Jul 01, 2024, 08:50:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: pražnjenje  (Pročitano 3488 puta)

Van mreže najjači u teretani

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
pražnjenje
« poslato: April 29, 2016, 01:58:17 pre podne »
Pozdrav ljudi, treniram 8 meseci imao sam jako lep napredak u prvih 5 do 6 meseci, sada kaskam u mestu krenuo sam u teretanu sa 94kg 182cm, sada imam 77kg, planiram da krenem na ozbiljnu dijetu hraneći se samo: belim mesom, oslićem, junetinom i belancima, to je što se tiče proteina od UH sam planirao: integralni pirinač, pirinač, integralnu testeninu, ovsene pahuljice, salate naravno zbog vlakna i puno tečnosti: vode, zeleni čaj. to je ono što sam saznao da smem da koristim naravno UH u jako maloj količini, sad tražim nekog da me savetuje koje su to količine u kojem dobu dana, znam da se UH unose ujutru i posle treninga. od suplemenata nisam ništa nikad koristio niti planiram jer sam finansijski jako ograničen, mislio sam 2 meseca da se držim te dijete, pa da krenem na bulk, cilj mi je mišićna masa, hvala vam unapred pozdrav.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pražnjenje
« Odgovor #1 poslato: April 29, 2016, 07:56:51 pre podne »
Pre nego se.napise.nesto.drugo.
Zasto se uh unose ujutro i pre treninga?

Van mreže najjači u teretani

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: pražnjenje
« Odgovor #2 poslato: April 29, 2016, 10:51:38 pre podne »
Pre nego se.napise.nesto.drugo.
Zasto se uh unose ujutro i pre treninga?
Napisao sam ujutru i posle treninga, zato što sam čuo da su tada najmanje šanse da se počnu da stvaraju salo

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pražnjenje
« Odgovor #3 poslato: April 29, 2016, 10:59:05 pre podne »
Pre nego se.napise.nesto.drugo.
Zasto se uh unose ujutro i pre treninga?
Napisao sam ujutru i posle treninga, zato što sam čuo da su tada najmanje šanse da se počnu da stvaraju salo

Hidrati se izbegavaju u vecernjim satima i pred spavanje,jer su nam tada energetske potrebe na minimumu,a hidrati su glavni uzroci gojaznosti.

E sad,ti ako  ces unositi kolicinu koja nije u skladu sa tvojim DEFICITIOM,mozes jesti i ujutru i pred trening i kad hoces,dzaba krecis..

Sto se konkretne teme tice,zasto ne bi isplanirao sebi neku dijetu kao sto su recimo low carb,rotacije,keto umesto sto se zaje*avas sa ovakvim stvarima.. :)

Van mreže najjači u teretani

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: pražnjenje
« Odgovor #4 poslato: April 29, 2016, 12:59:11 posle podne »
Znam da trebam da unosim malu količinu UH to sam i napisao, samo me zanima koliko je to 100,150, 200 gr ne dnevnom nivou otprilike kontam da imam dva obroka u kojima ubacijem UH pa sam hteo da ti obroci budu ujutru i posle treniga da li je to okej?
proteina sam planirao 250g dnevno kao i do sada na svaka 3 sata novi obrok

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: pražnjenje
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2016, 01:37:33 posle podne »
Mnogo je 250 gr proteina na 77 kg...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pražnjenje
« Odgovor #6 poslato: April 29, 2016, 01:56:15 posle podne »
Pre nego se.napise.nesto.drugo.
Zasto se uh unose ujutro i pre treninga?
Napisao sam ujutru i posle treninga, zato što sam čuo da su tada najmanje šanse da se počnu da stvaraju salo

Lose si cuo na zalost
Mit koji kruzi vaseljenskim serbskim narodom jako dugo 😉

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pražnjenje
« Odgovor #7 poslato: April 29, 2016, 03:30:43 posle podne »

Lose si cuo na zalost
Mit koji kruzi vaseljenskim serbskim narodom jako dugo 😉

Nemoj tako Pedja,on ce te hidrate koje je pojeo ujutru "da sagori" u toku treninga,a ovo sto pojede posle treninga to nema veze jer je telo umorno i zeljno hidrata,tako da tu nema "problema"  ;D ;D ;D (sala naravno)


@Ontopic

Kao sto rekoh,izracunaj svoj TDEE vidi koliko ti je potrebno nutrijenata i prema blagom deficitu odredjujes sebi sta i kako.
Ali ne vidim kako ce statican unos uh dati neki rezultat na neki duzi period,tako da,evo da se ponovim opet,mozda da probas rotacije,low carb.. ? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pražnjenje
« Odgovor #8 poslato: April 29, 2016, 03:48:18 posle podne »
Sloboan je odgvorio
na osnovu tvog TDEE-a odredi unos B UH i M
onda dalje radis na osnovu ogledala,odnosno kako se slika menja ili ne menja,i ti menjas i prilagojdavas
to sto ti trazis je u stvari da ti neko napise JELOVNIK,a to ne radimo
Tj nije problem da se koriguje neciji jelovnik,ali zamisli sada,ja napisem jelivnk koji smatram da je ok
i ti onda kazes
-ovo ne mogu
-ovone volim
-za ovo nemam vremena da spremam
-ovo nema kod nas

itd itd itd
i onda,sve ponovo....nadam se da razms

Van mreže najjači u teretani

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: pražnjenje
« Odgovor #9 poslato: April 29, 2016, 10:43:47 posle podne »
okej ljudi, hvala vam, da li možete da mi date neki link da se edukujem šta je to keto dijeta, i rotacije.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pražnjenje
« Odgovor #10 poslato: April 29, 2016, 11:35:56 posle podne »
okej ljudi, hvala vam, da li možete da mi date neki link da se edukujem šta je to keto dijeta, i rotacije.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12046.0.html

Ima mnogo tema o tome,pretrazi malo Nutrition sekciju.. :)

Van mreže najjači u teretani

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
Odg: pražnjenje
« Odgovor #11 poslato: Maj 01, 2016, 11:53:39 posle podne »
Pozdrav ljudi, opet ja, informisao sam se o keto dijeti spremio od hrane sve sto mi treba i napisao plan ishrane jako sličan ono koji je Pedja postavio na onom linku koji je postavio Slobodan, nabavio sam omega 3 i multivitamin complex, čak sam se snašao i za whey zbog pwm i ostao sam bukvalno praznog džepa, znam da mi fale još antikatabolici (bcaa+glm), sad pošto mi za ta dva treba barem 7000 din pošto držim dijetu 6 ned, hteo sam da vas pitam da li bi ovaj proizvod mogao da zameni bcaa i glm
« Poslednja izmena: Maj 02, 2016, 06:31:27 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pražnjenje
« Odgovor #12 poslato: Maj 02, 2016, 06:32:29 pre podne »
Pozdrav ljudi, opet ja, informisao sam se o keto dijeti spremio od hrane sve sto mi treba i napisao plan ishrane jako sličan ono koji je Pedja postavio na onom linku koji je postavio Slobodan, nabavio sam omega 3 i multivitamin complex, čak sam se snašao i za whey zbog pwm i ostao sam bukvalno praznog džepa, znam da mi fale još antikatabolici (bcaa+glm), sad pošto mi za ta dva treba barem 7000 din pošto držim dijetu 6 ned, hteo sam da vas pitam da li bi ovaj proizvod mogao da zameni bcaa i glm

pa uzmi sam BCAA i ne bacaj novac na gluposti

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/bcaa/80-the-bcaa-1000-gr.html

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: pražnjenje
« Odgovor #13 poslato: Maj 02, 2016, 10:26:37 pre podne »
Pozdrav ljudi, opet ja, informisao sam se o keto dijeti spremio od hrane sve sto mi treba i napisao plan ishrane jako sličan ono koji je Pedja postavio na onom linku koji je postavio Slobodan, nabavio sam omega 3 i multivitamin complex, čak sam se snašao i za whey zbog pwm i ostao sam bukvalno praznog džepa, znam da mi fale još antikatabolici (bcaa+glm), sad pošto mi za ta dva treba barem 7000 din pošto držim dijetu 6 ned, hteo sam da vas pitam da li bi ovaj proizvod mogao da zameni bcaa i glm

BCAA je drugar no1. kad su dijete u pitanju,pa u skladu sa finansijama kupujes/ne kupujes dalje.. :)