Avgust 01, 2024, 03:13:29 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika  (Pročitano 2582 puta)

Van mreže Ognjen.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« poslato: Maj 10, 2016, 01:33:27 posle podne »
Pozdrav svima :D , nije me bilo par godina na forumu a ni u teretani ...
Da ne duzim dosta losa forma 110 kila govana na 183cm visine .
Neki plan je koncipirati trening na osnovnim vezbama posto mi je trenutno bitan samo gubitak
masnih naslaga . Ishrana jos nije skroz sredjena i isplanirana , za nekih 2-3 nedelje cu se posvetiti detaljno tome
 ali  hocu da tehnicki udjem skroz u ritam sa vezbama i da malo ojacam posto hoce da me ubiju tegovi :D

Za pocetak mrtvo dizanje , ako neko ima neku sugestiju  ili vidi neku nepravilnost koju ja ne vidim
svaki savet i sugestija je dobro dosla.

https://www.youtube.com/watch?v=_Yf2teQt9gA

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.597
Odg: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2016, 01:45:06 posle podne »
pokusaj sto vise da izbacis grudi u donjem delu pokreta kako bi ti se i lopatice uvukle te cela kicma bila u bolje polozaju...

Van mreže SasaLazic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 73
  • Youtube: https://www.youtube.com/user/SasaLazicTV
    • Youtube
Odg: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« Odgovor #2 poslato: Maj 12, 2016, 11:22:02 pre podne »
Nije lose, samo sto se vidi da si stegnut. :)
Malo se manje spustaj u kolenima, a vise u kukovima. Vidis kako ti kolena smetaju dok spustas sipku i samim tim sa sipkom obilazis kolena. Putanja sipke mora da bude vertikalna, tacno iznad sredine stopala. A tebi je iznad prstiju. Pokusaj malo teret da preneses na pete i isprsis se. ;)

Van mreže Ognjen.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« Odgovor #3 poslato: Maj 13, 2016, 01:31:46 posle podne »
Hvala obojici na savetima , pokusacu danas na treningu da korigujem pa kacim snimak . Jbg mobilnost nije neka zadnji put kad sam usao u teretanu bio sam 20 kila laksi :D.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« Odgovor #4 poslato: Maj 13, 2016, 03:10:16 posle podne »
Hvala obojici na savetima , pokusacu danas na treningu da korigujem pa kacim snimak . Jbg mobilnost nije neka zadnji put kad sam usao u teretanu bio sam 20 kila laksi :D.
Samo polako.. Vuci teg na sebe,uz noge..
Tezina nije ekvivalent mobilnosti odnosno ne znaci da ako je neko tezak nije mobilan itd.itd..Istezanje..

Van mreže Ognjen.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 76
Odg: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2016, 12:33:16 pre podne »
Gledao sam malo da vise prebacim tezinu na pete i da vucem direktno uz nogu , malo zezaju ove patike sa penastim djonom tacno cu starke uzeti . Pokusao sam se isprsim koliko mogu... treba vezbe jos ali kontam da cu se
usemiti za par treninga da bude kako treba skroz .


https://www.youtube.com/watch?v=j3UfASvU9Zw

Van mreže manda

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
  • Make them regret the day they called you fat! 👊
Odg: Trening sa tegovima - mrtvo dizanje tehnika
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2016, 09:59:21 pre podne »
Prilicno dobro, kod nekih ponavljanja malo zakasnis sa ubacivanjem kukova i cini mi se kao da onda vuces malo više donjim ledjima i kao da su ti ruke malo previse stegnute - mozda mi se i čini. I ja imam slican problem nekad na submax tezinama, bas trenutno radim na korekciji. Mozda da probas malo eksplozivnije, jer onda tačno osetis kad ti nije ceo pokret sinhron.
This 10% Luck, 20% skill, 50% concentraded power of will, 5% pleasure, 15% pain and 100% reason to rememmber the Name!