Septembar 24, 2024, 12:23:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Cro Cop - Novi UFC šampion?  (Pročitano 4221 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Cro Cop - Novi UFC šampion?
« poslato: Januar 07, 2007, 06:10:36 posle podne »
Naravno da naslov zvuči pretenciozno, no tko god prati MMA malo duže može vidjeti i logiku iza ove tvrdnje.
Nedavna vijest da Mirko Filipović napušta PRIDE i prelazi u konkurentsku UFC organizaciju snažno je odjeknula među njegovim fanovima i pratiteljima ultimate fighta. Napustivši PRIDE, Cro Cop si je trenutno zatvorio vrata ka pojasu prvaka u PRIDE-u, no da li zauvijek?

Podsjetimo:

Ultimate Fighting Championship je najjača Američka MMA organizacija, i ujedno i začetnik Ultimate Fighta. Iznjedrila je borce poput Colemana, Randlemana, Randy Couturea, čak se i Wanderlei Silva borio u kavezu.
UFC je u zadnjih nekoliko godina doživio veliki rast popularnosti i gledanosti sa svojom reality emisijom The Ultimate Fighter koja je privukla brojne poklonike i stvorila pravu vojsku novopečenih fanova svih uzrasta.
Samim time raste i moć UFC-a, a time i njegov utjecaj na tržištu. Odličan branding i promocija, afirmirali su UFC organizaciju kao zvijezdu vodilju za MMA u SAD-u. Mirkov dolazak je logični korak jer je za pretpostaviti da su ga konačno mogli i priuštiti.
Za razliku od PRIDE-a, tenutačna situacija u UFC diviziji teškaša je osrednja.
Šampion Tim Sylvia i bivši šampion Andrei Arlowski su borci koji u PRIDE ringu ne ulaze u Top pet boraca, a sama pomisao na Mark Hunta, Josh Barnetta ili čak Heath Herringa značila bi za njih izazov karijere. O kombinacijama sa Fedorom nema smisla niti govoriti.
Nameće se pitanje zašto je dolazak Mirka Filipovića važan i koristan za UFC.
Odgovor leži u vrlo vjerojatnoj činjenici da će Cro Cop sa vremenom i postati šampion UFC-a, i tek tada će UFC imati kredibilitet i realnu priliku da «izazove» PRIDE na veliki dvoboj teškaša. Njegov dolazak znatno osnažuje UFC-ov klub boraca, dok svojim atraktivnim borbama jamči još pregršt uzbudljivih borbi, ukoliko iste budu protiv dostojnih protivnika.
Mirko zasigurno gleda svoje interese i ne treba ga niti kriviti ni kritizirati zbog toga.
Njegov prelazak može donijeti čak i puno više nego što neki trenutno nezadovoljni fanovi očekuju. Mirko je jedan od najboljih boraca na svijetu. Uz malo sreće ima realne šanse osvojiti UFC, a kasnije ako bude prilike i PRIDE pojas i time postane apsolutni i najbolji teškaš u Ultimate Fightu.

Gordan Balenović. profighterstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Cro Cop - Novi UFC šampion?
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2007, 06:28:30 posle podne »
Vladar, mislim da ne treba da ti se uvek zahvaljujem :). Uvek volim da procitam tvoje informacije iz sveta borilackih vestina i ostale clanke sto prevedes-napises. Uvek je tu sve najzanimljivije.
Malo me je iznenadila odluka Mirka da ode iz Pride-a. Kolko ce uticati sve to na njegov kvalitet to je pitanje sa obzirom sto si i napisao ko bi za UFC borce bio pravi izazov iz Pride-a.
Nisam bas neki pratilac UFC-a ali cu se sada sigurno baciti da pogledam kako tu stoje stvari. Onaj klip koji sam imao priliku da pogledam kada su pitali Tima Silviju da li hoce da se bori sa Fjodorom na sta je on rekao "NE!", posle toga mi je to sve bilo ... :lol:.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Cro Cop - Novi UFC šampion?
« Odgovor #2 poslato: Januar 07, 2007, 07:15:22 posle podne »
mora da su se arlowski i sylvia dobro ukakili.
jedva cekam da vidim te fajtove
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Ante

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Cro Cop - Novi UFC šampion?
« Odgovor #3 poslato: Januar 07, 2007, 07:49:41 posle podne »
jao jedva cekam ovo ce bit bolji fightoviiiii :lol:

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Odg: Cro Cop - Novi UFC šampion?
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2007, 12:28:10 pre podne »
Moje misljenje je da je Mirko za klasu bolji borac od svih u UFC-u i da ce sigurno biti najbolji borac u tom takmicenju...
Isto tako bih voleo i Fedora da vidim u UFC-u.
Mislim da bi pola boraca  prestalo da se bori :)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Cro Cop - Novi UFC šampion?
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2007, 03:40:51 pre podne »
@Princo

Pride ima dosta problema (finansijskih) a sve je to pocelo kad je isplivala povezanosti ljudi koji vode DSE, organzacija cije su vlasnistvo Pride takmicenja, sa japanskom mafijom, nakon toga su i isplivali problemi sa novcem, izgubili su ugovor sa Fuji TV koji im je i omogucavao da prave spektakularne turnire, tako da je njihova buducnost u ovom trenutku malo neizvjesna... Mirko je sigurno uspio da unovci debelo svoj OWGP pojas potpisavsi za UFC, detalje ne znam kao ni to na koliko se obavezao.....takodje mi i nije nelogicno sto ce probati da osvoji veliko americko trziste kao sto je osvojio japansko...i u mma se zaradjuje od sponzorstava kao i u drugim sportovima, a ceso su ti iznosi veci od onih koji se zarade od samih ugovora...

Takodje ne mora da znaci da nece raditi jos meceva na japanskom tlu... ipak je to business, a tu ljubavi nema, znaci ici ce gdje je novac, a novac je tamo gdje su dobri mecevi (citaj Fedor)!

E sad sto se tice sportskog dijela, Sylvia, Arlovski, mozda jos neko treci, nisu na mom vrhu ali sigurno da i nisu neki bezveznjaci, pogotovo sto sam siguran da UFC ring i neke razlike u pravilima i ne idu Cro-Copu na ruku, mada je smatram ipak to nesto sto gore pomenuti i nisu sposobni iskoristiti...

Volio bih da prije nego sto Mirko okaci rukavice o klin odradi jos jedan mec sa Fedorom, i vjerujem da ce se to i desiti da li u Pride-u, UFC-u ili nekoj drugoj produkciji manje je bitno...

@Kekka
Kao sto i sam znas Mirko je izgubio od Randelmana, izgubio je od Big Noga vec dobijen mec, vjerujem da je Mirko sad mnogo bolji nego tada, ali sigurno je i da nekog poput recimo Tima Sylviu niko ne moze neozbiljno shvatiti, Arlovski je isto jako dobar, tako da ce biti sigurno jako dobri mecevi sa Mirkom i nekim od njih.

Uglavnom sigurno ce biti vrlo zanimljivo... Prvi Cro Copov protivnik je po mojim informacijama Eddie Sanchez 188cm, 104kg, sa 6 pobjeda iz 6 meceva, nasao sam i jedan link njegove posljednje borbe....

http://preprod.dailymotion.com/visited/search/eddie%2Bsanchez/video/xhrvy_eddie-sanchez-vs-mario-neto

Nadam se da jos uvijek radi, pa mozete vidjeti o kome se radi...
 

« Poslednja izmena: Januar 08, 2007, 03:45:16 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me