Septembar 27, 2024, 09:21:36 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani  (Pročitano 8182 puta)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #15 poslato: Maj 25, 2016, 09:51:54 pre podne »
ako se racuna  koristim kososovo ulje da njemu pecem u njemu ima masti. Pa gari  ne znam kako drugacije da ga nazovem. Jednom recju gari je dovoljno da kazem sta mislim.  Od  tableta uzimam complex vitamina  vitamin D i magnezijum .  Ne znam ni ja u cemu je problem me ne radi i ovako

To sto te radi je relativno,jer i najveca glupost i nebuloza ce da radi dok je telo u soku od promene,ali kad se telo iole privikne tu se gleda da li je to dobro ili notorna glupost :)

Van mreže CelaviNs

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #16 poslato: Maj 25, 2016, 09:54:42 pre podne »
Oke

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #17 poslato: Maj 25, 2016, 09:54:53 pre podne »
ako se racuna  koristim kososovo ulje da njemu pecem u njemu ima masti. Pa gari  ne znam kako drugacije da ga nazovem. Jednom recju gari je dovoljno da kazem sta mislim.  Od  tableta uzimam complex vitamina  vitamin D i magnezijum .  Ne znam ni ja u cemu je problem me ne radi i ovako

pa iz razloga npr,sto ti treba 1.5-2 gr M po kg tezine,a ti u ovoj tvojj prici imas oko 0.5 gr i samo radis kontru ;)

Van mreže CelaviNs

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #18 poslato: Maj 25, 2016, 10:05:51 pre podne »
rokam 2 merice ujutro i 2 posle treninga wheya..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #19 poslato: Maj 25, 2016, 10:15:01 pre podne »
rokam 2 merice ujutro i 2 posle treninga wheya..

Kakve veze ima whey sa unosom masti ?

Van mreže CelaviNs

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #20 poslato: Maj 25, 2016, 10:21:14 pre podne »
Nisam dobro procitao..

Van mreže manda

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
  • Make them regret the day they called you fat! 👊
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #21 poslato: Maj 25, 2016, 09:48:42 posle podne »
Masti imaš taman za rotaciju 😁 jos hidrate da podesis i možeš da vozis jedno 8 nedelja najmanje a i 12-15 sa low carb dok dodjes do keto.
Uzmi jednostavno neku rotaciju, ili je oblikuj prema rasporedu i jacini treninga ili prvo rotaciju pa split i raspored kardia osmislis na osnovu nje.
Hint - gledaj da ti kardio bude na low ili zero carb dan, ili po meni jos bolja varijanta ako si u mogucnosti dan nakon low/zero carb dana, pa odma ujutru na prazan stomak - može kafa, čak je i pozeljno 👍
A trening sa tegovima u danima sa srednjim i uslovno receno visokim unosom uh.
Mozes npr za prvih par nedelje da imas jedan high carb dan - mislim da ti je 200 dosta i da ides bez nula slobodno 2-3 nedelje, pa posle polako stezes kaiš 👍
This 10% Luck, 20% skill, 50% concentraded power of will, 5% pleasure, 15% pain and 100% reason to rememmber the Name!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #22 poslato: Maj 25, 2016, 09:58:16 posle podne »
A trening sa tegovima u danima sa srednjim i uslovno receno visokim unosom uh.

Znaci low carb ili zero carb day nista tegovi ? :)

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #23 poslato: Maj 25, 2016, 10:26:04 posle podne »
Slobo kakvo je to pitanje, mora se trenirati samo kad se unosi 400g uh, rest day je zero carb :D

Van mreže manda

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
  • Make them regret the day they called you fat! 👊
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #24 poslato: Maj 25, 2016, 11:52:27 posle podne »
A trening sa tegovima u danima sa srednjim i uslovno receno visokim unosom uh.

Znaci low carb ili zero carb day nista tegovi ? :)

Generalno, naravno da ne - nego ako vec dečko planira 3 puta nedeljno trening sa tegovima, sasvim je logicno da ih radi danima kad nije prazan i/ili ima med/high carb dan, zar ne?
Ili ti mislis da bolje da radi npr lower body dan nakon low carb dana a na dan sa 0 uh?
« Poslednja izmena: Maj 25, 2016, 11:54:06 posle podne manda »
This 10% Luck, 20% skill, 50% concentraded power of will, 5% pleasure, 15% pain and 100% reason to rememmber the Name!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #25 poslato: Maj 26, 2016, 12:00:18 pre podne »
A trening sa tegovima u danima sa srednjim i uslovno receno visokim unosom uh.

Znaci low carb ili zero carb day nista tegovi ? :)

Generalno, naravno da ne - nego ako vec dečko planira 3 puta nedeljno trening sa tegovima, sasvim je logicno da ih radi danima kad nije prazan i/ili ima med/high carb dan, zar ne?
Ili ti mislis da bolje da radi npr lower body dan nakon low carb dana a na dan sa 0 uh?

Jos kad bi telo tako funkcionisalo eh..
Znaci to po tebi ispada,e danas mi je dan sa 0uh,u jbt danas sam praza nikakav,ali sutra je 200gr to je full,evo punim se samo kad pomislim na to ? :)

Pa ne radi bas nase telo kao prekidac i u generalnim rotacijama ne igra ulogu na koji dan sta radis,dok je recimo keto druga prica,ali koliko razumem prica se o rotacijama.. :)

Van mreže manda

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
  • Make them regret the day they called you fat! 👊
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #26 poslato: Maj 26, 2016, 12:20:49 pre podne »
Pa u velikoj vecini slučajeva da, pa ako sam pon- uto-sre na 0-250-200 - sreda mi je najidealniji dan za najtezi trening u toku nedelje,  plus mi je to i slobodan dan. I probavao sam i drugacije, nije da samo teoretisem, jednostavno meni se to u praksi pokazalo kao tacno. Ima jos ponekih faktora koji mogu da pokvare utopiju, ali kazem u velikoj vecini slucajeva meni ovo štima. E sad ako nećeš spavati redovno, ako ces da loces, da dozvolis da te stres jede itd itd onda vec imas negativne faktore koji kvare jednacinu...

Edit: ovo sam samo naveo moj primer i mislim da decko kad jos malo procita i shvati, a uzimajuci u obzir svoje dnevne navike, raspored kako dnevni tako i nedeljni najbolje ce sam sebi napraviti plan 👍
« Poslednja izmena: Maj 26, 2016, 12:27:43 pre podne manda »
This 10% Luck, 20% skill, 50% concentraded power of will, 5% pleasure, 15% pain and 100% reason to rememmber the Name!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #27 poslato: Maj 26, 2016, 06:14:45 pre podne »
Citat
u velikoj vecini slučajeva da, pa ako sam pon- uto-sre na 0-250-200 - sreda mi je najidealniji dan za najtezi trening u toku nedelje,  plus mi je to i slobodan dan

stvar samo U GLAVI,a sa funkocnisanjem tela,nikakve aposlutno veze.
telo je masina koja se adapitra veoma lako na postojece,a s obzirom da je TEBI konrketno bilo ovo prvi put i nesto novo,naravno i logicno je da je odradilo posao kako je odradilo  ;)
pokusaj vec sl put isto da radis,nece raditi ni 30% itd itd itd..
eto ,malo hint i tebi  ;)

Van mreže manda

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
  • Make them regret the day they called you fat! 👊
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #28 poslato: Maj 26, 2016, 10:11:46 pre podne »
Mozda kog vas koji imate staz 10-15+ godina ozbiljnog vezbanja u kontinuitetu, pa se vas organizam vec adaptirao i izvalio kojekakve trikove. Da je Glava velikiiii i često potcenjen faktor - ne mogu se vise složiti. Ponekad želja, fokus, volja, inat, ljutnja, bes - sve zajedno i pravilno usmereno čine cuda. No to je malo visi nivo od pocetnika kakav je ovaj decko ovde.
S druge strane, nisam pocetnik al sam daleko od nekog ozbiljnog vezbaca - bar sa njihove tačke gledišta.
Da mi je bio prvi put nije (niti drugi ni treci itd. No nije ni bitno) svaki put sam s ovakvim i malo modifikovanim pristupom imao super rezultate, čak i "predobre" :( (gubio dosta misica) tako da svaki novi ciklus upoznajem svoje telo bolje i korigujem ishranu, unapredjujem za buduce rotacije. No da ne idem sad dalje u off. Svako ce raditi kako najbolje ume. Mi možemo izneti svoja mišljenje, presloge i iskustva - ostalo je na citaocu, sta ce usvojiti a sta odbaciti.
Ovaj decko sa 25 kg viška, radice ga sve prvih 15kg mozda i duže... Na njemu je da pronadje vremenski odrzivu dijetu 👍
This 10% Luck, 20% skill, 50% concentraded power of will, 5% pleasure, 15% pain and 100% reason to rememmber the Name!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CelaviNs - Pitanje u vezi ishrane Pocetnik u teretani
« Odgovor #29 poslato: Maj 26, 2016, 12:23:17 posle podne »
Jbg
ne citas sta pisem...

Citat
Da mi je bio prvi put nije (niti drugi ni treci itd. No nije ni bitno) svaki put sam s ovakvim i malo modifikovanim pristupom imao super rezultate

hoces reci da si se svaki put vracao na 130 kg + pa onda skidao kao na fotografi9jama? ili o kakvimm tacno super rezulattima govoris  ;) ;)

Citat
svaki novi ciklus upoznajem svoje telo bolje i korigujem ishranu
ja ti all the time pisem upravo ovo,da moraju postojati stvari jer ti prvi put da si radio TOTALNO drugacije od onog sto smatras da je TOP,imao bi iste reuzlatee,dok npr,drugi put si vec morao modifikovati,a sto si i sam rekao a da ne ulazim sada u pricu o bilo kakvim BOLJIM i OZBILJNIJIM rezultatima  ;) ;)

Citat
Ovaj decko sa 25 kg viška, radice ga sve prvih 15kg mozda i duže.

isto sam OVO napisao,moguce da nisi razumeo dobro,ali UPRAVO O TOME i govorim