Septembar 28, 2024, 04:12:47 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.305 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: DŽEJ KATLER O DIZAJNIRANJU TREINNGA ZA TRICEPSE  (Pročitano 1229 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DŽEJ KATLER O DIZAJNIRANJU TREINNGA ZA TRICEPSE
« poslato: Maj 24, 2016, 04:08:12 posle podne »
Savet br. 1
Tokom godina sam shvatio da nisam baš nagrađen zavidnom genetikom, bar kada su moji tricepsi u pitanju, ali sam takođe vremenom naučio kako da izvučem maksimum iz onoga što mi je dato.
Prvo što bi trebalo jeste da budete otvoreni za nove stvari. Na primer, za ubacivanje novih vežbi u vašu trenažnu rutinu, novih tehnika, da menjate parametre treninga i slično. Na samom početku svoje karijere sam shvatio da ležeća ekstenzija tricepsa nije ni najbolja niti jedina vežba koja nam stoji na raspolaganju,  za razliku od široko rasprostranjenog shvatanja danas.

Pokreti koji se izvode kablovima mogu biti veoma efikasni i kada želite da uvećate obime i kada želite da poradite na oblikovanju tricepsa, bar po mom iskustvu. Prvi savet koji bih istakao jeste da je potrebno da shvatite koji pokreti vama odgovaraju najbolje i na koji način da izvučete maksimalno iz njih. Primera radi, propadanja jesu odlična vežba za stimulisanje tricepsa, a ako i vama prijaju onda ne bojte se da malo eksperimentišete sa varijacijama pokreta kako biste saznali koja vam stvara najjačku kontrakciju u mišićima.

Savet br. 2
Kada su u pitanju ekstenzije kablovima ili kanapom trudim se da nađem pokret koji ne daje previše stresa mojim laktovima, pa tako da tricepsi odnesu najveći deo rada. Ono što je pozitivno kod ovih pokreta jeste što ako ih ubacite na samom početku treninga i uz manje opterećenje, veoma lepo mogu da zagreju i razmrdaju vaše laktove koji se vremenom troše.

Savet br. 3
Kada je reč o propadanjima, čvrsto verujem da su broj jedan kada je u pitanju izgradnja obima tricepsa. Nikada ih nisam preterano gotivio u treningu za grudi, ali zato mi veoma mnogo prijaju kada radim tricepse. A, ako pogledate olimpijske gimnastičare koji izvode pokrete na visećim kolutovima i razboju, i pogledate razvijenost njihovih tricepsa, biće vam jasno da ova vežba zaista nudi mnogo.

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2016/05/dzeja-katler-o-dizajniranju-treinnga-za.html
« Poslednja izmena: Maj 24, 2016, 04:11:29 posle podne Pedja_Petrovic »