Jul 11, 2024, 09:00:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.240 poruka u 18.756 tema - 20.956 članova - Poslednji član: Darko_SBD
X3MShop banner

Autor Tema: Kifoza  (Pročitano 1785 puta)

Van mreže Dentist

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Kifoza
« poslato: Maj 17, 2016, 03:35:52 posle podne »
Pozdrav svima. Imam 21 godinu i treniram oko godinu i po dana. Imam blagu kifozu.  Nije nista strasno ali ne bih voleo da pogorsam trenutno stanje. A zanima da li je to moguće u teretani radeci neke vezbe? Dakle postoje li vezbe koje su stetne za ovakav deformitet kicme i isto tako koje su preporucljive?
Npr da li cucanj moze naskoditi? Radim sa nekih 90ak kilograma i u toj vežbi sipka direktno naleze na taj iskrivljeni, torakalni deo kičmenog stuba.

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.590
Odg: Kifoza
« Odgovor #1 poslato: Maj 17, 2016, 04:32:11 posle podne »
naravno da mozes i da poboljsas ali i da pogorsasa trenutnu situaciju ... svaka promena na kicmi se odrazava u nekom disbalansu , tako da ako forma nije dobra , ravna sipka moze da jos vise podstakne dalji deformitet ali ako jeste onda se taj deformitet zaustavlja jer misisci jacaju... to mora neko na licu mesta d ati pokaze ovako preko foruma tesko...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Kifoza
« Odgovor #2 poslato: Maj 17, 2016, 07:33:52 posle podne »
Ja sam imao isti problem kad sam pocinjao,i sada se malo vidi kad se zagledas,ali se teretanom i pravilnim treniranjem znatno popravilo.. E sad.. :)

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.590
Odg: Kifoza
« Odgovor #3 poslato: Maj 17, 2016, 08:26:59 posle podne »
to ne mozes da popravis , mozes samo da ojacas misic da drzi da ddeformitet ne ide dalje...  po meni tu samo ravna spika i dobro izvodjenje