g šećera (kod drugih <1) automatski znači da je manje bezbedan od drugih ukusa za nas intolerantne na laktozu, ili je ta vrednost jednostavno uvećana zbog kakaoa?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISO 100
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2016, 02:43:16 posle podne »
Da li je Iso 100 pokvario kvalitet kao što to na prvi pogled izgleda? Kada se uporedi nutritivna tabela nekad i sad, razlike su očigledne. Od nekadašnjih 0/1 UH, 0 šećera i 0 laktoze, ostalo je samo 0 laktoze. Sada mu je sastav sličniji Elite whey-u, nego nekadašnjem Iso 100: 25 g proteina 2/1 g UH i 1/<1 g šećera (u zavisnosti od ukusa) što je identično Elitu. Drugačiji je jedino tehnološki postupak. Čak je i u sastavu Elita prisutan hidrolizat, doduše verovatno u zanemarljivoj količini, ali je prisutan.
Nekada sam zbog intolerancije na laktozu uzimao samo one ukuse sa 0 šećera i 0 laktoze, a sada takvi više ne postoje.
Dakle, nije mi najjasnije poreklo šećera od 1g (ili u nekim ukusima manje od 1) kada je jasno naznačeno da je sadržaj laktoze (mlečnih šećera) 0, iz zaslađivača ili...?
Takođe, da li to što ukus čokolade ima 2g UH (više za 1 od drugih ukusa) i 1g šećera (kod drugih <1) automatski znači da je manje bezbedan od drugih ukusa za nas intolerantne na laktozu, ili je ta vrednost jednostavno uvećana zbog kakaoa?

komplikujes sam sebi zivot sa razmisljanjem o stvarima koje ne rauzmes,a ocigledno nema ko da ti objasni tj i da ima,vrlo je malo verovatno da hoce :) (nemoj ovo pogresno da shvatis,ako je ikako moguce jer nista lose ne mislim)
Ti niti bilo ko ne moze da zna niti tvrdi koliki je % bilo cega,a pogtovo u USA brendovima koji imaju pravo jer njihov "senat garnatuje za njih :D " da stavljajutakve stvari,a jedino sto su duzni je da izzbace % proteina (b) u supstanci.
Ono sto si dobro primetio je da sada su uglavnom sve MESAVINE vise vrsta izzvora belancievina i to je naravno zbog smanjeivanja troskova.
To sto su ljudi ovce pa kupuju manje kvalitetno za vece pare,to je neka druga stvar.
elem
taj 1 ili 2 gr Uh ne ovisi ni od cega osim od vrsta ukusa jer se cocoa powedr mora staviti u svaku matricu kao i filer (ucrvsdivac) koji vezuje dve vrste proteinskih izvora.Pa tako,postoje strucnjaci koji kada je filer npr nesto drugo a nije SOYISOFLAVON ili SOY,kazu da je taj protein od toga sto oni smatraju da jeste :D,dok ako na njihovom omiljenom proteinu pise ovo sto sam naveo,to je u redu :D :D
sto svakako ne znaci da je i jedan protein to sto neki brend koristi kao FILER il UCVRSIVAC vec je to jednostavno stvar tehnolskog procesa u nekoj firmi,a stvar postupka skoro sada u svakoj firmi,zbog ovoga st sam prvo rekao (pogledaj sve i jedan "poznati" brend i uvideti ces da su sada sve uglavnom mesavine wpc.wpi,wph itd itd)

.kao prvo covek u ovakvim mesavinama ne moze niti slucajno da primeti razliku izmedu koncentrata bez laktoze i hidrolizata (a razlika u ceni sirovine je gotovo puta 3...), osim ako bukvalno radi u developmentu...;) ;)

itd itd itd
ovo je tema koju treba razumeti,a kazem treba ili da radis u developmentu ili da si bio pristuan u istom ,neko odredjeno vreme i hvatao sam "beleske"

da skratim
razmisli malo bolje i pokusaj da stavis po stranu "nametnuto razmisljanje" i videti ces da su stvari vise nego jednostavno i da postoje stvari koje jesu upravno onakve kave pisu,a da ti neko ne cepa dzep :O
« Poslednja izmena: Jun 28, 2016, 02:56:33 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: ISO 100
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2016, 08:43:34 posle podne »
Naravno da nisam razumeo pogrešto tvoju nameru, štaviše, zahvalan sam na vremenu koje si izdvojio da me posavetuješ.
A što se tiče toga da ne razumem pomenutu materiju potpuno si u pravu, i to ne samo da ne razumem, nego sam totalno sluđen, tako da i ono malo što sam razumeo više ne razumem. Konkretno, najviše me buni to što Dymatize na Iso 100, čas piše 0 g, čas <1, čas 1 g šećera, i to sve na istom ukusu, samo u različitim vremenskim periodima. Razumem kada su različiti ukusi u pitanju, ali ovo... Ispade kao da nemaju tačno utvrđeni standard već kako im kad ispadne, ili pišu odokativno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISO 100
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2016, 05:30:56 pre podne »
Naravno da nisam razumeo pogrešto tvoju nameru, štaviše, zahvalan sam na vremenu koje si izdvojio da me posavetuješ.
A što se tiče toga da ne razumem pomenutu materiju potpuno si u pravu, i to ne samo da ne razumem, nego sam totalno sluđen, tako da i ono malo što sam razumeo više ne razumem. Konkretno, najviše me buni to što Dymatize na Iso 100, čas piše 0 g, čas <1, čas 1 g šećera, i to sve na istom ukusu, samo u različitim vremenskim periodima. Razumem kada su različiti ukusi u pitanju, ali ovo... Ispade kao da nemaju tačno utvrđeni standard već kako im kad ispadne, ili pišu odokativno.
odokativno nije sigurno niti moze da bude.
e sad..

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: ISO 100
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2016, 08:56:17 pre podne »
Znači, koliko sam shvatio, UH su povećani kod čokolade zbog kakaoa, laktoza piše 0 ali je verovatno može sadržati u tragovima kod svih ukusa, ali ako nije škodila vanila neće ni čokolada.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISO 100
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2016, 09:55:40 pre podne »
Znači, koliko sam shvatio, UH su povećani kod čokolade zbog kakaoa, laktoza piše 0 ali je verovatno može sadržati u tragovima kod svih ukusa, ali ako nije škodila vanila neće ni čokolada.

zbog cocoa powdera koji je sastavni deo svake mesavine,bilo kojeg ukusa (tako mora da bude)
Naravno da ga % ima najvise u coko tj mesavinima cokoladnih ukusa.
A ako pise lactose free onda lactose ne sme da bude ni u tragovima

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: ISO 100
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2016, 09:58:44 pre podne »
zbog cocoa powdera koji je sastavni deo svake mesavine,bilo kojeg ukusa (tako mora da bude)
Naravno da ga % ima najvise u coko tj mesavinima cokoladnih ukusa.
A ako pise lactose free onda lactose ne sme da bude ni u tragovima
Hvala, Peđa.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISO 100
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2016, 10:25:20 pre podne »
zbog cocoa powdera koji je sastavni deo svake mesavine,bilo kojeg ukusa (tako mora da bude)
Naravno da ga % ima najvise u coko tj mesavinima cokoladnih ukusa.
A ako pise lactose free onda lactose ne sme da bude ni u tragovima
Hvala, Peđa.

nou prob